výroba dvou dílů

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Nemoo
Příspěvky: 138
Registrován: 22. 2. 2014, 8:27

20. 5. 2018, 10:42

maxxcz píše:průmyslovku bohužel nemám

výrobu si budu financovat sám...

praxi můžu získat jen tímhle způsobem, mám jiné zaměstnání a nemám bohužel ani volný čas a ani místo kde bych se mohl učit pracovat z cnc frézou nebo jinou obráběcí mašinou, přesto že bych moc rád takovou zkušenost a praxi měl

materiál by měla být ocel nebo železo (iso neřešim)

pokud by byl někdo schopný a ochotný to pro mě vyrobit, tak se pak můžeme bavit o tom, co a jak udělat jinak a za jakou cenu

Tady si klasicky všichni rýpli. - z toho si nic nedělej :)

Zkus popsat k čemu to je. Třeba ti někdo poradí alternativu za třetinu ceny tohohle.
Doosan Puma 2100L, Puma 3100L, Lynx 2100LMSA, DNM 500II, MCV 750, SPT 16 NC
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 5. 2018, 11:16

maxxcz píše:pokud by byl někdo schopný a ochotný to pro mě vyrobit, tak se pak můžeme bavit o tom, co a jak udělat jinak a za jakou cenu
Ono to většinou funguje jinak. Výkres (v tomhle případě model) je pro výrobce svatý a dokud neřekneš, jestli je možné ten vnitřní šestihran pozměnit, asi nebude mnoho takových, kteří řeknou, že to jsou schopní vyrobit.
Aleš Procháska
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

20. 5. 2018, 11:33

ekonomická vezre kdy bych použil distanční sloupek M4 :-)

Obrázek
prochaska píše:Jen aby bylo jasné o co jde (jestli zbytečně poučuju znalého tak se omlouvám :-) )
(neukazuje se ten tvůj obrázek...

nemuselo by to být ostré, hlavně že by tam ten šestihran z druhého dílu hezky zapadl a vypadalo by to trochu lépe než drážka po celé straně.

jinak tu všichni píšou že by to bylo moc drahé, ale žádná konkrétní cena nepadla a třeba pro někoho drahé by bylo pro mě přijatelné...

každopádně všem diskutujícím moc děkuji
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2018, 12:00

Dokud tady vidíme jen model, navíc už na první pohled s nutně použitou velmi drahou technologií (vyjiskření toho šestihranu) to celé navíc bez standartního výkresu, kde by byly taky uvedený tolerance, tak Ti cenu nikdy nikdo nenastřelí. Materiál ... další neznámá.... když napíšeš železo (na průmce se za to vyhazovalo - železo je prvek, nikoliv konstrukční materiál, díly se vyrábějí z oceli popř. litiny, ocelolitiny atd. což je vždy něco naprosto odlišného od železa), tak by ve finále klidně možná mohla vyhovět i pevnostní slitina hliníku. Na cenu má materiál a jeho obrobitelnost veliký vliv, jinak to jde z pevnýho Al, jinak z automatový oceli, jinak z nerezový oceli a jinak z nástrojovky..... Ano železo, je v podvědomí většiny lidí zažitý jako ten materiál, co se z něj vyrábí díly na auta a další věci, ale je to špatný zvyk ... Neber to osobně, je to jen povzdech nad tím, že se dnes kde kdo pouští do nějakých konstrukcí či výrob ale nemá ani ty zcela elementární znalosti, který lze získat díky internetu asi tak za týden samostudia. To že nejsi z oboru na tomhle faktu nic nemění .... aspoň základy (třeba ten rozdíl mezi železem a ocelí) je dobrý nastudovat. :wink:
Možná by pomohlo dát sem sestavu a taky ozřejmit k čemu to má sloužit. Určitě by se pak dalo najít materiálově i konstrukčně přijatelný řešení tak, aby Tě cena neporazila .... abys byl v obraze ten původní návrh s šestihranem a nutností hloubit by šel v kusovce s cenou na několik tisíc za jeden kus dílu. Obráběný mohou ty díly vyjít na pár stovek v sérii klidně i na pár desetikorun za kus. Tedy, pokud tam nebudou nějaký extremnosti s tolerancema, vysoký nároky na povrchy a nebo nějaký pevnostní požadavky na materiál a nutnost zušlechtění atd.... Jenže podle modelu to opravdu nikdo z nás nemůže vědět, co a jak tam má být ??? :wink:
Naposledy upravil(a) Engineer dne 21. 5. 2018, 12:45, celkem upraveno 1 x.
TANN3R
Příspěvky: 8
Registrován: 18. 2. 2018, 12:13

21. 5. 2018, 12:10

Já teda nevidím nikde výkresy, ale co se dívám na ten model, tak stačí prostě jen v každém rohu toho šestihranu zavrtat díru. Prostě aby tam ostrý protikus zapadl. Tuším to na funkci nebude mít vliv, pokud to nevadí esteticky:)
Tím pádem by to byla prostě jen vyfrézovana kapsa a nevidím v tom problém.

