Hřídel a upínací deska na 100mm univerzálu - (dohodnuto)

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 6. 2018, 4:19

Rad bych se vratil ke konstruktivni debate
Mohl by nekdo z diskutujicich (ktery vi jak na to) sem dat nejakou skicu?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Dratenik
Příspěvky: 410
Registrován: 29. 10. 2013, 8:18
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2018, 6:34

Mě to jako hrubý náčrt jak bylo zmiňováno stačí, nicméně chybí tam podstatné věci; pak se, ale nemůžeš divit, že ti to někdo nabídne za 250,- nebo za 2500,-

Jediné co všichni tady chceme je férová soutěž.
Tzn. stejné podmínky, tzn. zadávací podmínky musí být jednoznačné - není možné aby někdo nabízel hřídel jak je na náčrtku a někdo ti tam bude dělat M36x1,5 závit.
V takovém případě dej limitní cenu a počkej kdo se chytne, spíš ti to nikdo nenabídne, protože není jasná dokumentace. Proto po tobě každý chce výkres s přesným zadáním.

Je to pořád stejné : pro pobavení :mrgreen:

kvalita - (náboje do kulometu, do vesmíru pro rakety, nebo na pole)
cena - (limitní nebo dle počasí )
výkres - (je nebo není)
rychlost - (hned se ani pes nevys.... stačí zítra)

někde se musí slevit a pak vyleze cena
CNC: frézování 4-osy, Heidenhain iTNC530, soustruhy Heidenhain 4110, Fanuc Oi TC, 3x drátové řezačky, až Z+400, (+9let praxe)
CAD/CAM: SolidWorks 2015, HSMWorks 2016, MasterCam X5, X6, Kovoprog
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

22. 6. 2018, 8:28

robokop píše:Rad bych se vratil ke konstruktivni debate
Mohl by nekdo z diskutujicich (ktery vi jak na to) sem dat nejakou skicu?
No to je problém, zejména když zakladatel tohoto vlákna píše SZ kde se staví do role ublížené chudinky.
Pak se chuť pomoci vytrácí.
Bohužel zde chce zadavatel udělat i projekt na požadovaný výrobek, ne jenom něco vyrobit.
Já to vidím takto jako návrh doporučení - pokud si zadavatel není jistý co vlastně chce, pak by měl začít ve vlákně třeba Technologie kde by si ujasnil výsledný požadavek zadání pro výrobu.
Jednička z technického kreslení je pro zadavatele sqělá vizitka, ale pokud mu chybí znalosti a invence je mu k ničemu. ;-)
No a to nevhodné chování - je to o tom, že pokud chci někoho o něčem přesvědčit v Off-line komunikaci musím volit ty správné prostředky a formu vyjadřování.
Není prostě možné zadavateli lézt do hlavy - nejsme telepati abychom pochopili jak to zadavatel myslí.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
trifid
Příspěvky: 102
Registrován: 2. 11. 2011, 2:53

22. 6. 2018, 10:14

Ono je to občas pro slabší povahy náročné. RaS na nedostatky v popisu poptávky šmahem reagoval dle svého zvyku ironickým a obecně dehonestujícím způsobem (nakonec to má preventivně v nicku), nicméně v reálné rovině měl úplnou pravdu. A zadavatel to prostě psychicky nezpracoval a pak už to akcelerovalo samonasíracím samospádem...
Prostě by se měly všechny strany chovat trochu s nadhledem - na jedné straně ne každý je strojař a má potřebné znalosti, na druhé trocha respektu vůči kritikům taky neuškodí (většinou to myslí dobře :lol: a ví, o čem mluví ).
Uživatelský avatar
Mylan
Příspěvky: 460
Registrován: 7. 8. 2016, 3:04
Bydliště: SNV

22. 6. 2018, 9:26

Ja som sa už nad to povzniesol a na večšinu vecí idem bez výkresu len omeriavam.
SV18R,FA3AH,V23a,Plazma Berlan40,MIG ETP208,2H125,brúska z F1,Bomar160.120
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 6. 2018, 10:12

Přátelé, teď budu asi za debila já, ale mě by ten obrázek klidně pro výrobu stačil. Upřímě řečeno, pracuju mnohdy podle podstatně horších skic, ale bude to asi tím, že jsem elektrikář a ne strojař. A dokonce si troufnu říct, že právě přístup některých jedinců mi brání tady poptat nějakou výrobu, protože bych své potřeby nedokázal výkresově správně prezentovat a byl bych za stejného vola jako tady panáček. A protože jsem starej dědek, tak jsem trochu samonasírací a tak bych reagoval zbytečně prudce a to nemá smysl. Tak se raději seberu a jdu za Lubošem na radu.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

23. 6. 2018, 9:06

lubbez píše:Přátelé, teď budu asi za debila já, ale mě by ten obrázek klidně pro výrobu stačil.
ale nikde nikdo neřekl, že to nejde vyrobit, první co zaznělo byla věta od RaS

