Různé stroje na prodej

komponenty ktere lze doporucit na stavbu stroje, a to s oduvodnenim proc, plynoucim z konkretni praxe
trnkav
Příspěvky: 978
Registrován: 12. 8. 2006, 9:45

15. 6. 2009, 8:25

Nechci vám kazit radost, sázet se taky nebudu, ale věřim ře si od tamtud nikdo z vás nic za ty směšné ceny nepřiveze. Na akci je pozváno několiko obchodníků a Uzbekystánu a států podobných. V zájmu prodávajících je prodat celý soubor, a proto ti cizinci. To bude souboj. Těším se na reference zúčastněných. Já osobně se tam nechystám.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

15. 6. 2009, 9:05

AcemanLB píše:No osobně jsem tam chtěl pořídit nějakej menší soustruh myslíte že to má cenu? Zajímali mě ty německý auerbach máte s tím někdo zkušenosti? Jen tak občas si něco malého vytočit hlavně ze dřeva případně nějakej hliník.
Tady si to můžeš prohlídnout...
http://www.lathes.co.uk/auerbach/
Je to kus historie....
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

16. 6. 2009, 8:50

Hezký kousek něco podobného měl můj děda, ale bohužel mi pán do telefonu řekl, že je tam hodně zmatek a musel bych si to dneska jet zaplatit a někdy jindy vyzvednout a to se mi 2x moc nechce :( Škoda. Přeci jen pokud tam někdo pojede tak to prosím nafoťte at vím o co jsem přišel :(
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

16. 6. 2009, 11:57

Tak jsem to byl dnes okouknout.Nejvic stroju by se hodilo jako exponaty do Robokopova musea,ale je tam i par peknych kousku. Organizacne nic moc,ale ani jsme se tam o nic neservali a jeden zdejsi clen fora,mi dokonce gentlemancky prenechal meho milovaneho Deklika.Mam tak trochu pocit,ze zajet tam na zaverecnou by mohl byt ten nejlepsi zpusob,jak se levne dostat k zajimavym vecem,kterych je tam dost a maji v tom dost bordel.Myslim,ze se s nimi da rozumne domluvit.
Vetsina stroju je v dost mizernem stavu uz od pohledu,ale nektere kousky jsou slusne.Ty levne soustruhy jsou vetsinou dost pouzitelne na domaci prace a jsou opravdu za hubicku.Jedna podstatna vec, maji opacne zavity,takze prace s nimi je trochu horor.
Slibovany utok velkoobchodniku z dalneho vyhodu je zatim nekonal.
Kdo to nema moc daleko,doporucuji. Neni to ztrata casu.
Uživatelský avatar
Gustavson
Příspěvky: 260
Registrován: 20. 5. 2008, 8:02
Bydliště: Posázaví-Podveky

16. 6. 2009, 1:04

No taky sem tam byl.
Zdál se mi to dost pofiderní prodej.
Byl to blbej pocit když tam chlapy na mašinách ještě dělali a my tam přišli a měli zájem o jejich stroje.Jako by sme jim brali práci kde leta dělaj.
Takový akce se určitě už nezůčastnim.Vidim to u nás v podniku.Když člověk pomyslí že by tam někdo přišel "kupovat" tak bych jim asi měl sto chutí prokopnout buben.Myslim že ty chlapy se tam asi tak cejtili.
Pak tam opravdu naklusali nějaký černý jak zmínil TRNKAV a to sem šel radši už pryč.
Pán co sem s nim mluvil pak před vchodem mi to asi potvrdí.
Hlavně to chlapci tak nemažte,železo nepije.
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

16. 6. 2009, 1:10

Sakra sakra že já blbec tam nejel :( No zítra nemůžu tak to ještě zkusím ve čtvrtek jestli něco zbude :( třeba to půjde i hned odvézt.
Pupáku myslíš že se nějaý ten soustruh vejde krátké felicie? Jaké jsou tam točné délky?
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

16. 6. 2009, 4:17

AcemanLB píše:Sakra sakra že já blbec tam nejel :( No zítra nemůžu tak to ještě zkusím ve čtvrtek jestli něco zbude :( třeba to půjde i hned odvézt.
Pupáku myslíš že se nějaý ten soustruh vejde krátké felicie? Jaké jsou tam točné délky?
Hned si neodveze nikdo nic i když bys tam nechal balík peněz. To prostě není organizačně možný. Údajně se to bude demontovat za 14 dní, takže doufám že to co jsem koupil si nakonec i přivezu.... :idea:
Je fakt že tam byl kapku zmatek a že to bylo dost drsný (nikoliv mezi kupujícíma), jelikož to tam vypadalo jakoby lidi odešli minulý týden a pár lidí tam ještě dělalo. Na druhou stranu nikdo z nás ten stav kam ta firma došla nezavinil (nebo možná i ano tím, že nakupujeme levný čínský měřidla z dovozu), takže popravdě řečeno osobně si říkám, že to co jsem koupil aspoň zůstane v Čechách.....
Uživatelský avatar
Gustavson
Příspěvky: 260
Registrován: 20. 5. 2008, 8:02
Bydliště: Posázaví-Podveky

16. 6. 2009, 6:43

Máš pravdu.Na mě to ale nepůsobilo dobře.Je pravda že když to koupěj místní tak si daj ty stroje dohromady a budou na nich dělat pro sebe nebo známí a neschramstne to kdosi a nebude na tom dělat cosi a vozit to sem zpátky.
Hlavně to chlapci tak nemažte,železo nepije.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

