Soustružení a frézování duralu na CNC - ZADÁNO

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
buci
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 2. 2018, 9:52

11. 3. 2018, 4:45

Zdravím. Potřeboval bych vyrobit několik sad mechanismů pro naklápění vrtule za letu pro dokončení vývoje modelu letadla s kolmým startem. Na obr.VRTULE.jpg je starší verze mechanismu dělaná na ještě klasice. Novou verzi (na přiložených výkresech) bych potřeboval vyrobit přesněji na CNC (nižší vibrace, přesnější stabilizace). Ty tolerance jsem stanovil možná poněkud „maximalisticky“ ale to bychom se pak domluvili co je možné a co ne.
Pro potřeby seřizování korekcí na CNC mohu dodat protikusy do jednotlivých otvorů (ložiska, dráty, čep, hřídel) – vlastně pouze v těchto případech je přesnost opravdu důležitá, čep, ložisko, hřídel atd. musí jít do otvoru lehce, nejlépe mírně ztuha tzn. bez znatelné vůle, aby nebyli žádné „mrtvé chody“ které by zhoršovaly přesnost stabilizace. Ostatní rozměry až tak kritické nejsou, klidně může být odchylka na nějakém rozměru 0,1mm ale za předpokladu že STEJNÁ ODCHYLKA bude i na protilehlém unašeči aby při rotaci nedošlo vlivem nevyváženosti k vibracím. Proto to chci vyrobit na CNC, aby každý díl byl stejný.
Pokud to nepůjde jinak, tak jsem si schopen některé dokončovací operace dodělat sám. Určitě závity, pak také křivky na velkém unašeči a na vahadle (na CNC gravírce) nebo zářezy na malém unašeči (pilkou ve svěráku :( ). Problém ale je trošku s tím, že každé nové upnutí vnáší další nepřesnost. Ideální by bylo (a to je můj sen :) ), najít někoho kdo má přístup k obráběcímu centru s dostatečným počtem os, aby bylo možné vyrobit každý díl komplet na jedno upnutí, ale to bych chtěl asi moc, takže budu rád i za méně sofistikované řešení. Na ceně se určitě domluvíme.
Materiál je slitina AW 2030 která se dobře obrábí (můžu dodat), kroužek je z mosazi. Kdyby někdo byl schopen provést i černý elox tak by to bylo super ale není podmínkou. Tel.777282226

Kámen 12ks
Unašeč malý 12ks
Unašeč velký 24ks
Vahadlo 12ks
Kroužek 40ks
Sestava mechanismu - výkres pro informaci
UNAŠEČ MALÝ.pdf
(58.7 KiB) Staženo 196 x
UNAŠEČ VELKÝ.pdf
(76.33 KiB) Staženo 146 x
VAHADLO.pdf
(43.89 KiB) Staženo 144 x
VRTULE.JPG
UNAŠEČ MALÝ.JPG
STARŠÍ VERZE.JPG
NOVĚJŠÍ 1.JPG
KÁMEN.pdf
(47.46 KiB) Staženo 171 x
KÁMEN.pdf
(47.46 KiB) Staženo 171 x
Přílohy
KROUŽEK.pdf
(40.81 KiB) Staženo 159 x
SESTAVA.pdf
(38.69 KiB) Staženo 200 x
Naposledy upravil(a) buci dne 26. 3. 2018, 8:55, celkem upraveno 1 x.
Jagi
Příspěvky: 29
Registrován: 10. 6. 2016, 12:07

24. 3. 2018, 4:52

Pokud 5ti oska nevyšla, tak stále platí moje nabídka, že to můžu nacenit.

Informace prosím směřuje na telefon 737679830.

Děkuji
Marek Bukač
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“