"pokud ti můžu poradit tak než to necháš někde vyrábět, tak sem hoď celej návrh toho tvého zařízení, uvidíš že se to nechá udělat lépe, levněji a strojařsky správně."

přeložím - je to nevhodně navrženo, ale protože netušíme jak to má pokračovat, těžko radit úpravu (všimněte si, nikde zmínka o nevyrobitelnosti). proto poptávající v sekci "chci si nechat vyrobit" dostal dobře míněnou radu, že než za to utratí peníze, bylo by vhodné konstrukci strojařsky doladit. I konstrukci stroje na měkké materiály kombinovanou s 3D tiskem lze udělat strojařsky správně a optimálně.

jak dál ?
1) když zde někdo ze začátečníků poptá výrobu technologické blbosti - tak mu to bez řečí nacenit a shrábnout peníze za nesmyslnou věc ?
2) v duchu znalostního fora zkusit poradit, aby konstrukce které projdou forem i jen poptávkou měly hlavu a patu ?

PS - proto jsem "bez dovolení autora" vrátil výkres do vlákna, je to znalostní forum a většina sem přispívá pro poučení druhých. Pokud každý za sebou vše smaže, tak tady toho pro poučení moc nezůstane. A ruku na srdce, ti co sem chodí pro rady mnohokráte z obdobných příkladů čerpají ponaučení. Třeba Lifi - choval se zprvu stejně, ale nakonec přiznal, že měl poslechnout. A dnes doporučuje "nechat si poradit"
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

23. 6. 2018, 10:28

chb píše: A ruku na srdce, ti co sem chodí pro rady mnohokráte z obdobných příkladů čerpají ponaučení. Třeba Lifi - choval se zprvu stejně, ale nakonec přiznal, že měl poslechnout. A dnes doporučuje "nechat si poradit"
A hlavně Lify a ani další nebyli drzí k těm co uměj ,znají a snaží se poradit .Prostě pokud se někdo chová jako debil tak se s nim jako s debilem musí zacházet.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

23. 6. 2018, 6:02

lubbez píše:Přátelé, teď budu asi za debila já, ale mě by ten obrázek klidně pro výrobu stačil. Upřímě řečeno, pracuju mnohdy podle podstatně horších skic, ale bude to asi tím, že jsem elektrikář a ne strojař. A dokonce si troufnu říct, že právě přístup některých jedinců mi brání tady poptat nějakou výrobu, protože bych své potřeby nedokázal výkresově správně prezentovat a byl bych za stejného vola jako tady panáček. A protože jsem starej dědek, tak jsem trochu samonasírací a tak bych reagoval zbytečně prudce a to nemá smysl. Tak se raději seberu a jdu za Lubošem na radu.
No jako výkres dobrý a že vy se podle něj dalo vyrobit to asi není ten problém. ;-)
Jenže tohle jako kus v celku je k ničemu - na to vybrání u příruby nedá ložiska.;-)
Já už jsem nějaké rozebrané vřeteno viděl nějaké jsem i vyndaval byť je to číňan a' la Sieg 3 nebo Bomey - nechci se ale pasovat do role znalce ;-) - proto jen pár postřehů z mé krátké hobby praxe.
Vřeteno musí mít osazení na opření ložiska aby byl zachycen axiální tlak.
Engineer napsal důležitou informaci, že pro nasazovací příruby je potřeba lícovací plocha.
Zde je vřeteno z Bomey - zmiňované osazení vlevo
Přílohy
Bomey - vytažené vřeteno 01.jpg
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 6. 2018, 10:20

ono kdyby nebyl panáček hnedka urážlivej a přešel můj post v klidu a hodil by sem celou konstrukci, tak mu tady kdekdo poradí, že tak jak to je navržené je to nesmysl.. proč a jak to má udělat jinak..

na takovouhle sranda aplikaci se dá použít hotová hřídelka s válcovým tělem pro ER upínač, kterých je plná ebay za pár stovek (za to tady nekoupí ani materiál) tohle má "přesné", zušlechtěné, broušené a jen tomu třeba nalisovat tu přírubu, obrobil by to po slisování a hotovo.. nasadit ložiska a zezadu stáhnout do domku.. konstrukce za "pár" korun..

tohle mu někdo vytočí pro nandání ložiska to bude muset rozebrat a už to nesloží tak aby to neházelo, a bude buzerovat obráběče, že to hází :D to že bude mít ložisko "nevyměnitelné, ložiska budou jak píše zalepeny Loctitem už ani nekomentuju..

beru argument když někdo napíše, udělal jsem to takhle protože mi to leželo doma a jak to bylo tak jsem to vzal aby to nic nestálo, ale pokud dělá něco od začátku co nemá smysl tak jsem se dovolil napsat, že je to nesmyslně navržené ať to zváží..
nic víc...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“