Forma na odlévání olověných závaží na potápění

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

28. 2. 2018, 11:39

Mas Potapniku podivne predstavy. Po ziskavani zkusenosti s travenim se olovem evidentne prilis lidi netouzi, zakazka na 20 kusu te prijde draz nez offiko shop. Zminovanou namahu bys mel vlastnorucne absolvovat, kdyz to je tak snadne. Primitivni formicka, vrtacka, pilnik. Za dobu, kterou tady narikas mas odlito. Pro smazani prispevku je idealni detonator do PC.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 2. 2018, 11:44

Když jsem ti psal zkusit sádrovou formu - otisknout do sádry stávající závaží.
V tom vidíš nějaký zásadní problém? Na těch pár kusů by to nemusel být problém. A zaručeně to bude nejlevnější metoda.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2018, 11:50

Freefall píše:Nebudu posílat fotky z netu, ale vyfotím to doma rovnou s metrem, aby bylo vidět kolik co měří? Stačilo by to?
jo
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Freefall
Příspěvky: 15
Registrován: 7. 5. 2017, 7:25

28. 2. 2018, 11:58

Mex píše:Když jsem ti psal zkusit sádrovou formu - otisknout do sádry stávající závaží.
V tom vidíš nějaký zásadní problém? Na těch pár kusů by to nemusel být problém. A zaručeně to bude nejlevnější metoda.

Zkoušel, ale ty nedopadlo to, tam kde má být díra na opasek to bylo asi moc tenký a praskalo to buď při vyklepnutí toho olova nebo při nalévání.
Freefall
Příspěvky: 15
Registrován: 7. 5. 2017, 7:25

28. 2. 2018, 12:01

elbarto píše:Mas Potapniku podivne predstavy. Po ziskavani zkusenosti s travenim se olovem evidentne prilis lidi netouzi, zakazka na 20 kusu te prijde draz nez offiko shop. Zminovanou namahu bys mel vlastnorucne absolvovat, kdyz to je tak snadne. Primitivni formicka, vrtacka, pilnik. Za dobu, kterou tady narikas mas odlito. Pro smazani prispevku je idealni detonator do PC.

Promiň, ale moc Ti nerozumím. Nechci 20 forem a stačí mi jedna. Odléval jsem si už dost závaží z olova a nic mi není. Pán mi tady udělal jednoduchou formu na odlévání zátěží do zátěžových kapes, kde nepotřebuji díry na opasek. Odlévám v dílně, větrané a s respirátorem.
Pokud Ti přijde můj dotaz nebo poptávka idiotská, nemusíš na to přeci reagovat. Díky.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 2. 2018, 12:03

Freefall píše:Zkoušel, ale ty nedopadlo to, tam kde má být díra na opasek to bylo asi moc tenký a praskalo to buď při vyklepnutí toho olova nebo při nalévání.
Aha, díky za info.
melsoft
Příspěvky: 366
Registrován: 25. 1. 2012, 5:41

28. 2. 2018, 2:14

Freefall píše:
Mex píše:Když jsem ti psal zkusit sádrovou formu - otisknout do sádry stávající závaží.
V tom vidíš nějaký zásadní problém? Na těch pár kusů by to nemusel být problém. A zaručeně to bude nejlevnější metoda.
Zkoušel, ale ty nedopadlo to, tam kde má být díra na opasek to bylo asi moc tenký a praskalo to buď při vyklepnutí toho olova nebo při nalévání.
Tak proč si neuděláš závaží ze dvou kusů? Hlavní kus s velkou dírou a "klínek", který se do otvoru vtáhne páskem? Tahle závaží (viděl jsem je komerčně vyráběná) se dají nandat a sundat bez rozepnutí pásku!

Taky jsem ti psal, že stačí kus úhelníku 20x20 mm a svařit nebo sešroubovat rámeček a dva kousky pro otvory pro pásek. Výsledek takového závaží přikládám - snad je tvar formy z toho pochopitelný...pozici při lití napovídá staženina a otisky úhelníků pro otvory na provlečení pásku jsou také vidět. Práce na 15 minut a závaží je praktické a ošklivé, takže ho nikdo krást nebude. Pokud je potřeba lehčí, nalije se do formy méně olova. To moje závaží má skoro 2kg, protože jsem si blbec tenkrát koupil 8mm silný neoprén a navrch 8mm silný šort, takže jsem měl výtlak jako zaoceánský parník. Celkově jsem se vyvažoval 22kg olova. Děs a běs...

