3D frézování do dřeva - potřebuji model až 100ks LEV a VĚNEC

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Primak
Příspěvky: 27
Registrován: 5. 8. 2016, 2:05

28. 1. 2018, 7:55

Poptávám někoho na SPOLUPRÁCI:
Fézování CNC do dřeva reliefy a gravírování prototyp a pak seriovou výrobu 100ks, nejlépe Praha a okolí, nejlépe TRUHLÁŘ.
Promiňte pokud se někde špatně vyjádřím, jsem zlatník, medailér, tedy z jiného oboru, tak se omlouvám že některé byť základní věci z jiných oborů neznám.

Výrobek:
Jedná se o takové víko velikosti cca A4 kolem 20*30cm a uprostřed je lev v lipovém věnci a průmeru 10cm, střed je proříznutý skrz.
Materiál:
LÍPA, tlouštka cca 6-10mm, mám pár desek, hodila by se spolupráce s truhářem jež by uměl připravit či sehnat sušenée desky. V případě že bude problém s materiálem, zkusíme překližku, lepené desky, laťky, nebo dub, či jinou dřevinu, ale preferuji lípu.
Rozměry:
Zákaladní deska je velikosti asi A4 tedy zatím 200*300mm a tloušťkou 6-10mm
Vnější průměr věnce je 100mm.
Model, nákres:
Základ byla perokresba, pak 3D modelováno a výstup je soubor STL. Moňé nespojené objekty, pro další modelování, či jednolitý model.
Cena, čas:
Rozhodující je kvalita, rychlost, přesnost, zajímá mě pak cena za motohodiny pro první vzorek a pak pro případné serie po 100 kusech.
Kontakt:
Primak.Slavomir@seznam.cz , https://www.facebook.com/primak.slavomir" onclick="window.open(this.href);return false; , http://www.PRIMAK.cz" onclick="window.open(this.href);return false;,

Komunikace:
První odpovědi prosím emailem, následně je moný facebook, pak až telefon, většinu komunikace preferuji emailem, pro další vyhledávání.
Přílohy
LEV-VENEC-20180125a1.jpg
LEV ve věnci - model ve dřevě
LEV ve věnci - model ve dřevě
LEV věnec - plasticita
LEV věnec - plasticita
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

28. 1. 2018, 8:07

Když jsem frézoval lípu, tak to dřevo děsně chlupatilo. Máte někdo taky takovou zkušenost? Podle mě čím tvrdší dřevo, tím lepší je povrch.
Primak
Příspěvky: 27
Registrován: 5. 8. 2016, 2:05

28. 1. 2018, 8:47

bobik píše:Když jsem frézoval lípu, tak to dřevo děsně chlupatilo. Máte někdo taky takovou zkušenost? Podle mě čím tvrdší dřevo, tím lepší je povrch.
Nemám zkušenosti s "chlupatěním" lípy, slyšel jsem to již několikrát, tak uvidíme co s tím půujde udělat.
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

28. 1. 2018, 9:18

Primak píše:
Komunikace:
První odpovědi prosím emailem, následně je moný facebook, pak až telefon, většinu komunikace preferuji emailem, pro další vyhledávání.

Předpokládám, že již nějakou tu nabídku máš, tak ani nemejluji.
Na překližku zapomeň i ze sebe kvalitnější vypadávají při frézování větší či menší kousky.
Zcela správně dřevo na frézování čím tvrdší tím lepší.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

28. 1. 2018, 9:36

Ten lev upadne, jak to není podložený, tak bez šance něco takového vyfrézovat. U kovu by něco takového mohlo fungovat, u dřeva stačí trochu ťuknout a máte to ulomený.
Když se to upraví tak, aby to šlo vyfrézovat, tak u sériovky 100 kusů by se vyplatili dvě vřetena vedle sebe.
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

28. 1. 2018, 10:30

Bobik má pravdu ten lev drží při zadaných podmínkách na cca desítkách mm čtverečních. Pokud to přežije výrobu tak to nepřežije přepravu a pokud to opravdu má přežít tak se obávám, že se nevejdeš (rád se zmýlím) do ceny (třeba dřevo se dá různě zpevnit napouštěním, atd.). Myslím ale, že to již přesahuje zadání.
Naposledy upravil(a) reta dne 28. 1. 2018, 4:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

28. 1. 2018, 12:22

Ta lefa upadne, protože je přes leta. Kdyby se materiál otočil o 90°a moc se s tím nemlátilo, tak by mohla přežít.
Jinak je to lefa moc hezká a docela rád bych si ji vyfrézoval.
www.mosaznevyrobky.cz
Primak
Příspěvky: 27
Registrován: 5. 8. 2016, 2:05

