Proudový motor / turbína

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Charpentier
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 12. 2017, 7:33

11. 12. 2017, 7:41

Dobrý den, chtěl bych se pokusit o návrh malého proudového motoru / mikroturbíny. Hledám partnera do projektu, který bude schopen a ochoten se spolupodílet na návrhu a vyrobit jednotlivé díly. Půjde o dlouhodobou záležitost ( a výdělek z toho kromě mimořádného úspěchu nekouká).
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2017, 9:57

To je docela slušný krajíc ,bude to obnášet přesné odlitky turbíny z inconelu ,docela přesné soustružení a broušení ,na formy 4-5 osou mašinu ,nějaký to keramický ložisko ,elektroniku,vyvažovačku .Pokud to nechceš prodávat tak je to asi zbytečná práce .Jak píše RaS dej si brigádu v Lídlu a kup si hotovou.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 12. 2017, 11:36

Bylo by dobre uvest nejake svoje referencni projekty co uz mas za sebou, jinak to bude na urovni napadu: "stavim na zahrade raketu na Mars, kdo leti se mnou" ...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2017, 6:46

jo, letim stebou
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

12. 12. 2017, 8:01

Napiš jakou máš představu o jednotlivých dílech? Co všechno je potřeba vyrobit. Atd.
Nebylo by špatné uvést koncepci motoru. Základní rozměry motoru.
Jde o složitý projekt takže i místo tvého působení. Možnosti které máš pro výrobu montáž a testy.
Podle dotazu to vypadá že úplně nevíš do čeho se pouštíš. Proto je lepší uvést více informací.

Já jsem ve výrobě a vývoji proudových motorů dělal 5 let tak o tom něco vím.
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 993
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

12. 12. 2017, 10:58

Výrobou turbín jsem se zabýval cca posledních 10 let. Tedy těch pro modelářské použití. Je obrovský rozdíl mezi modelářskou turbínkou a standartní zmenšenou turbínkou. To druhé je neskutečně náročná věc v amatérských podmínkách téměř nemožná. Ta modelářská je poměrně jednoduchá záležitost (funkčně). Vyrobil jsem jich celkem 12 s tahem 90N a výrobu jsem ukončil verzí 200N - pak mě to přestalo bavit, protože svět je modelářskejma turbínkama zaplavenej. Dělal jsem to jen pro svoje ukojení a taky mě bavilo to neustále zdokonalovat. Samozřejmě jsem je celou dobu provozoval v modelech (vč. kamarádů). Kdysi dávno jsem měl web http://jetcontrol.webnode.cz/spalovaci- ... ahem-90-n/ tak si to tam můžeš pročíst. Ale už to dávno neudržuju a ani v tom nehodlám pokračovat.
Charpentier
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 12. 2017, 7:33

12. 12. 2017, 4:57

Děkuju za všechny dobré rady
Martinhora - díky, Vaše stránky znám.
Obecná představa je vyjít ze známých designů a pokusit se je krok po kroku trochu modifikovat (KJ66, Gerald Rutten...)
Prakticky se mi zdá vhodné vyjít ze 66mm rozměru, je asi nejmenší, na který jsou běžně k dostání díly (díky KJ66, 66mm rozměrům automobilových turb)
Snaha, kam dojít postupnými modifikacemi - větší turbíny mají na disku uchycené lopatky přes tree attachment, malé turbíny jsou vyráběny jako odlitky. to má tu nevýhodu, že oproti tree attachmentu se nedá vyměnit lopatka, když je načatá a ulomí se, roztrhne se celý motor - to je třeba jedna z otázek (dojít k možnostem nějakého tree attachmentu nebo jiného uchycení)
Další téma je ladění kompresoru a turbíny, ovlivnění laminarity proudění...
Asi by se dalo pokračovat, ale pro tuto chvíli to stačí.
Jinak jsem vzděláním fyzik, kvůli praktické stránce věci se právě obracím sem, kde věřím máte právě to, co mi chybí.
Za návrh na brigádu u Lidlu děkuju, člověk koneckonců nikdy neví.
Pokud by někdo měl opravdu zájem, možná bude lepší jít cestou soukromých zpráv.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

12. 12. 2017, 5:15

Charpentier píše:větší turbíny mají na disku uchycené lopatky přes tree attachment, malé turbíny jsou vyráběny jako odlitky. to má tu nevýhodu, že oproti tree attachmentu se nedá vyměnit lopatka, když je načatá a ulomí se, roztrhne se celý motor.
Není problém odlejt přesným litím celé kolo ,je to jednoduší než výměna samotné lopatky.Jediné o co jde je výroba duralové formy .Potom je u malého rozměru možnost vytisknout přímo z vosku, ale není to levný(kamarád tu zlatnickou tiskárnu před pár lety koupil).
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“