ARMOTE LPT

CAD/CAM software
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

12. 9. 2011, 5:58

Zloušel jsem Armote a nějak mi nejde nastavit port LPT? Je tam KOM1a ??, USB, LAN ale LPT nikde? Jak na to?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 9. 2011, 5:59

bez komentare
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

12. 9. 2011, 6:05

Dík za odpověď, budu tedy po večerech bádat. Chtěl jsem jen zkusit něco jiného.
Uživatelský avatar
pleximen
Příspěvky: 265
Registrován: 17. 4. 2007, 7:04
Bydliště: Zeleneč
Kontaktovat uživatele:

12. 9. 2011, 6:17

pokud sis armota koupil dostal jsi i soubor na automatickou detekci portu...ted z hlavy nevim jak se to jmenuje mrknu doma
9/2011 portálka funkční
http://www.khplexi.cz/
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 9. 2011, 6:17

tak si nejdriv precti veci kolem armote zde na foru a pochopis jak ta otazka byla (promin mi ten vyraz) blba :lol:

ale vyzkouseni je jednoduche
zavolej do gravosu a popros o zaslani patricneho hardware, myslim ze ti vyhovi, pripadne muzu slouzit take, mam tu jeden kus GVE64 ale jedine proti zaloze,po poslednich dnech uz nikomu neduveruju
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Honza - GRAVOS
Příspěvky: 76
Registrován: 8. 2. 2011, 6:29

12. 9. 2011, 6:27

Dobrý den,

LPT port tam opravdu nikde nehledejte, neb řídící signály pro drivery pohonů v případě Armote nedělá už PC ale až samostatná elektronika (GVE64, GVE66, GVE74, GVE84 a brzy i GVE94) a Armote do ní posílá po komunikační lince koncové souřadnice, rychlosti a další přikazy. V případě sw s LPT portem jdou už z PC. Proto v případě Armote není potřeba řešit latence ani výkon pc, protože interpolaci a časování pulzů pro drivery počítá samostatná elektronika speciálně pro ten účel navržená, díky čemuž jsou pulzy o poznání přesněji načasované a vše je i spolehlivější.

Tedy samotný Armote k ničemu není, je k němu potřeba i ta elektronika se kterou komunikuje.

s pozdravem
Jan Vostárek - GRAVOS
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

12. 9. 2011, 6:34

Honza - GRAVOS píše:Dobrý den,

LPT port tam opravdu nikde nehledejte, neb řídící signály pro drivery pohonů v případě Armote nedělá už PC ale až samostatná elektronika (GVE64, GVE66, GVE74, GVE84 a brzy i GVE94) a Armote do ní posílá po komunikační lince koncové souřadnice, rychlosti a další přikazy. V případě sw s LPT portem jdou už z PC. Proto v případě Armote není potřeba řešit latence ani výkon pc, protože interpolaci a časování pulzů pro drivery počítá samostatná elektronika speciálně pro ten účel navržená, díky čemuž jsou pulzy o poznání přesněji načasované a vše je i spolehlivější.

Tedy samotný Armote k ničemu není, je k němu potřeba i ta elektronika se kterou komunikuje.

s pozdravem
Jan Vostárek - GRAVOS
A pak že nedostanu jasnou odpověď :D Díky.
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

13. 9. 2011, 2:22

když už jsme u těch " otázek " - zajímalo by mě, zda lze provozovat armote 2x na jednom slušném PC a zda lze takovýto výstup nějak zesynchronizovat - používat tak více os na jednom stroji ?
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

13. 9. 2011, 2:58

Provozovat jich lze vic na 1 PC, osobne jsem vyzkousel 2, ale asi by slo i vic.
Synchronizovat je mezi sebou neni mozne, a ani se o tom neuvazovalo,
je jednodussi naucit 1 program vice, nez spoluprace 2 ks.
Smer vyvoje vede na to, aby 1 Armote umel i patou osu.
Pavel
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

13. 9. 2011, 3:06

ps. ... a vstupní rozhraní u 5 os GVE94 ? bude stále 1 megové RS232 , nebo bude v tomto ohledu nějaká změna ?
Honza - GRAVOS
Příspěvky: 76
Registrován: 8. 2. 2011, 6:29

13. 9. 2011, 3:10

vícekrat Armote na jednom PC spuštěno být může (to PC ani nemusí být slušné, pokud nebudete potřebovat 3d zobrazení, dá se říct že beží na čemkoliv), jen musí mít pc dostatečný počet COM portů k připojení více jednotek.