A na tu otravu si taky vzpomínám (bylo mi strašně zle, a půl roku jsem měl šílený jaterní testy).
2018-02-28 15.03.04_preview.jpeg
2018-02-28 15.03.16_preview.jpeg
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2018, 2:46

Co jste dělali, že jste se tím olovem otrávili? Mně se nikdy nic podobného nestalo ani v náznaku a vlastně jsem o tom doteď ani neslyšel. Jen o chlapech co dělali léta v hutích a měli z toho zdravotní problémy, ale z jedné tavby by mě to fakt nenapadlo.
Aleš Procháska
melsoft
Příspěvky: 366
Registrován: 25. 1. 2012, 5:41

28. 2. 2018, 3:04

prochaska píše:Co jste dělali, že jste se tím olovem otrávili? Mně se nikdy nic podobného nestalo ani v náznaku a vlastně jsem o tom doteď ani neslyšel. Jen o chlapech co dělali léta v hutích a měli z toho zdravotní problémy, ale z jedné tavby by mě to fakt nenapadlo.
Já nevím, nevěnoval jsem tomu pozornost ale měl jsem otevřené oboje dveře do garáže, takže docela průvan. Jenom bylo nápadné, že to při tavení (staré vodovodní trubky) dost hulilo - takový červenohnědý kouř a strašný smrad. No jo, byl jsem mladej, blbej a nesmrtelnej. Dneska bych do toho nešel ani za prase.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

28. 2. 2018, 3:19

Nebylo to spis bordelem v tech trubkach?
Par desitek kilo trubek jsem kdysi pretavil na ruzna zavazi a zateze do modelu a zadne popisovane problemy jsem nepozoroval ...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2018, 3:34

melsoft píše: To moje závaží má skoro 2kg, protože jsem si blbec tenkrát koupil 8mm silný neoprén a navrch 8mm silný šort, takže jsem měl výtlak jako zaoceánský parník. Celkově jsem se vyvažoval 22kg olova. Děs a běs...
Tak že když tě na pláži viděli z Greenpeace tak tě táhli zpátky do vody jak vyvrženýho vorvaně :wink: :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2018, 8:28

Myslel jsem, že je to už dávno smazané, ale ještě jsem to našel :-) Ty zátěže jsou lehounce odlišné od standardu (užší a vyšší, ale jen o milimetry), aby se mi vešly podle potřeby na opasek nebo do zátěžových kapes sidemountu nebo rebreatheru, ale myslím, že to bude přesně ono.
Přílohy
modely.zip
(200.11 KiB) Staženo 172 x
opaskove zateze.PDF
(579.39 KiB) Staženo 317 x
Aleš Procháska
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 2. 2018, 9:00

melsoft píše:Dneska bych do toho nešel ani za prase.
Každej potapěč má snad doma flašku a automatiku, tak může dělat třeba i s bojovými otravnými látkami a nejen s nějakým obyčejným olovem.
melsoft
Příspěvky: 366
Registrován: 25. 1. 2012, 5:41

28. 2. 2018, 9:31

Tenkrát jsem doma flašku neměl a jak říkám, "nesmrtelnej" tak co by se mi mohlo stát.
Ale vzpomínám si, že z jedný potápěčský výpravy do Chorvatska jsme museli fofrem zpět domů k doktorovi (tlakem ve 40 metrech se dostal ledvinový kámen kam neměl a bylo to fakt hrozný) a kluci mi udělali do flašky speciální směs s vysokým obsahem kyslíku. Flašku jsem měl za sedadlem řidiče a inhaloval jsem vždy při prvních náznacích únavy a fungovalo to moc dobře. I přes těžký a náročný den (1x 42m ponor + 1x jeskyně) jsem zvládnul neusnout a dojet jak nejrychleji to šlo včetně úspěšnému vyhnutí se srně ve Slovinsku.
Jó to byly časy....

K tomu Vorvaňovi - ani tam nebyl nikdo z Greenpeace a stejně se dobrovolníci snažili mě dostat na volné moře za neustálého polévání vodou :-)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 3. 2018, 10:37

To Prochazka: je to par desitek roku, presto si pamatuju jak dva jelimani (ja a kamos) varili olovo v uzavrene garazi, venku byla zima. Ruce ne zrovna moc sikovny , tak to byla akce na pul dne :-)
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“