Prefrezovanie a prebrusenie stola 1000x200mm

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

14. 3. 2018, 11:33

2testone: máš vidět, jak bývají "dozobané" stoly i k bohrwerkům. Normálně se to zavaří elektrodou na litinu. Mělo by se to předehřát, vařit po malých kouskách a zaklepávat. Ale ještě jsem to neviděl ani pořádně nahřát, natož zaklepávat. Tož tak... Lidi jsou úžasně zdechlí. Nejhorší je to s tím nasáklým olejem, když se to vaří za studena, tak to pění. Ale je to furt lepší, než dozobaný stůl.
Ty vybrání, které nejsou hlubší než 0,5 mm bych nechal tak a prostě je zbrousil, ohobloval, nebo ofrézoval, podle toho, kde to budeš dělat. A rybina je v pořádku, nebo ji musíš taky brousit a škrabat?
vitex
Příspěvky: 248
Registrován: 15. 11. 2016, 8:30

15. 3. 2018, 6:03

Bohrwerk má jiný tvar stolu než frézka a je trošku víc tuhý.Tady jakmile začne obrábět upínací plochu,zákonitě bude muset brousit,příp.škrabat i spodek s rybinami.Celé se to pohne.
titel
Příspěvky: 339
Registrován: 29. 5. 2017, 12:30

15. 3. 2018, 8:27

Prikladám ešte fotky spodku stola. Ten stol ma odhadom 70Kg a je to kus zeleza. Rozmyslal som nad tym zavarenim, ale ako pisu niektori z vas nerad by som urobil vacsiu skodu. Ako pise DwPetr, vyvarili by sa iba tie male hlbsie diery.
Vitex, myslis sa to "pohne" pri odfrezovani 1mm?
Na hoblovacku zabudnime. Do Kladna s tym nepojdem :-)
Přílohy
IMG_0186.JPG
IMG_0187.JPG
titel
Příspěvky: 339
Registrován: 29. 5. 2017, 12:30

15. 3. 2018, 8:45

qwer píše:Ideálne by bolo prehoblovať, no to o takej hoblovke neviem. Mohol by som ti dojednať prefrézovanie na WKV100no neviem či to na dĺžku vydá. Zmeraj jak je to dlhé.
O dvoch suradnicovych vrtackach viem. Maju ich v jednej firme v Ziline. Nebol by problem to tam dat, ale oni mi to neprebrusia.
titel
Příspěvky: 339
Registrován: 29. 5. 2017, 12:30

15. 3. 2018, 8:47

Este ma napada.. zaliat tie dierky epoxidom s kovovym praskom je blbost? Aj ked to vyvarenie sa mi paci viac.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7209
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

15. 3. 2018, 8:54

vůbec se na to vys...
pofrézovaný povrch stolu je v tomhle případě to poslední co by omezovalo funkčnost
to je víceméně jen optická záležitost
chápu, že to chceš mít hezký, ale jinej smysl to nemá
funkční to bude i tak
až zjistíš, že cena by u firmy která má dostečně velký stroj a bylo by to se zárukou přímosti atd začínala na nějakých 5k + DPH ( a to jsem z levnýho kraje) tak tě to stejně přejde
když se to bude brousit tak to bude za min. 10k
navíc když někam kde by to dokázali tak, aby to k něčemu bylo přijdeš z ulice s takovouhle zakázkou, tak se s tebou pravděpodobně vůbec nebudou bavit
nic ve zlým, ale FA4 sice má možná rozjezd o 50 mm delší, ale když vyjedeš stolem na doraz do strany, tak druhej konec toho stolu o pár desetin nebo o milimetr spadne dolů
budeš pak mít horní plochu stolu možná hladkou, ale o 0,5mm do oblouku
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

15. 3. 2018, 8:59

Když jsem vařil litinu elektrodou ES723, mělo to snahu vypalovat litinu kolem housenky. Takže aby si tam neudělal ještě větší problém. I v místě drážek kde jsou hrany. Když se budou muset opravovat i drážky, vyjde ta oprava stolu víc než celá frézka. Elektrody taky jsou dost drahý.

