Hřídel a upínací deska na 100mm univerzálu - (dohodnuto)

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
NextClick
Příspěvky: 124
Registrován: 3. 1. 2010, 1:22

20. 6. 2018, 9:00

Ahoj,
v příloze je plánek jednoduché průchozí hřídele pro upnutí univerzálního sklíčidla. Napojení lícní desky na hřídel bych potřeboval na nějaký závit jehož parametry bych nechal na dohodě s případným výrobcem.
Sloužit to bude na rotační osu k CNC. Hřídel je tak jednoduchá, protože jsem se rozhodnul ložiska i závit zajistit nějakým k tomu určeným loctite lepidlem (točit se to bude málo a síly na tom taky žádný velký nebudou (protože obrábět to bude dřevo a plast))
Přesnost požaduji "aby to okometricky neházelo" , povrch obyč soustružený. V místě osazení na ložiska soustružený jemněji. Ložiska k tomu případně dodám, aby se to dalo zkusit, aby tam vlezla.
Materiál: jakákoli ocel. Možná bych dodal materiál na hřídel (nějakou nástrojovku mám snad doma založenou) Materiál lícní desky určitě nemám, ale taky nějaká ocel (>400Mpa)

Snad je výkres čitelný, je to můj první obrázek z free solid edge 2D :)
Pokud by se do toho někomu chtělo, tak budu rád. Pokud by se do toho nikomu nechtělo, tak mi prosím aspoň hoďte cenu nějakou "běžnou normální" Díky :)

Edit: nabídku už mám.
Naposledy upravil(a) NextClick dne 21. 6. 2018, 10:15, celkem upraveno 2 x.
Fakt se omlouvám a raději už mlčim, abych nerušil vaše profesní kruhy.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 6. 2018, 7:38

kuchaři by měli vařit, strojaři kreslit a někdo by radši neměl dělat nic :D
sem si vzpomněl na jednoho učitele technického kreslení, ten by tě s tím hnal..

kvalitě dokumentace bude taky odpovídat kvalita výsledné práce..

pokud ti můžu poradit tak než to necháš někde vyrábět, tak sem hoď celej návrh toho tvého zařízení, uvidíš že se to nechá udělat lépe, levněji a strojařsky správně..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
NextClick
Příspěvky: 124
Registrován: 3. 1. 2010, 1:22

21. 6. 2018, 9:10

Ahoj,
takže předpokládám, že jsi z toho vůbec nepochopil co potřebuji a že tam chybí nějaká kota či je totál nečitelná. ;) Je to plánek ne výkres.
Hele RaSi, já vím že by to mohlo být nakresleno lépe, z technického kreslení jsem míval za jedna. Na konstrukci si trvám a rozhodně nemíním, tady vést nekonečnou debatu na téma jestli to lze vyrobit jinak. Na rozdíl od tebe, nemám potřebu trávit život rýpáním se ve věcích, které se Tě netýkají. Prosím nereaguj na tento post, pochopil jsem tvojí mentalitu, tvůj názor mne nezajímá.
Fakt se omlouvám a raději už mlčim, abych nerušil vaše profesní kruhy.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

21. 6. 2018, 9:49

Normálně nereaguju, ale tohle je tak šílenej konstrukt, že udělám výjimku. Ras má pravdu..... jen na první pohled.... jak chceš udržet tu desku příruby na 8mm délky závitu, jak chceš aby to sedlo kolmo když to nemá žádnou lícovanou plochu na kterou by to sedlo? Stěna tý trubičky 5mm :roll: atd... Do týhle zakázky se Ti pustí jen někdo kdo o strojařině nic neví ... a výsledek nejspíš hodíš do šrotu.
NextClick
Příspěvky: 124
Registrován: 3. 1. 2010, 1:22

21. 6. 2018, 10:14

Aha už jsem to pochopil. Ono je tu jedno že když se napíše: " Napojení lícní desky na hřídel bych potřeboval na nějaký závit jehož parametry bych nechal na dohodě s případným výrobcem.", tak se automaticky předpokládá že to bude blbě. Nebo se tu napíše "plánek" a ne výkres.
A obavy o výdrž trubky se stěnou 5mm mne taky baví. To raději ani nebudu zmiňovat, že doteď jsem měl jako rotační osu 80mm univerzálu přišroubovanou přímo na KM. A kupodivu mi to stačilo hodně dlouho.

Pánové já se nepřišel ptát na konstrukci a nebo se bavit o úhlu jaký má svírat šipka na kotě. Já se přišel zeptat jestli se někomu chce do výroby a dal jsem sem plánek. Za váma nikdy nepřišel zákazník s věcí nakreslenou propiskou na papíře? Co jste s ním dělali? Začli jste ho známkovat a za břicha se popadat jaký je ten člověk zelenáč ? Jo to by se vám vraceli. Jen na internetu si tu frustraci z toho, že zákazníci nejsou strojaři a poptávají jak poptávají, můžete vybít.

