výroba dvou dílů

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

21. 5. 2018, 3:20

viz níže
Naposledy upravil(a) testone dne 21. 5. 2018, 3:29, celkem upraveno 1 x.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

21. 5. 2018, 3:22

jinak omlouvám se za mou naivitu, moje 3d tiskárna, na koleně postavená, to vyrobit dokáže a na YT jsem viděl i daleko vetší šílenosti (viz https://www.youtube.com/watch?v=8CSwOebmb0A" onclick="window.open(this.href);return false;)než je můj prostý 3d návrh, tak jsem si naivně myslel, že to nebude problém v realném světě vyrobit
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

21. 5. 2018, 3:27

t256 píše:A v cem je vlastne problem pri tom vyjiskrovani? Ja nedavno nechaval delat dva atypicke inbusy a kdyz jsem chtel nekde schrastit polotovary, chlap v nastrojarne rikal ze se na to mam vyprdnout, ze to bez problemu vyjiskri z kulatiny.
vyjiskřování - pomalá a drahá technologie, která ale umí vyrobit patvary, musí se nejdřív vyrobit tvarový nástroj (negativ dutiny), výroba nástroje a vyjiskření toho šestiharnu je otázka několika hodin, určitě ne méně než 1 hodiny
chlap v nástrojárně ti to udělal jako fušku protože se zrovna dloubal v nose a platil to jeho zaměstnavatel
frézování - v rohu ti vždy zůstane radius , ten z principu nemůže být menší než je poloměr nástroje
pokud vezmeš 6hr tyč a srazíš jí hrany na soustruhu, výsledný tvar je úplně jiný než když zaoblíš rohy 6hr díry radiusem dle nástroje, musel bys tam udělat kapsy
to je to co ti tu maluje procházka
vyfrézovat takovou díru ( s rozumným radiusem nebo kapsou v rozích!!!) je otázka jednotek minut (bez upnutí atd), běžným nástrojem na běžném stroji
6hr diru s ostrým rohem vyfrézovat nelze, musel bys mít nástroj s nulovým průměrem
zase je velmi obtížné na 6hr tyči udělat zaoblení odpovídající 6hr díře se zaoblenými rohy
6hr díra v imbusovém šroubu je lisovaná, vyrobit ji trvá desetiny vteřiny, za cenu jednoúčelového stroje + nástroje atd
......
ještě něco co si asi neuvědomuješ
technologie pro kusovou a hromadnou výrobu něčeho jsou zásadně odlišné
v v kusovce nepotřebuješ obvykle žádnou extra přípravu, ale je to pomalé a drahé
v seriovce je extemně drahá příprava výroby - nástroje, přípravky atd, jejich cena se musí rozpustit do statisíců výrobků
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 5. 2018, 4:09

maxxcz píše:jinak omlouvám se za mou naivitu, moje 3d tiskárna, na koleně postavená, to vyrobit dokáže a na YT jsem viděl i daleko vetší šílenosti (viz https://www.youtube.com/watch?v=8CSwOebmb0A" onclick="window.open(this.href);return false;)než je můj prostý 3d návrh, tak jsem si naivně myslel, že to nebude problém v realném světě vyrobit
tak když to dokáže vyrobit, proč si to nevyrobíš? :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2018, 4:15

maxxcz píše:to není problém, jaký by měl být průměr té kružnice?
Co největší :-) Musí odpovídat použité fréze, třeba když se to má frézovat frézou průměr 2, tak poloměr toho zaoblení by měl být 1. Nebo raději 1.2, aby to při obrábění nedrnčelo. Větší poloměr se bude lépe frézovat, ale zase se víc projeví výrobní tolerance a může tam být větší vůle při otáčení tím šestihranným čepem. Pro příliš malý poloměr se bude muset použít mrňavá fréza, se kterou bude výroba dlouho trvat. Nakresli si to v CADu, zkus měnit ten poloměr a co bude vypadat použitelně, to bude asi správně :-)
Aleš Procháska
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

21. 5. 2018, 7:32

maxxcz píše:jinak omlouvám se za mou naivitu, moje 3d tiskárna, na koleně postavená, to vyrobit dokáže a na YT jsem viděl i daleko vetší šílenosti (viz https://www.youtube.com/watch?v=8CSwOebmb0A" onclick="window.open(this.href);return false;)než je můj prostý 3d návrh, tak jsem si naivně myslel, že to nebude problém v realném světě vyrobit
to špatně chápeš - není problém ten prvotní návrh vyrobit z kovu - to zde nikdo neřekl, problém je, že nebudeš ochoten to zaplatit. Proto to nikdo ani nechce nacenit, protože svou praxí ví, že tu cenu stejně nepřijmeš a on do toho bude investovat zbytečně svůj čas.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 5. 2018, 7:39

pocitej s tim ze ten prvotni navrh by te vysel nekde mezi 5000 a 10 000
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

21. 5. 2018, 8:20

tak tohle my vyšlo při nástroji 2 mm + 0,1 mm navíc. moc se mi to teda nelíbí :-/
Obrázek
Obrázek

...ale nestačilo by to takhle?
Obrázek
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

21. 5. 2018, 8:43

co kdybys to zkusil namalovat přesně podle toho náčrtku ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

21. 5. 2018, 9:03

jelikož se my to ani trochu nelíbílo, tak jsem to přepracoval a snad zjednodušil....

Obrázek
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2018, 3:08

maxxcz píše:tak tohle my vyšlo při nástroji 2 mm + 0,1 mm navíc. moc se mi to teda nelíbí :-/
Se nedivím :-) Vždyť jsi tam jen náhodně naházel jakési nesmyslné kružnice. Kružnic má být jen šest, pro každý kout jedna. Leží na ose úhlu a dotýká se jeho vrcholu.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

22. 5. 2018, 6:02

maxxcz píše:jelikož se my to ani trochu nelíbílo, tak jsem to přepracoval a snad zjednodušil....
Proč si tam měl ten šestihran?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

22. 5. 2018, 8:36

Zdenek Valter píše:
maxxcz píše:jelikož se my to ani trochu nelíbílo, tak jsem to přepracoval a snad zjednodušil....
Proč si tam měl ten šestihran?
z mladické hlouposti a nerozvážnosti
maxxcz
Příspěvky: 30
Registrován: 17. 5. 2018, 7:40

22. 5. 2018, 8:36

ta poslední verze je už reálná a byl by to teda schopný někdo vyrobit?
NextClick
Příspěvky: 124
Registrován: 3. 1. 2010, 1:22

22. 5. 2018, 8:38

Dyt to nevypadá tak nepoužitelně s těma kružnicema ve vrcholech...
viz náčrtek:
1.jpg
Fakt se omlouvám a raději už mlčim, abych nerušil vaše profesní kruhy.
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“