VYŘEŠENO

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

4. 3. 2018, 9:37

Ahoj,
Sháním, kdo by co nejdříve za rozumnou cenu vyrobil 8ks beden o rozměrech 710x710 mm a výška 50mm (vnější rozměry)) z běžného ocelového plechu. Základní požadavek je především nastříhat to a naohýbat. Případně pak by se dala poptávka rozšířit o další práci (svaření boků k sobě a přivaření takových 4 úchytů na dno a dejme tomu i lakování - nicméně to už můžeme udělat sami).

Jedná se o tzv. záklopy na LED panely 600x600 mm co přijdou zabudovat do SDK podhledu. Původně jsem myslel, že to budu dělat jako konstrukci z SDK, CD a UD profilů. Nicméně při realizaci jednoho takového kusu včetně instalace parozábrany jsem zjistil že je to dost pracné a tím pádem časové náročné na to abych takto realizoval dalších 8ks. Tak jsem vymyslel udělat záklopy, které budou už sami o sobě parostěsné a jen se do nosné konstrukce podhledu namontují. Nicméně to potřebuju mít co nejdříve, abych neměl případně prodlevu se stavbou.

Doplnění - zapomněl jsem napsat, že by se to dělalo z 1mm plechu kvůli hmotnosti vzhledem k nosnosti konstrukce podhledu.

Díky
Naposledy upravil(a) aleshonsa dne 14. 3. 2018, 1:43, celkem upraveno 2 x.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
milda87
Příspěvky: 294
Registrován: 5. 7. 2012, 7:51
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2018, 11:34

Ahoj,
dokázali bychom to udělat ,cenu odhaduji cca.500,- za ks bez DPH z plechu 1,5mm vč.zavaření a obroušení.
Termínově během 24hodin od domluvy.
Pokud bys měl zájem tak mail je

info@kovovyrobaanetta.cz

Miloš
606 642 890
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

5. 3. 2018, 1:58

Doplnění - zapomněl jsem napsat, že by se to dělalo z 1mm plechu kvůli hmotnosti vzhledem k nosnosti konstrukce podhledu.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

5. 3. 2018, 7:07

I z plechu tl. 1 to bude mít cca 5 kg. Udělal bych to z pozinkovaného plechu 0,55mm, cínem sletovat. Ušetříš na hmotnosti a ještě to nebudeš muset lakovat.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

5. 3. 2018, 10:17

5kg už je v pohodě. Jenom vrchní kus z SDK by měl 4kg + ještě boky. Takže to už je ekvivalentní. 0,55 mi už přijde moc tenké.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3588
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2018, 6:01

aleshonsa píše:Ahoj,
Sháním, kdo by co nejdříve za rozumnou cenu vyrobil 8ks beden o rozměrech 710x710 mm a výška 50mm (vnější rozměry)) z běžného ocelového plechu. Základní požadavek je především nastříhat to a naohýbat. Případně pak by se dala poptávka rozšířit o další práci (svaření boků k sobě a přivaření takových 4 úchytů na dno a dejme tomu i lakování - nicméně to už můžeme udělat sami).

Jedná se o tzv. záklopy na LED panely 600x600 mm co přijdou zabudovat do SDK podhledu. Původně jsem myslel, že to budu dělat jako konstrukci z SDK, CD a UD profilů. Nicméně při realizaci jednoho takového kusu včetně instalace parozábrany jsem zjistil že je to dost pracné a tím pádem časové náročné na to abych takto realizoval dalších 8ks. Tak jsem vymyslel udělat záklopy, které budou už sami o sobě parostěsné a jen se do nosné konstrukce podhledu namontují. Nicméně to potřebuju mít co nejdříve, abych neměl případně prodlevu se stavbou.

Doplnění - zapomněl jsem napsat, že by se to dělalo z 1mm plechu kvůli hmotnosti vzhledem k nosnosti konstrukce podhledu.

