ARMOTE

CAD/CAM software
Odpovědět
purs
Příspěvky: 192
Registrován: 24. 1. 2009, 6:46
Bydliště: Nova Paka

15. 7. 2011, 11:45

Vazeni priznivci GRAVOSu, chodi nekomu ARMOTE pod LINUXem ? Umel by to nekdo rozchodit nebo to nejde ?
Pavel Urban
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 7. 2011, 12:07

unehda jsem to poustel pod wine a zdalo se ze by to mohlo chodit (spustit to slo a tvarilo se to dobre), prakticke testy na stroji jsem ale nedelal
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

15. 7. 2011, 11:01

Prubnem to a poreferujem.
Bilovi nedat!
Honza - GRAVOS
Příspěvky: 76
Registrován: 8. 2. 2011, 6:29

24. 8. 2011, 8:58

takže jsem se pustil do zkoušek armote pod linuxem pomocí wine a ubuntu 10.04 lucid, zdá se že to chodí nicméně je tu pár drobností které asi půjdou doladit.
paradoxně velikosti všech panelů jsou zobrazeny správně a větší problém to je spíše pod windows :lol:

v nastaveni wine je potřeba přidat knihovnu FT2XX.DLL, stačí jen napsat do řádku pro název knihovny a kliknout na přidat, knihovna je v adresáři Armote, takže ji wine pak "vidí".
v nastavení wine povolit virtual desktop s rozlišením alespoň 1024x768 které je pro Armote minimální, jinak nejsou obrazovky vidět celé.

časem nutno doladit
-3d zobrazení pomocí OpenGL mi zatím běhá jen v software mode, takže pomalé, měly by to řešit ovladače pro HW OpenGL přímo v linuxu (ještě jsem nezkoušel)
-v 3d zobrazení se ztrácí bod polohy stroje když má za sebou plochu limit (vykresluje se až naposled právě proto aby byla poloha stroje vidět vždy) doufám že toto vyřeší ovladače OpenGL s použitím graf. karty bez kterého je 3d zobrazení kuli rychlosti stejně asi nepoužitelné.
-wine ignoruje nastavení velikosti a vlastnosti fontů (např bold) v Armote, používá defaultní velikost (barvy fontů respektuje) takže texty na některých panelech a tlačítkách nejsou zobrazeny korektně (např. Jog panel)
-komunikace s interpolátorem je značně pomalejší na stejném PC než pod windows, takže na rychlé obrábění 3d tvarů to moc vhodné nebude (zkoušeno přes COM port, přes USB to možná bude o něco lepší)
-hlavní panel se po konci obrábění špatně vykreslí

jak budou nějaké nové informace, budu informovat
Jan Vostárek - GRAVOS

EDIT: nejspíš mi v linuxu zůstal nějaký proces který vytěžoval CPU na 100procent, po restartu se zdá že s rychlostí komunikace a tedy i 3d obráběním nebude problém, bude to však chtít podrobné testy
Přílohy
Screenshot.png
purs
Příspěvky: 192
Registrován: 24. 1. 2009, 6:46
Bydliště: Nova Paka

26. 8. 2011, 5:30

Diky za informace, zatim to je velmi zajimave. Preji hodne uspechu a tesim se na vysledek.
Pavel Urban
Honza - GRAVOS
Příspěvky: 76
Registrován: 8. 2. 2011, 6:29

13. 9. 2011, 8:09

k mání bude brzo, je hotový a čeká až k němu dodělám i nový manuál (novinek od poslední verze manuálu je už moc), jinak to 3d zobrazení je už i ve starších verzí (jestli se nepletu tak od 1.09) a zapíná se v menu Stroj/Nastavení záložka Zobrazení. Pozor ale na graf. karty ATi s nima to 3d zobrazení občas blbne.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

24. 5. 2012, 6:51

použiju tohle vlakno snad to nebude vadit.

jak se nastavuje automaticka výměna ? na kartě vyměna to mam šede takže to nejde zapnout a na kartě automatika je jenom že to je přístupné až při automatické výměně.
jak to tedy funguje ??

z navodu jsem se taky nic nedočetl...
Honza - GRAVOS
Příspěvky: 76
Registrován: 8. 2. 2011, 6:29

25. 5. 2012, 11:27

Ahoj,

automatická výměna v Armote zatím nijak nefunguje, brzo se do toho snad pustím.
Optimisticky by to mohlo být do měsíce nejpozději hotové komlet pro všechny možné způsoby provedení a ovládání držáku nástrojů.