Napiš, k čemu nebo kde to má přibližně sloužit, od toho se dá odvodit vhodný materiál.
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

21. 5. 2018, 12:48

"kostičku" nazveme vodičem a "váleček" natahovačem...

takže blbost teda je ve vodiči hloubit šestihran, dalo by se to teda buď:

a) nahradit vyfrézovaným žlábkem
b) nebo úplným otvorem z jedné strany (6ti hran, čtverec), který by zajistil to, že se v tom protikus natahovače uzamkne

a na natahovači je teda nějaký další konstrukční problém nebo ten je OK, když teda vypustím to "žebrování" z prvního obrázku

zahlazené hrany natahovači i vodiče jsou OK, nebo to je další problém? popřípadě je vhodnější je nahradit jedním zkosením o 45°


a k tomu železu, ano o tom všem, co tu bylo psáno mám povědomí, ale neorientuju se v tom. nevím jaký by byl pro to vhodný materiál, dejme tomu, že na vodič bude působit páka z natahvače o síle cca +/- 100 N.

a je to náhrada za ten "skoroválcový" díl - napínací páka na obrázku:
Obrázek
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

21. 5. 2018, 5:06

maxxcz píše:ekonomická vezre kdy bych použil distanční sloupek M4 :-)

Obrázek
prochaska píše:Jen aby bylo jasné o co jde (jestli zbytečně poučuju znalého tak se omlouvám :-) )
(neukazuje se ten tvůj obrázek...

nemuselo by to být ostré, hlavně že by tam ten šestihran z druhého dílu hezky zapadl a vypadalo by to trochu lépe než drážka po celé straně.

jinak tu všichni píšou že by to bylo moc drahé, ale žádná konkrétní cena nepadla a třeba pro někoho drahé by bylo pro mě přijatelné...

každopádně všem diskutujícím moc děkuji
Sorry jako :) - ale když napíšeš "ekonomická :mrgreen: verze" a já na tom obrázku :roll: vidím všechny hrany s vyjetýma radiusama :shock: , tak se nemůžeš divit, že se do toho nikomu nechce a že se nikomu to ani nechce počítat (cena).
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2018, 7:09

maxxcz píše:(neukazuje se ten tvůj obrázek...
Na obrázku mám co tu pak ještě padlo, v každém rohu toho vnitřního šestihranu udělat díru. Podle použití to bude schované, takže na vzhledu moc nesejde, tak by to neměl být problém. Ještě zaoblené hrany nahradit sražením a jsi na řádově nižší ceně, vyrobit to bude umět 10x víc lidí a funkčnost zůstane stejná. A dá se zjednodušovat dál :-)
Aleš Procháska
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

21. 5. 2018, 8:10

prochaska píše:
maxxcz píše:(neukazuje se ten tvůj obrázek...
Na obrázku mám co tu pak ještě padlo, v každém rohu toho vnitřního šestihranu udělat díru. Podle použití to bude schované, takže na vzhledu moc nesejde, tak by to neměl být problém. Ještě zaoblené hrany nahradit sražením a jsi na řádově nižší ceně, vyrobit to bude umět 10x víc lidí a funkčnost zůstane stejná. A dá se zjednodušovat dál :-)
přesně na to jsem se tu ptal, jestli to je další komplikace nebo ne... takže je a je to lepší jen jako zkosení v úhlu 45°
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

21. 5. 2018, 2:04

Aleš Procházka:

takhle nějak si to myslel, že by to bylo lépe proveditelné?

Obrázek
Obrázek

předpokládám, že ten průměr toho zaoblení v rozích šestihranu by měl jakoby odpovídat průměru nástroje, který by otvor vytvářel?

a nebude teda problém upravit natahovač tak, aby seděl do nového vybrání?
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2018, 2:21

Ten radius mám na mysli prohloubit ještě víc. Zkusil jsem to nakreslit v Malování, když výkres z CADu neprošel :-) Je tam naznačený jeden roh a hrana by měla vést střídavě podél vnějšího obrysu šestihranu a kružnice, takže se u té šestihranné tyče nebudou muset zaoblovat rohy. Něco podobného (ale ne tak výrazné) jako bývají některé typy klíčů http://www.toolova.de/Bilder_k/Scan%20M ... 01-145.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
roh.png
roh.png (11.65 KiB) Zobrazeno 3943 x
Aleš Procháska
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

21. 5. 2018, 2:38

A v cem je vlastne problem pri tom vyjiskrovani? Ja nedavno nechaval delat dva atypicke inbusy a kdyz jsem chtel nekde schrastit polotovary, chlap v nastrojarne rikal ze se na to mam vyprdnout, ze to bez problemu vyjiskri z kulatiny.
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2018, 2:51

Problém jenom v ceně. Vyjiskření i 2000,- a vyš (nevim rorměz), zatím co to druhé otázka několik desítek kč....

Edit: K tazajícimu se, nechceč to nakreslit celé, at ti mužem poradit? Neorietují se co přesně nahrazuješ a proč.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

21. 5. 2018, 3:12

prochaska píše:Ten radius mám na mysli prohloubit ještě víc. Zkusil jsem to nakreslit v Malování, když výkres z CADu neprošel :-) Je tam naznačený jeden roh a hrana by měla vést střídavě podél vnějšího obrysu šestihranu a kružnice, takže se u té šestihranné tyče nebudou muset zaoblovat rohy. Něco podobného (ale ne tak výrazné) jako bývají některé typy klíčů http://www.toolova.de/Bilder_k/Scan%20M ... 01-145.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
to není problém, jaký by měl být průměr té kružnice?
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

21. 5. 2018, 3:15

Permonik píše:Edit: K tazajícimu se, nechceč to nakreslit celé, at ti mužem poradit? Neorietují se co přesně nahrazuješ a proč.
celé to tady už nakreslené bylo, ale bylo to ze sekce sci-fi :-D ale jinak rozměry tu psané taky byly. vodič je cca 1,3 cm3 a natahovač je cca 4 cm dlouhý
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“