16. 6. 2009, 6:54

Gustavson píše:Máš pravdu.Na mě to ale nepůsobilo dobře.Je pravda že když to koupěj místní tak si daj ty stroje dohromady a budou na nich dělat pro sebe nebo známí a neschramstne to kdosi a nebude na tom dělat cosi a vozit to sem zpátky.
Jo, jo je to tak ...Asi těžko někdo z nás bude dělat měřidla v kvalitě Somet, ale něco se nám snad dělat a prodávat podaří a tak snad nebudeme v budoucnu jen a jen importéři často mizernýho šrotu.
Na druhou stranu budoucnost velkých firem s množstvím hladových a často velmi neschopných (nebo všeho schopných) manažérů je asi v řadě případů blízká tomu co jsme viděli dnes......Ale to je tuším do diskuse jinýho vlákna.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

16. 6. 2009, 10:45

Tak Auerbachy vypadají takto. Ke každému je sada kleštin a univerzálka. Sám jsem si jeden koupil a teď stříhám metr kdy už ho odvezu.
Přílohy
Obraz031.jpg
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

16. 6. 2009, 11:26

Zítra musím stihnout namontovat jednu kuchyn a doufat že tam ještě stihnu dojet si pro nějakej ten soustruh ach bože prosííííííííííííííím.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

17. 6. 2009, 8:23

Už to vidím jak se to začne objevovat na Hyper super bazoších :lol: napatlaný zelenou hráškovou i s maznicema
Supr stav po GO,bohaté příslušenství,protokol o přesnosti :lol: :lol:

Když se to prodává jen tak by to mohlo být v poho,já byl už několikrát na aukcích většinou přímo ve fabrikách kde se obchodovaly jednotlivé položky a pokaždé jsem šel do kolen a vydržel tak do 80položek.
Jako příklad: deset dost ojetých brusek ELKO 175 vyvolávací cena 500kč/kus,ani jedna nešla pod sedm tisíc nejdražší byla za devět k :!:

Jihokovácké vrtačky SV10 nejlevnější se vydražila za 15k atd. atd. ,někteří lidi se nechají vyhecovat tou atmosférou

V brně vedle mě seděl chlápek co přijel vydražit jeřáb i s 100metrovou dráhou o celkové hmotnosti 300tun,vyhrál ho za 250k z vyv,.ceny 50k
byl z kovošrotu a cena za kilo na výkup byla tehdy 6korun/kg :!:
šéf mu prý řekl že do mega může přihazovat 8)
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

17. 6. 2009, 9:20

AcemanLB píše:Zítra musím stihnout namontovat jednu kuchyn a doufat že tam ještě stihnu dojet si pro nějakej ten soustruh ach bože prosííííííííííííííím.
Být tebou nechám kuchyň kuchyní.... a jedu. Jen na dnešek tam je prý 30 lidí!!!
A věř tomu, že někteří nebudou brát jen jeden soustruh....
peb
Příspěvky: 41
Registrován: 19. 2. 2008, 7:56

17. 6. 2009, 12:59

Pred chvili jsem se vratil. Byl jsem tam asi v 9.30 a bylo nas tam tak 5-8. Kdyz jsem v 10.30 odjizdel, tak tam nebyl nikdo. Moje pocity jsou takove, ze to co za neco stalo se patrne prodalo vcera (minimalne stroje pro to domaci pouziti - tedy x-tunove kousky).

Alespon jsem si poradne okouknul Deckla. Abych vedel co me ceka, az pojedu do Nemecka pristi tyden pro svuj v daleko horsim stavu, kupr. nemam klicky. Tak jsem si zatocil alespon s klickama, ktere jsou uz Pupaka :) Auerbach soustruhy jsem tam videl uz jenom vicemene trosky, ty pekne jsou pryc.

Casu bylo dost, tak jsme chvili pohovorili. Ty velke stroje pujdou do Pakistanu ci kam to rikali. Brali udajne lecos, vybirali predevsim podle ceny. Vrcholem vseho byl jisty pan v ruzove kosili s kravatou - snad "manager" toho zbytku (firmy) co tam zustal. Pry chce pokracovat a chtel skoro vsechny stroje. Udajne mu dali cas do patku, aby se vyjadril, ale to vcerejska nemel cas a dneska tam pobihal a shanel (pochopilne to co je prodane). Pritom povidal cosi o kriminalni policii apod. Podle chovani se nedim, ze to privedli kam to privedli. Jedine z ceho mam trochu obavu, aby to na rozloucenou nevzali (puvodni majitele) 10kg perlikem :(

Informace, ktere jsem dostal jsou takove, ze od 1. cervence se zacne vyklizet prizemi. Maji na to mesic (v tomto case bude k odvezeni to co bylo prodano). To je co se stroju tyka. Pak udajne prijde na radu to ostatni - zbytky vyroby, snad nastroje, apod. Zadny seznam uz nebude. Prodej pouze pri osobni navsteve, ceny asi per huba (usta). To bude probihat az do podzimu. Rekl bych, ze i v teto vlne se najde lecos zajimaveho.

Ztrata casu to opravdu nebyla, ale chtelo to vcera. Celkovy dojem smiseny, kdyz clovek vidi po hale krabice a tam nejruznejsi veci, v nejruznejsim rozpracovani (kupr. tak odhadem 50cm naznaky supler, apod.). Presne tak jak nekdo psal - jakoby vcera odesli...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

17. 6. 2009, 1:32

peb píše:, kupr. nemam klicky. Tak jsem si zatocil alespon s klickama, ktere jsou uz Pupaka :)
...
Myslíš tady tudlencty :lol: :lol:
Přílohy
1606973-kovova-ovladaci-klika-posuvu-4.jpg
1606973-kovova-ovladaci-klika-posuvu-2.jpg
1606973-kovova-ovladaci-klika-posuvu-5.jpg
Odpovědět

Zpět na „Co lze použít na stavbu stroje“