3D frézování do dřeva - potřebuji model až 100ks LEV a VĚNEC

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
HANESEK
Příspěvky: 109
Registrován: 5. 3. 2007, 3:37

7. 3. 2018, 6:48

Jedeme v jiných číslech,možná na tom záleží možné ne.
Cena prototypu cca 10tis. první série cca 100tis. odečtem cca 10% z ceny prototypu,
ale je to o domluvě.
Obchodních strategií je víc,takže ve finále třeba vůbec nic neodečítáš.
Jak se říká:není umění to vyrobit,ale musíš to umět také prodat,ale někdy se to taky nepodaří.

Hanések
HANESEK
Příspěvky: 109
Registrován: 5. 3. 2007, 3:37

7. 3. 2018, 8:19

Abych to uvedl na pravou míru:
Všechny mé příspěvky v tom to vlákně se týkají tohoto vlákna,reliéf lva do dřeva.
Samo o čem mluvil milan584 je zajímavé a nemám v úmyslu to vůbec zlehčovat,
ani by mně to nenapadlo.
S vypočítavostí zákazníků máme určitě všichni svoji zkušenost,
ale když se pán chová jak se chová jak bylo napsáno výše,tak to už je smutné.

Hanések
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

7. 3. 2018, 10:57

Jednou kdysi dávno cca 2005 si pán taky u mě objednal nějaké vzorky. Nejdřív jeden, ten okamžitě zaplatil, pak ještě jeden taky zaplatil na dlaň. No a pak jich chtěl pro otestování funčnosti 10 a že uděláme smlouvu atd, atd udělal jsem jich teda 10 a volám mu. A on abych mu je poslal a že do Prahy jede až příští týden a že už je i smlouva a že to uděláme vše dohromady. Tak jsem to poslal, ale pána i smlouvu jsem už neviděl. Pár pokusů o telefon - nic. Co teď, tehdá nebyla úplně dobrá doba a pro mě to bylo v nákladech přes 20 tisíc. Asi po měsíci jsem se rozhodnul k zásadnímu kroku. Od kamaráda v tiskárně jsem si nechal udělat 300 samolepek, plastovejch a téměř nesundatelnech, to byl další litr a odjel stopem do Břeclavi. Tu jsem polepil těma samolepkama, kde bylo pouze ten a ten člověk mě podvedl a okradl, dejte si na něj pozor. Moje klika byla, že to byl nějakej hajzlík, kterej sral spoustu místních, jinak bych měl parádní průser. Nakonec jsem dostal nabídku o zaplacení, když už budu držet hubu a ty samolepky že si sundají sami. Kvůli tomu podpisu jsem musel do Brna k nějakému advokátovi, ale něl jsem placenou cestu i ušlý zisk.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

7. 3. 2018, 11:46

Tak to tě dopadlo dobře. Dneska řekneš o někom že je podvodník a může tě to přijít draho, i když budeš mít pravdu.
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

10. 3. 2018, 10:03

Řekl bych, že chybí šatlava pro dlužníky, možná by se dost vyřešilo. :D
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

11. 3. 2018, 6:43

Řekl bych, že chybí šatlava pro dlužníky, možná by se dost vyřešilo
Utkvělo mě v paměti - Havel kratičce po 17.listopadu - říkal, že tresty vězením byly nadužívány,
že bude třeba změnit trestní právo a - teď pozor ! - že je například nepřijatelné,
aby byl někdo ve vězení kvůli dluhům.
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

11. 3. 2018, 7:49

Hlavne ked tie dlhy mal on ze.
Primak
Příspěvky: 27
Registrován: 5. 8. 2016, 2:05

27. 6. 2019, 12:36

packa píše: 6. 3. 2018, 6:27 tak jste mu asi ve výsledku vyrobily dostatečný počet kusů co potřeboval a je spokojený . těch 100 poptávaných kusů bylo kvůli snížení ceny . :D
Vážený pane "packo" Vy jste mi rozubrada, všechno víte, vše znáte, že ?