Díky
protože zrovna teď dělám podkroví, tak jsem tohle taky samozřejmě řešil, nicméně ně tak blbě, doba pokračuje mílovými kroky, takže vaření nějakých beden, napojování parozábrany a podobný ptákoviny jsem hodil za hlavu, pod parotěsem ideálně reflexním by měla být stejně mezera (dvojitý rošt) třeba z akustik abych neměl tu parotěsku provrtanou tisícema šroubů a světla tyhle, má to tloušťku 10mm, je to přímo do sádrošů v jakých chceš rozměrech :wink: já bral 12W (70w žárovka) v počtu 20w na metr čtvereční, vyjde to líp cenově a je víc světla
https://shop.emos.cz/1544104021-led-pan ... i-bila-ugr" onclick="window.open(this.href);return false;
tohle řešení je samozřejmě vhodné i pro ty co ládují sádroš přímo přes parotěs do profilů :wink: výhoda dvojitého roštu je ta, že než to zaklopíš sdk, tak si tam vytaháš na pána co chceš :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4884
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

5. 3. 2018, 8:29

Jak pise mistr Tumlik ... ono si staci pouze precist jasne dane postupy na Knaufu ci Rigipsu. Dokonale blbovzdorne a jasne manualy. To same steny (mimo tema), bez dvojiteho zaklopu je to bastleni. Pokud to neumim nebo jsem linej necham si alespon rastr udelat od profiku. Pokud to neni poradne vyrastrovane/vyvesene roztrha spoje prvni zmena pocasi. Plechove kasliky uz ani nekomentuju, tepelne mosty, nesmyslna a uplne zbytecna prace v leveku 30roku zpet. Alesi nic osobniho je to dobre mysleno. Rozhodne je dobre nesetrit na dostatku reviznich dvirek, ktere dovoli protahovat donekonecna.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

5. 3. 2018, 9:28

Pánové, to jsou sice hezké rady ale úplně na ....

Barte samozřejmě postupy jak obložit stěny a jak udělat podhled jsem četl. Nikde jsem tam neviděl, že mam dělat nutně dvojité opláštění. Naopak jsem našel tabulku jaké je max. výška stěny pro danou rozteč profilů a pro počet vrstev opláštění a na mojí výšku prostě stačí 1 vrstva. Nemluvě že jsem udělal rozteče 417 místo 625 mm. Co se týče stropu tak jsem taky nikde nenašel jak řešit zápusť pro vestavná světla (jedno jestli LED panel nebo zářivky). Rozteč montážních profilků je 400 místo 500 mm, zavěšení a rozteče nosných profilů jsou dle tabulky s rezervou.
Tak nevím, co do toho taháš nějaké lenosti nebo neumětelství. Byl jsi tam u mě v dílně, když jsem to dělal, byl jsi u toho, když jsem řešil jak to udělat?? Nebyl.
Kolik jako myslíš, že se odvede tepla tenkým plechem přes CD profily, ke kterým to bude připevněné a přes ty pak nějakým 2 nebo 3mm drátem do stropu?

Cpát drahou reflexní parozábranu do prostor kde budu topit na max. 10stC (a z toho plyne, kolik měsíců se bude topit) je podle mého ekonomická blbost. Navíc jsem tohle s někým řešil na TZB info a výsledek je, že než někam cpát takovou parozábranu s dle popisu výrobce až údajně takovými a makovými parametry tak je lepší tam dát víc vaty. A té tam mam až až.
Nehledě že já bojuju s výškou stropu. Původně jsem chtěl zůstat na 3m a vyplnit jen prostor mezi nosníky. Jenomže to se ukázalo právě z důvodů teplených mostů jako špatné, takže jsem musel ubrat 10cm a dostal se na 2,9m. A to už začíná být na hraně, abych se tam vešel třeba s jeřábem, aby se tam vešla třeba VR4 při plné zdvihu atd. Takže ubrat dalších byť třeba 50mm už je problém.
Kupoval jsem panely 600x600 40W panely od Techniled vlastně stejné jako v odkazu. Jak jsem pochopil, Mezi panelem a stropem musí být dostatečná mezera kvůli zdroji, aby se vešel a aby se taky neupekl. Těsně na parozábraně to být přitisknuté nemůže, protože by jí to tepelně poškozovalo. Originál montážní rámeček pro připevnění na strop má výšku 50mm včetně těch 10mm tloušťky LED panelu. Z toho usuzuju, že prostor 27mm výšky CD profilu nebude stačit.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4884
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

6. 3. 2018, 9:42

V pripade zateplovani dilen se jeste nabizi otazka, zda neni praktictejsi zateplit strop a potom dolu vyvesit mineralni podled. Dnes ty ceny za zakladni provedeni uz nejsou dramaticke. Do stropu je potom pristup naveky nejen s dotahovanim kabelu, ale klidne i treba s trubkama ruznych odtahu. Svetla jsou jiz vyrabena v rozmeru modulu kostek, tak si svitidlo v pripadne potreby posunu o par metru ke stroji. V pripade boje s vyskou je odpoved jasna.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

14. 3. 2018, 1:43

Vyřešeno, vlákno je možné smazat.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“