gravostar

CAD/CAM software
Odpovědět
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

6. 3. 2014, 10:42

Pepa z depa píše:... nevíte někdo, jak to vypadá s novou verzí Armote, napojování od určitého místa v G-kódu bych taky uvítal
... a ještě: probírali jsme s misolinem postprocesor z HSMExpres do Armote a má ho napsaný, jenom nejde sjíždět po šroubovici do materiálu ... tzn. hodně omezené, visí to prý na nové verzi Armote, konkrétně zprovoznění parametru K ... tak bych se lehce přimlouval i za něj :D
Možná se tady ktomu vyjádří Honza. Ale ktomu napojování:
To myslíš jak? zastavit a vyměnit nastroj a pokračovat ? tohle jde na stroji v armote. jde to kdykoliv zastavit, vyměnit nastroj , zmeřit Z sondou a pokračovat.
ktomu postprocesoru. HSM nevím ,ale co mam postprocesor do rhyna ten to umí. občas to využívám. hlavně na frezovaní závitu.
snad se ozve Honza. nebo napiš přímo jim.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

6. 3. 2014, 8:17

... možná to jde a já jsem pako (sorry Pako)
---- zastavit, vyměnit, zkorigovat Z - to je no problem,
ale třeba frézuji dvě hodiny, jsem v půce, musím odejít a vše vypnout. Přijdu večer, zreferuji, zapnu frézování (a musím právě od začátku), obrábím dvě hoďky ve vzduchu až přejedu na neobrobenou část a pokračuji.... nebo v půce zlomím frézu a potřebuji se kousek vrátit a pokračovat odtud ... možná se to řeší jinak, ale nevím jak, není to zas takový nedostatek, jen drobná muška. Jinak tomu "železu" z Gravosu dávám pěknou čočku a jede naprosto bombově, když tady pořád čtu, jaký to všem v Machu dělá seky + když to někdo potuní čajna modráskem a spol. tak jsem rád, že tohle nemusím řešit a můžu se věnovat FREJZOVÁNÍ (jak říká naše malá) :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

6. 3. 2014, 8:29

jj taky jsem max spokojenej. ja mam programy některe i 4 hodky :)
včem to kreslíš ?
a hlavně co děláš?

ja programy dělám tak že to kreslím do víc hladin i pokud obrábím třeba vše 6mm frezou/příklad../
pak pokud by se stalo že ulomim frezu tak spustím program jenom třeba od 5te hladiny kde to udělalo a nemusim se vrátit od začatku..
prostě ty první 4 vypnu.
je dobré to takhle dělat. ja třeba vím že ta 6tka do oceli vydrží max 30 minut a progam ma cca 4 hodky tak to pro jistotu udělam jakoby na 10 vyměn a je to.. nevím jestli jsem to napsal srozumitelně..
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

6. 3. 2014, 9:41

Kvako1 píše:jj taky jsem max spokojenej. ja mam programy některe i 4 hodky :)
včem to kreslíš ?
a hlavně co děláš?

ja programy dělám tak že to kreslím do víc hladin i pokud obrábím třeba vše 6mm frezou/příklad../
pak pokud by se stalo že ulomim frezu tak spustím program jenom třeba od 5te hladiny kde to udělalo a nemusim se vrátit od začatku..
prostě ty první 4 vypnu.
je dobré to takhle dělat. ja třeba vím že ta 6tka do oceli vydrží max 30 minut a progam ma cca 4 hodky tak to pro jistotu udělam jakoby na 10 vyměn a je to.. nevím jestli jsem to napsal srozumitelně..
No toto jsem nějak nepobral, jak to myslíš s těmi hladinami. Já tedy kdybych ulomil frézu, tak ji vyměním udělám korekci v Z, spustím vřeteno a kliknu si o pár řádků před tím řádkem, kde se ta fréza ulomila, kliknu pravým tlačítkem na myši na ten řádek, ten se prosvítí, a ukáže se nápis RUN, tak to odkliknu, a od toho řádku frézuji dál. (SheetCAM -Linuxcnc)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 3. 2014, 9:44

a to ti to takhle v tom linuxcnc jde? já když tohle udělám tak to sice běží od toho řádku, ale nespustí se vřeteno a chlazení případně to co je napsáno v G kodu na začátku.. takže to musím spustit ručně..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

6. 3. 2014, 11:16

kvako jednoduchý věci ve VCarve a 3D v Cut 3D, až mi to vydělá nějakou kačku, tak bych šel do něčeho lepšího - zatím musí stačit, teď jsem dokonce zjistil, že do VCarve jde importovat soubory z Cut3D, takže můžu na jednoduché tvary a reliéfy přidávat jakoby 3D texturu, jsem z toho v pr..li :D ... no ale chtělo by to něco jako ArtCAM (věnuji se hlavně tomu Art :D ), ale to je pro mě ranec peněz, protože bych potřeboval minimálně verzi Insignia, no třeba časem ....
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 3. 2014, 11:46

Pepa z depa píše:Přijdu večer, zreferuji, zapnu frézování (a musím právě od začátku), obrábím dvě hoďky ve vzduchu až přejedu na neobrobenou část a pokračuji....
G-kód je přece obyčejný textový soubor.
Tak proč místo 2 hodin krájení vzduchu neodmažeš tu už hotovou část?
Před to jen doplnit najetí na požadované souřadnice, spuštění vřetene a případně chlazení.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