H.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

25. 5. 2012, 12:46

Aha Tak to jo , ja jenom že jsem tady někde na foru četl že už to měl skoušet nebo tak něco. tak jsem se chtěl na to kouknout.
dík za reakci
Pepa.cz
Příspěvky: 287
Registrován: 31. 1. 2007, 5:44
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2012, 5:55

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat, mám takový problém. Když chci, aby v armote fungoval i
jako 3D tak mi to nějak nefunguje. Mám Graf. Kar. ASUS RADEON A9550 a ta by
měla splňovat rozhraní openGL 1.2 a při testu mam kolem 730 FPS. Ale nevím
jak nastavit armote.

Děkuji za jakoukoliv odpověď.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

23. 10. 2012, 6:11

mne to taky dělalo problem. chybi ti tam opengl 1.2. musíš jej buď doinstalovat. nebo přeinstalovat ovladač.
Uživatelský avatar
pleximen
Příspěvky: 265
Registrován: 17. 4. 2007, 7:04
Bydliště: Zeleneč
Kontaktovat uživatele:

23. 10. 2012, 7:15

Rok v provozu cca 20 hod tydne.Programy dlouhé 20-50min.A za tu dobu to ani jednou nezamrzlo při práci.
BRAVO hoši z gravosu jste nejlepší volbou a chválím, kudy chodím.Zatím 100% spolehlivost a to velice cením.
9/2011 portálka funkční
http://www.khplexi.cz/
purs
Příspěvky: 192
Registrován: 24. 1. 2009, 6:46
Bydliště: Nova Paka

24. 10. 2012, 6:01

Taky chvalim, nefrezuji sice tolik jako pleximen, ale take bez chyby. Pokud chyba, tak moje.
Pavel Urban
Honza - GRAVOS
Příspěvky: 76
Registrován: 8. 2. 2011, 6:29

31. 10. 2012, 1:14

Není, je to rovnou verze 1.17
Update přiložen jako příloha k příspěvku.
update neobsahuje konfigurační soubor default.cfg, aby nedošlo přepsání stávající konfigurace stroje konfigurací defaultní.

novinky od verze 1.13

v nastavení, záložka Různé
Automatické ukladání nastavení při zavření panelu nastavení tlačítkem OK
Automatické ukládání nastavení při ukončení programu.
Nastavení cesty k 2D a 3D souborům zvlášť.

záložka Zobrazení
Možnost obrazení polohy stroje v 3D zobrazení jako bod nebo křížek.
Možnost přepnutí uživatelského rozhraní jako starší ovládací SW GVP, který byl ještě pod DOSem.

záložka Komunikace
Možnost připojení 3 jednotek dalších vstupů/výstupů GVE67 I/O s 16 digitálními vstupy a 8 relé výstupy.
Nastavení funkcí I/O jednotek je na nové záložce Ext I/O
Nastavení paketizace komunikace v panelu nastavení, dříve dostupné jen přímo v souboru s nastavením.

záložka Mechanika
Rozdělení nastavení akcelerace pro pracovní posuvy a rychloposuvy zvlášť.
Nová položka Odjezd, je to vzdálenost odjezdu od ref. spínače po referenci. Po odjezdu se vynulují souřadnice souřadného systému stroje.
Nová položka Mezní úhel, dříve byla hodnota nastavená pevně a nešla změnit, více o vlivu této hodnoty bude v manuálu který ještě není hotov.

záložka Přesnost
Možnost nastavení chyby kolmosti osy Y na osu X

podpora nových g-kódů
více o g-kódech bude v programátorském manuálu který ještě bohužel není hotov.
vrtací cykly
G81 - jednoduché vrtaní
G82 - jednoduché vrtaní s prodlevou ve dně
G83 - hluboké vrtání s inkrementem hloubky a volitelnou prodlevou ve dně po každé hloubce
G85 - vyvrtávací cyklus posuvem F dolu i nahoru
G89 - vyvrtávací cyklus s posuvem dolu F, prodlevou ve dně a návratem rychlostí F

volba roviny oblouků G2/G3
G17 - rovina XY
G18 - rovina XZ
G19 - rovina YZ

Okno zobrazení strojních drah
Symboly počátku souřadného systému stroje a souřadného systému obrobku (poloha ref. bodu)

Panel změny ref. bodu
Možnost změnit rychlost ručního polohování .
Nové tlačítko JOG, otevře panel pro ruční polohování s možností ovládání výstupů, otáček vřetene, rychlosti polohování a zapsání souřadnice do ref bodu s korekcí na průměr nástroje.

a spousta dalších neviditelných drobností.

Jan Vostárek - GRAVOS
Přílohy
armote_updt.zip
(1.27 MiB) Staženo 613 x
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

31. 10. 2012, 2:38

Dovoluji si ještě Honzu doplnit.
je tam i ona vyměna nastroje při dlouhem g kodu. takže stroj jde kdykoliv zastavit vyměnit nastroj a po změřění Z opět pokračovat v práci.
funguje to dobře.

Dík kluci za vaši skvělou práci a ochotu kdykoliv pomoct. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Gravostar“