Jednotky mají své adresy 0 - 7, tedy na jednom COM portu může být celkem 8 jednotek, ty pak ale může ovládat jeden Armote. např GVE64 jsou vlastně 2 jednotky v jednom, na jedné adrese je hlavní interpolační jednotka a na další adrese je analog výstup pro řízení vřetene.

Osy zesynchronizovat mezi více jednotkama a Armotama však nejde. Důvodem je transportní zpoždění komunikace, osy by tedy nikdy nejely na krok přesně synchroně a pro řízení jednoho výsledného pohybu tudíž nepoužitelné. Otazkou je k čemu by jste další osy potřeboval, jestli na kontinuální řízení pohybu vřetene ve všech osách najednou, tak ve vývoji je momentálně 5osá jednotka. Jestli pro řízení dalších technologických zařízení (výměník nástrojů, zakladač obrobků atd.) tak jedine implementovat do jednoho Armote funkce na řízení konkrétního případu třeba i prostřednictvím další interpolační jednotky na další adrese.

Jan Vostárek - GRAVOS
Honza - GRAVOS
Příspěvky: 76
Registrován: 8. 2. 2011, 6:29

13. 9. 2011, 3:12

jsem pomalej, Pavel mě už předešel, zkoušely jsme ovládat 4 stroje z jednoho PC, asi by šlo i víc.

EDIT: ještě doplním, ty 4 stroje tehdy řídilo PC pentium2 300MHz
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

13. 9. 2011, 3:45

Pridam se do vlakna, potraviny snad promine:

Otevrit ovladaci SW - alespon pro rizeni vretene - neplanujete?
Jako priklad uvedu rizeni menice po modbusu ktery jsem si do EMC dopsal - slo by toto i pro Armote?
Anebo Armote je a zustane uzavreny system?
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

13. 9. 2011, 4:07

to .xxx.

Je tam RS232 921.6 kBaudu, a moznost pridat desticku s 422 na 7.3728 MBaud.
(Jak se chlape jmenujes?)

Pavel
Honza - GRAVOS
Příspěvky: 76
Registrován: 8. 2. 2011, 6:29

13. 9. 2011, 4:36

oscar píše:Pridam se do vlakna, potraviny snad promine:

Otevrit ovladaci SW - alespon pro rizeni vretene - neplanujete?
Jako priklad uvedu rizeni menice po modbusu ktery jsem si do EMC dopsal - slo by toto i pro Armote?
Anebo Armote je a zustane uzavreny system?

dopsat modbus v plánu nemáme, pro řízení měniče používáme analog. výstup 0-10V který umí i ten nejjednodužší měnič a lze ho použit k řízení nejen měniče pro vřeteno.
Armote je a bude uzavřený systém a to hned z několika důvodů. Snadná a pohodlná konfigurovatelnost, Armote nastaví skutečně každý během chvilky z menu a snadná helpdeskovatelnost se kterou souvisí i minimalizace, toho co je možné špatně nastavit nebo nenastavit. Není našim cílem vytvořit libovolně konfigurovatelný a doprogramovatelný systém jako je EMC, ale systém maximálně jednoduchý k nastavení. Místo doprogramovávání funkcí uživatelem, jejich snadná konfigurace klikáním myši. A pokud nějaká funkce či vlastnost není, tak pokud by mohla být užitečná více lidem a je obecnějšího charakteru, tak ji do Armote doprogramujeme.
Jisté přizpůsobení specifickým aplikacím nad rámec bežného nastavení v plánu je, bude však nejspíše jen v rámci našeho komunikačního protokolu a zatím je to jen ve fázi úvah (přesněji řečeno, jen v mé hlavě).
Odpovědět

Zpět na „Gravostar“