Tak pro Vaší informaci a i ostatním, tak těch destiček se už udělalo opravdu mnoho.
Výrobce LAMA Jablonec, pan Lahoda je ryhlý nejen na prototyp, ale i na řešení, jaks e co bude chovat v jakém prostředí a za pár let. Různé materiály a osobní konzultace přímo v dílně, kdy rovnou sedíme u výkresu atd, to je paráda. Dělá od krabiček až po nábytek.
Zde je odkaz: https://www.lamastone.cz

Miluji rady, komentáře, že něco nejde, nebop bude to drahé, takto se nikdy nic nepovede !
Sám rovnou říkám předpokládaný čas a peníze, stejně tak konal i pan Lahoda a já jsem spokojený, se dřevem to opravdu umí.

Jo a že čská vyčůranost a šetření ?
P8nové projekt začal na 8 lidech a když už ze 400 odzkoušených jich cca 50 opravdu maká, tak už je ten projekt na více než 20.000.000,-Kč a to v Čechách !
Podívejete zde a pak pomlouvejte české řemeslníky http://MuziRijna.cz
Nebos e zajděte podívat do psáže ČNB v Parze na Poříčí, uvidíte co asi jen tak ve světě nepotkáte a to díky vstřícnosti a šikovnosti českých ručiček a za to všem spolupracovníkům patří díky.
Těm co mě odrazovali děkuji za posunutí od nich NEJDE TO, na hurá POVEDLO se nám to.
Obrázek
Přílohy
Excelentní kniha MUŽI 28. ŘÍJNA<br />Dřevo, zlato...
Excelentní kniha MUŽI 28. ŘÍJNA
Dřevo, zlato...
Kniha-MUZI-28-RIJNA-prototyp-02r.jpg
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

27. 6. 2019, 1:08

Tos nam to nandal :-)
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2019, 1:09

zdravím
tak se pochlubte z jakého materiálu vám to nakonec vyhovuje předpokládám že masiv to nebude
že by překližka vyrobená na zakázku?
poslední vzorek který sem udělal(třívrstvá překližka z jasanu) se my taky nekroutí :)
ale vy už jste ho nechtěl :(
rád se nechám poučit
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
josef109
Příspěvky: 597
Registrován: 21. 5. 2017, 5:15
Bydliště: Praha

27. 6. 2019, 1:56

Citace z výše zmíněného webu:

"Dřevěná a zlacená obálka knihy

Je vyrobena z masivního vyzrálého českého dubu. Dřevo bylo před zpracováním baleno ve speciálních fóliích, aby se zabránilo působení vlhkosti a mechanickému poškození. Pro vyřezání grafického motivu „Muži 28. října“ do dubové obálky byla zvolena velmi pomalá metoda postupného „ubírání“ dřeva po 0,08 mm. Ve výsledku to znamenalo dlouhých 8 hodin práce na jedné plastice, avšak díky této metodě dosáhlo studio Lamastone největší plasticity a nejvěrnějšího zobrazení všech detailů."
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

27. 6. 2019, 3:06

no jasný to sem četl
to je jen taková omáčka pro veřejnost bez informací :lol: aby nebyla prázdná stránka

ve zkratce my to říká jen :je to ze sušenýho dubu a aby se to nezkrotilo držíme to v igelitu do poslední chvíle a frézovaly jsme to strašně dlouho malým nástrojem aby bylo hodně detailů
:lol: :lol: :lol: :lol: který říkal že zase tak moc nepotřebuje že to nástrojem R1 stačí

ale jestli je to jeden kus ,spárovka, nebo překližka a zda je to něčim uzavřený (lak, olej) nebo tak něco se nic nepíše (ale jestli odpoví tak stejně nejspíš napíše že je to jeho (know-how)
a co si tak matně pamatuju tak dub původně nechtěl protože je to německej národní strom :lol:
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