Já bych zkusil takovou srandu. V květnu máte v Nitře MSV. Zašel bych do stánku TOS Trenčín a zkusil je ukecat. Tam určitě mají jak hoblovku tak biletr. Já když jednou potřeboval něco z TOS Olomouc, byli moc ochotní tak třeba tam budou taky.
Sběratel strojů :-)
zverodoktor
Příspěvky: 2993
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

15. 3. 2018, 9:08

titel píše:Este ma napada.. zaliat tie dierky epoxidom s kovovym praskom je blbost? Aj ked to vyvarenie sa mi paci viac.
Asi nieje. Ak tie diery odmasíš, bude to aj slušne držať. Len tam treba naliať toho trochu viac, aby si to potom vedel zaškriabať do roviny s okolím. Trochu sa to pri tuhnutí prepadne. Dobre funguje Zolkov, http://www.movychem.cz/tmely-na-kov/25- ... v-a-litinu" onclick="window.open(this.href);return false;. Ale asi by som sa obmedzil iba na väčšie diery, neviem ako sa bude hmota správať v tenkej vrstve. Každopádne pri tuhnutí musí byť v miestnosti teplo, v chlade hmota tuhne mizerne a má nakoniec aj horšie mechanické vlastnosti.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
vitex
Příspěvky: 248
Registrován: 15. 11. 2016, 8:30

15. 3. 2018, 9:14

Na vylití existuje tekutý kov a není zrovna nejlevnější.Odmastit se dá jedině trichlórem.Jak se teď koukám na spodek,tak je jedno jestli se bude nebo nebude vařit vršek.Stejně se bude muset spodek brousit nebo jemně frézovat a škrabat.Upínací plochy stolu se nebrousí-kloužou úpinky i upínané díly.
titel
Příspěvky: 339
Registrován: 29. 5. 2017, 12:30

15. 3. 2018, 9:46

Dakujem vsetkym za nazory. Ako pise testone chcem to mat na pohlad pekne. Celu frezu som rozobral do srobika, vybrusil, vytmelil, dal do PUR faby, prerobil elektroinstalaciu a toto je posledna vec co ma trapi. Niektore nazory uz som vsak dostal podobne ako vyjadril testone.
Zatial mam ponuky na prefrezovanie cca 130Eur a prefrezovanie + prebrusenie do 200Eur.
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2265
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

12. 4. 2018, 8:12

Když už se tady bavíte o tom hoblování. Byla mi nabídnuta hoblovka s 3 metrovým stolem za cenu šrotu. Byla plně funkční, jen potřebovali místo na nový stroj, tak jí pouze demontovali. Je v dnešní době na to práce?
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

12. 4. 2018, 9:15

Jen snad že by si rovnal ty stoly. Vždycky by někdo přijel, přinesl by nějakou levnou flašku v akci a ty bys mu přehobloval stůl.
Záleží jak by byla přesná. Ona cena šrotu může být taky klidně 80 tisíc. Taky jsem si chtěl jednu koupit, čistě proto, že jsem magor, ale asi nejsem dost velkej :-)
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2265
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

12. 4. 2018, 9:29

Já jsem taky tak trochu magor:-) Má asi 8 tun, podle toho co mi říkal. Vyšla by asi max. 30, možná míň. Není to zas tak velký. Oni tam mají ještě 6 nebo 7metrovou. Plus asi 15metrovou na boky silných plechů. Tuhle nepotřebujou. Je na ně asi moc malá :lol: :lol: :D
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

12. 4. 2018, 9:40

Pokud na to dáš brousící vřeteno, tak můžeš i přebrušovat lože, suporty a pod. Normálně se to tak dělalo. Záleží na stavu té hoblovky, jak by byla sama přesná, co se přímosti os týká. Nemusí nutně jen hoblobat.
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2265
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

12. 4. 2018, 10:00

Josef: díky za info. Nasadil jsi mi docela brouka do hlavy. Nevím teda, co na to jistič, ale to by se nějak pořešilo. Zítra o tom zjistím víc. Co je to přesně za stroj. Něco mi tam teď cementovali a kalili a jedu to vyzvednout.

Ještě bych měl otázku. Jaká vřetena se na to dají použít?
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“