Ok. Nabídku stahuju. Výrobce se mi už přihlásil. Chudák kdyby tušil jak nic neumí.
Fakt se omlouvám a raději už mlčim, abych nerušil vaše profesní kruhy.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 6. 2018, 10:18

To bude spis tim ze proste nikdo nema vesteckou kouli aby vedel ze to je na tak lehke obrabeni ze postaci i hridelka krokace
Lidi co tu obrabi to delaji na profi masinach a tam je to vse v uplne jinejch dimenzich a nedovedou si predstavit takhle slabou konstrukci ze by jim to bylo k necemu
Proste je to jen jinej uhel pohledu
Ty jsi tu poptavku vytrhnul z kontextu a proto si nerozumite
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 6. 2018, 10:23

Na svůj věk a skoro nulové znalosti jseš slušně oprásklej ,tady budeš brzo oblíbencem pokut tě admin nesmázne .
Kdybys měl jen o trochu větší IQ tak by sis uvědomil o čem tady chlapi píšou.
Jo a s tou 1 z tech. kreslení to byl supr vtip ,leda že bys byl pekařem ,tam se třeba rohlíky kotujou možná jinak.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
NextClick
Příspěvky: 124
Registrován: 3. 1. 2010, 1:22

21. 6. 2018, 10:54

Robokop: ano to bude asi výchozí problém. Ale však jsem psal: (točit se to bude málo a síly na tom taky žádný velký nebudou (protože obrábět to bude dřevo a plast))
Fmodel: Omlouvám se ale ve vašem postu vidím OT,vyhrožování,posmívání se na základě věku, dehonestace na základě IQ.
Fakt se omlouvám a raději už mlčim, abych nerušil vaše profesní kruhy.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 6. 2018, 10:57

Potvrdil ,nezklamal.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

21. 6. 2018, 11:09

a kdo ho ma teda vetsiho?
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 6. 2018, 11:09

můj příspěvek nebyl o tom tě zesměšnit, že máš blbej výkres.. ale rada, že by jsi měl zvážit tu na první pohled nesmyslnou konstrukci, ono ne všichni se jen vysmívají, ale občas někdo i poradí.. rozumný člověk si vyslechne argumenty a pak udělá jak uzná za vhodné..
když příjde zákazník s nákresem, tak se doplní to co tam chybí a po dohodě a vyjasnění se to vyrobí, pokud příjde zákazník s nesmyslnou konstrukcí řeknu mu svůj názor a většinou se to předělá :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
NextClick
Příspěvky: 124
Registrován: 3. 1. 2010, 1:22

21. 6. 2018, 11:23

RaS: Ok, ono je problem v tom že prostě nebylo jasné jaké nároky na to budou. Kdybych rovnou napsal, že to celé bude uloženo v domku vytištěném na 3D tiskárně z PLA. Že ozubená kola k řemenu na tom budou taky vytištěná. A že mi to opravdu vyhoví na 200% i s rezervou, tak bych asi nebyl za hlupáka.
Fakt se omlouvám a raději už mlčim, abych nerušil vaše profesní kruhy.
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

21. 6. 2018, 1:13

ano, nikdo netušil jaké nároky na to budou - ale z dodaného .pdf byla jasná jediná věc a to, že by ty dva díly by měly být na sebe kolmé. To soustruh udělat umí, ale to je také ta zásadní věc, kterou jsi tam nepodchytil/neošetřil. Proto ti všichni říkají, že je to strojařsky blbě. Lze ocenit, že si alespoň za svým přesvědčením stojíš - proč návrh pak ale mažeš ?

.
Přílohy
hridel_s_deskou.pdf
(13.32 KiB) Staženo 229 x
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
NextClick
Příspěvky: 124
Registrován: 3. 1. 2010, 1:22

21. 6. 2018, 1:45

Ano, kolmost jsem tam neoznačil. Měl jsem za to, že vřetena k soustruhu jsou tak nějak k upínací desce kolmá v celém známém vesmíru. Tedy jsem to tam nepoznamenal. Za to se hluboce omlouvám.
Soubor jsem smazal protože to je moje právo. Proč jej nerespektujete a nahráváte to sem? Vidím, že se to tu zvrhlo z poptávkového fora v něco zcela jiného.
Fakt se omlouvám a raději už mlčim, abych nerušil vaše profesní kruhy.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

21. 6. 2018, 2:10

NextClick píše:Ano, kolmost jsem tam neoznačil. Měl jsem za to, že vřetena k soustruhu jsou tak nějak k upínací desce kolmá v celém známém vesmíru. Tedy jsem to tam nepoznamenal. Za to se hluboce omlouvám.
Soubor jsem smazal protože to je moje právo. Proč jej nerespektujete a nahráváte to sem? Vidím, že se to tu zvrhlo z poptávkového fora v něco zcela jiného.
Protože právo každého člena fóra je do fóra přispívat, i do vlákna které sám nezaložil.
To že se to zvrhlo je zejména z toho důvodu, že se neumíš chovat!!!
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“