7. 3. 2014, 6:31

hoši neserte se sem z linuxem, na to mate vlakno jinde.

předpokládal jsem že když to je v sekci Gravostar tak se bavíme o gravostáru.
je rozdíl se bavit o gravostaru a armote.
v gravostaru se kresli až do 64 hladin. podle toho se da program korigovat atd...
program třeba 4 kapsy:
každou kapsu nakreslim v jine hladině. tj. 4 hladiny.
pak si zvolim nastroj , všechny 4 hladiny 6tkou
a pak mam dvě možnosti.
zatrhnu obrabet jednim nastrojem, tak mašina uděla všechny 4 kapsy najednou bez přerušeni.
NEzatrhnu obrabet jednim nastrojem, tak po každe kapse se stroj zastavi, zeptá se jestli pokračovat, nebo vyměnit nastroj atd...
pak se da třeba program kdykoliv zastavit a vratit o tu jednu hladinu spět. nebo některe věci přeskočit, atd.. možností je moc.

jak je to v jinejch programech netuším. použivam jenom Gravostar a rhyna.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

7. 3. 2014, 1:15

Mex píše: G-kód je přece obyčejný textový soubor.
Tak proč místo 2 hodin krájení vzduchu neodmažeš tu už hotovou část?
Před to jen doplnit najetí na požadované souřadnice, spuštění vřetene a případně chlazení.
... zatím nejsem takovej kámoš s G-kódem, jakože snažím se :D tak díky za inspiraci, vyzkouším

to Kvako1: já si kreslím složitější věci v Corelu, jsem na něm léta létoucí odkojený :D a pak uložím do křivek, otevřu v Armote a frézuji. 3D přes Cut3D a Armote ... jinak jasné, že Armote=řídící systém, Gravostar=CAD

to Linuxáci: taky jsem uvažoval o CNCLinuxu, chvíli ho měl nainstalovaný, no ale nesedlo mi a rozhodl jsem se, že se chci věnovat raději frézování než nastavování, koupil jsem vše od Gravosu a frézoval skoro po vybalení - přišlo komplet nastavené, za stejné prachy jako Mesa karty i s licencí Armote, ale nezavrhuji ...
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Mendor
Příspěvky: 64
Registrován: 9. 11. 2010, 6:18
Bydliště: Praha-Západ

7. 3. 2014, 2:12

:D :oops:
Naposledy upravil(a) Mendor dne 11. 3. 2015, 11:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8873
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

7. 3. 2014, 2:22

Mex píše:Před to jen doplnit najetí na požadované souřadnice..
Jen to při tom nestřihnout plnou parou přes upínku :D
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

7. 3. 2014, 5:34

Thomeeque píše:
Mex píše:Před to jen doplnit najetí na požadované souřadnice..
Jen to při tom nestřihnout plnou parou přes upínku :D
Jojo. Proto zásadně než pohnout některou z os X a Y, tak napřed pustit vřeteno a vyjet nahoru se Zetkem.
Mně se osvědčilo si tohle a ještě úvodní hlavičku (nastavení režimu atd.) udělat jako šablonu v textovém souboru. Takže udělat pokračování ve frézování znamená jen najít kde to skončilo, vše nad tím vymazat, nakopírovat tam tuhle šablonu, případně ručně upravit souřadnice XYZ a jedem dal.
Akce tak na 1-3 minuty.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

7. 3. 2014, 9:53

Mendor píše:Pepa z depa: A Aspire by ti nestačil ? je od stejné firmy jako Cut3D, anebo ArtCAM toho umí víc.
... a nemáš pro Aspire postprocesor na Armote? že bych zkusil demo
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Mendor
Příspěvky: 64
Registrován: 9. 11. 2010, 6:18
Bydliště: Praha-Západ

7. 3. 2014, 10:08

Tak to nemám, nepoužívám Armote.
Uživatelský avatar
JackAnthonyP
Příspěvky: 69
Registrován: 5. 10. 2011, 1:56
Bydliště: Senica

9. 3. 2014, 10:30

Ja mám Asipre, používam Amote 1.73. Post od gravosu v prílohe
Vectric ARMOTE-GRAVOS_v2.rar
(1.48 KiB) Staženo 368 x
Je tam aj tool change aj bez. nottolchange post ma zatial nikdy nesklamal. Aspire bola dobra volba, aj ked draha. Už prebolelo.
No a na temu stability spojenia interpolator Gravosu/mam GVE64/+Armote: zatial najdlhsi program 14 hod. Velkoplosne 3D, na finish s 1mm gulovou frézou. Ja rozdelenie prace neresim. Jednoducho spustim program a idem do práce :) mam HW osetrene dorazy vretena-zatial nikdy nezabrali z dovodu poruchy/hazardu programu. Len raz ma zatial sklamali elektrárne, ked vypli dodávku :)
Daj vediet ako sa Ti zadarilo.
Aspire 9.5, Armote Gravos
Odpovědět

Zpět na „Gravostar“