28. 1. 2018, 12:25

NESTYĎTE SE POSLAT NABÍDKU, klidně napiste i zde.
Zatím první a jediná nabídka mi přijde hodně nekonkrétní, no posuďte sami a komentujte:

1, nabídka:
Cena prototypu cca 3.500 - 6.000,- záleží z jakého materiálu a v jakém rozlišení by se to dělalo,
popřípadě lak atd...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 1. 2018, 12:35

Skoda ze to neobsahovalo predpokladany pocet hodin
Ono to totiz pojede celej den a pak jeste rucni dokonceni atd....
Me to neprijde extra prestrelene
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Primak
Příspěvky: 27
Registrován: 5. 8. 2016, 2:05

28. 1. 2018, 12:41

origosch píše:Ta lefa upadne, protože je přes leta. Kdyby se materiál otočil o 90°a moc se s tím nemlátilo, tak by mohla přežít.
Jinak je to lefa moc hezká a docela rád bych si ji vyfrézoval.
DĚKUJI ZA POCHVALU, všechny naše práce jsou na vysoké úrovni a jedno zda ruční nebo 3D, ovšem tu ruční preferují moji investoři ve všech projektech.

MODEL
Vyfrézovat, o moňá ze nějakých okolností by to šlo, třebas při spolupráci, více v SZ.

OTÁZKA cena?
JAKÁ JE BĚŽNÁ, PRŮMĚRNÁ cena za "motohodinu" při frézov'ání na stroji který zvládne takovouto kvalitu?

CNC frezy ČR / Slovensko / Čína
Myslíte že by toto zvládla česká, slovenská, nebo čínská cnc fréza?
Slovensko: http://www.cnc1.eu/sk/kompas_h_1000_komplet.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Čína: https://www.ebay.com/itm/USB-1500W-VFD- ... 0010.m2109" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 1. 2018, 12:54

no když se podíváš na ty lístečky a detaily tak se to musí frézovat tak 1kou kulovkou a než se to celé přejede od hrubování po finiš tak to nějakou hodinu sebere, i kdyby se to frézovalo jen 3hodiny - po celkovém odladění )o čemž pochybuju, ale odhadnout se to dá až na základě nějakého modelu, realita bude určitě daleko vyšší a při ceně třeba 400kč/hodinu (levněji (ne o moc) už dělají jen ukrajinští zedníci kladivem) plus cena materiálu, tak výsledná cena podle mě nemůže být někde pod 1500,- a to je podle mě tak strašně moc, že to nebude mít kupce, tak to ani nikdo nenabídne.. cena prototypu klidně x 2 (3) je uplně normální
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

28. 1. 2018, 12:58

Cena za hodinu pokud Ti ji nabídne normální firma bude začínat na 500-600/h, ale u tohoto špeku by mne ani nepřekvapila cena nad litr za hodinu. Před asi deseti lety jsem u nějaký větší firmy v Praze zadával relativně jednoduchou práci pro gravírku do plexi, tipuju že, to bylo tak na tři - čtyři hodiny běhu stroje... cena byla 7 litrů (matroš z toho tak litr)
Ty stroje z odkazu asi na tuhle úroveň mít nebudou
Jinak já osobně po celkem čerstvých zkušenostech z frézování dřeva bych takovouhle věc dělal jedině do tzv. stabilizovanýho dřeva.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

28. 1. 2018, 1:56

Tady taky bez vakuového stolu nemá cenu uvažovat o frézování.
A ani když se vlákna přeorientují o 90°, tak ten lev prostě upadne. Jedná se o tloušťky kolem 4mm, to vyfrézujete, uděláte s tím trochu prudčí pohyb a noha ulítne. Ten lev musí být zesílenej podložným materiálem alespoň o síle 3mm. Jinak bez šance obzváště u sériové výroby.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 1. 2018, 3:24

Ta nabídnutí cena za prototyp mi nepřijde vůbec přestřelená.
Kdysi jsem dělal nějaké dřevěné 3D věci, kde hodně záleželo na povrchu, a vím, jaká to byla drbačka.
Osvědčila se mi olše - slušně se obrábí a pak moc nepraská a nepracuje.
Aby se to při obrábění nerozpadlo, tak bych to nalepil na nějaké podkladové prkno něčím, co pak půjde teplem nebo jinak sundat.
Primak
Příspěvky: 27
Registrován: 5. 8. 2016, 2:05

29. 1. 2018, 4:45

PROSÍM potřebuji ještě nějak= nabídky, protože měsíc na prototyp mi přijde dost dlouhá doba. Uměl by to někdy rychleji ?
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“