27. 6. 2019, 7:23

Takové knížce s tímto tématem by slušela tradiční celokožená vazba ozdobená třeba tím zlatým kováním. Tohle mi přijde moc originální a hlavně nepraktický. Myslím, že knihy musí něco vydržet a ne s nimi zacházet v rukavičkách. Tohle vypadne někomu z pacek na zem a deska bude vejpůl a lev ulomený.
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

28. 6. 2019, 8:42

Co dodat
Asi jen to, že jsem rád za to, že jsem se alespoň velmi okrajově podílel na něčem takovém. I když jen ve stádiu vývoje. Osobně si myslím, že kombinace lípové dýhy a dubového dřeva se mi osobně líbí více. Asi pro to to, že jsem to nějak tak vymyslel :P .
https://photos.app.goo.gl/5LWEmejUVom2fcHs5
Jinak jsem tedy nakonec dostal vše zaplaceno, a mi nevadí, že nakonec zakázku dostal někdo jiný.

No a pokud se na výše uvedený obrázek podíváte blíže, tedy na tu hotovou knihu, tak jde vidět, že je to opravdu masív a ne překližka. Jestli spárovka, to už není tak jednoznačné, ale myslím, že určitě, to by asi nepomohl ani ten igelit.

Na stránkách muži října, jsou i videa, a opět třeba můj názor je, že se tam trochu tím materiálem plýtvá, při tom frézování. Je tam dost odebíraného materiálu. Tím se asi taky trochu bojuje s tím pnutím ve dřevě. Dala by se tady zpochybnit ta životnost. Ale deset hlav, deset názorů.
Nakonec jen, že se mi projekt líbí.
Perun s Vámi :twisted: :twisted: :twisted:
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

28. 6. 2019, 9:31

Primak píše: 27. 6. 2019, 12:36
packa píše: 6. 3. 2018, 6:27 tak jste mu asi ve výsledku vyrobily dostatečný počet kusů co potřeboval a je spokojený . těch 100 poptávaných kusů bylo kvůli snížení ceny . :D
Vážený pane "packo" Vy jste mi rozubrada, všechno víte, vše znáte, že ?

Tak pro Vaší informaci a i ostatním, tak těch destiček se už udělalo opravdu mnoho.
Výrobce LAMA Jablonec, pan Lahoda je ryhlý nejen na prototyp, ale i na řešení, jaks e co bude chovat v jakém prostředí a za pár let. Různé materiály a osobní konzultace přímo v dílně, kdy rovnou sedíme u výkresu atd, to je paráda. Dělá od krabiček až po nábytek.
Zde je odkaz: https://www.lamastone.cz

Miluji rady, komentáře, že něco nejde, nebop bude to drahé, takto se nikdy nic nepovede !
Sám rovnou říkám předpokládaný čas a peníze, stejně tak konal i pan Lahoda a já jsem spokojený, se dřevem to opravdu umí.

Jo a že čská vyčůranost a šetření ?
P8nové projekt začal na 8 lidech a když už ze 400 odzkoušených jich cca 50 opravdu maká, tak už je ten projekt na více než 20.000.000,-Kč a to v Čechách !
Podívejete zde a pak pomlouvejte české řemeslníky http://MuziRijna.cz
Nebos e zajděte podívat do psáže ČNB v Parze na Poříčí, uvidíte co asi jen tak ve světě nepotkáte a to díky vstřícnosti a šikovnosti českých ručiček a za to všem spolupracovníkům patří díky.
Těm co mě odrazovali děkuji za posunutí od nich NEJDE TO, na hurá POVEDLO se nám to.
Obrázek
náhodou, je to docela zajímavý
https://www.youtube.com/watch?v=8LQ_0MQMSis
https://www.ceskenoviny.cz/pr/zpravy/vy ... ch/1697325
druhý link je spíš pro další budoucí frézaře :D - aby se jim lépe dělala kalkulace (na další knihu)
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“