Kreslení v 3D

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2017, 4:15

Dobrý by bylo plný. Koukal jsem, že by byly potřeba odstranit i ty madla z boku asi uprostřed. Velikost v 3D tisku byla kolem 8 cm. Je to v měřítku 1:200
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2017, 3:38

Kreslení v 3D, nebo tisk v 3D je zřejmě začarované pro lidi starších ročníků. Jakmile se zeptám na cenu, přestanou všichni komunikovat.
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

8. 1. 2017, 7:35

Stále aktuální.
MartinKH
Příspěvky: 4
Registrován: 29. 12. 2016, 12:42

17. 1. 2017, 12:44

Dobrý den,
Omlouvám se za delší nepřítomnost byl jsem mimo ČR.
Pokud budete tiskonout technologií FDM v tomto měřítko jsou detaily zbytečné protože tiskárna takové detaily nezvládne.
Pro toto měřítko doporučuji fotopolymerovou technologii. SLA, DLP, LIPS. tiskárny s touto technologií vytisknou detaily o tlouštce 0,1mm
cena za takový model by měla být do 500Kč

Model pro CNC snad tento týden dokončím a zašlu
Uživatelský avatar
franus
Příspěvky: 70
Registrován: 24. 5. 2013, 9:46
Bydliště: ZL

23. 1. 2017, 2:22

V jakem programu je kresleny ten vrtulnik?
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

23. 1. 2017, 4:05

To kdybych věděl.
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

22. 2. 2017, 11:54

MartinKH píše:Dobrý den,
Omlouvám se za delší nepřítomnost byl jsem mimo ČR.
Pokud budete tiskonout technologií FDM v tomto měřítko jsou detaily zbytečné protože tiskárna takové detaily nezvládne.
Pro toto měřítko doporučuji fotopolymerovou technologii. SLA, DLP, LIPS. tiskárny s touto technologií vytisknou detaily o tlouštce 0,1mm
cena za takový model by měla být do 500Kč

Model pro CNC snad tento týden dokončím a zašlu
Jen bych podotknul že to si mi poslal jsem dokázal v Max3 taky a rozpůlit jen mi tam stále překážely ty ocasní plochy.To by asi na formu nešlo. Takže příště až se přihlásis na pomoc rozváž jestli na to máš. Nechci to zadarmo. Někdo, kdo by pomohl bez zbytečných keců se nenajde?!!
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

22. 2. 2017, 7:00

Ono ani to zadání nebylo na poprvé jednoznačné.
Nejdřív mělo jít o překreslení objektu a až pak se upřesňoval záměr, že se bude jednat o podklady pro dvoudílnou formu.
Na druhou stranu je vidět, že autor ačkoli kreslit umí dál do modelu nezanášel své rozumy a dělal jen to co se mu řeklo. (odstraň úchyty, řízni to v XZ, ..)
Tudíž je problém jenom v komunikaci. Jeden si musí říkat co potřebuje a druhý musí jeho názory vyhodnocovat a dávat mu zpětnou vazbu o proveditelnosti požadavku.
Tak jednoduché 8)
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

22. 2. 2017, 9:44

Musím se přiznat, že jsem zvědav, jak to celé dopadne. Cena 500 Kč za něco funkčního mi připadá velmi nereálná.
Prichy
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

23. 2. 2017, 3:46

Původně jsem chtěl dvě půlky na formu. Poslal mi v jpg. obrázek, kde se mi to zamlouvalo, proto píši ať to rozpůlí. Pak mi nabídl, že za pětistovku mi to vytiskne. Souhlasil jsem, asi po měsíci mi píše, že se mu to nepovedlo a za další měsíc mi píše toto:
Ahoj,
Promiň že jsem se neozval měl jsem problém s licencí. musel jsem dodělat ručně.
Posílám pulku. V softu pak stačí zrcadlit. Muj software ukazeje pro tisk OK ale nevím co používášPřílohy
KA27_pulka.zip
(481.37 KiB) 3 krát MartinKH

Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2016 13:42
Soukromá zprávaPoslat e-mail uživateli MartinKH
Tohle jsem v 3D Maxu taky rozpůlil, ale nejde mi smazat ty ocasní plochy. Proto jsem žádal odborníka. Nevím jak jinak bych měl komunikovat.
Přílohy
Kamov27.jpg
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

6. 3. 2017, 9:01

Komunikace: Ty chyby v komunikaci jsou bežne. (Taky to zaživám v praxi.)
Dodavatel upráv nemá moc času tudiž se zakázníka pta jen co udělát, bez předem zvoleného konceptu upráv.
Poptávajíci nejdřive potřebuje model a pak voli technologii výroby. (Bežný postup)
Já jsem jako modelář-konstruktér pochopil o co jde.

Cena: Mi to taky přijde neráalné za 500,-, max tak tisk na FDM u nějakého hobbysti. Nikoliv SLA atd.

Model: Původní model je kreslený v 3DS max, podle koncovky.

K tématu: Je to ještě aktualní? Pokud jo, zkusil bych to upravit. Ale podklad by musel být bud v .obj nebo .stl . Uprava mesh sitě by neměl být problém. Export je možný asi jen do .stl. (nevím zda stp, .x_t, ipt. pujde.)

Výroba: 3D tiskárnu nemám.
Je možne pak dořešit uprávu modelu pro výrobu formy. Forma bude z jakého materiálu?
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

8. 3. 2017, 6:50

Aktuální je to stále. Nespěchám na to protože je to na letadlovou loď Ruského námořnictva a já mám jen trup a kousek nástavby. Nyní, když ten člověk není schopen ani odpovědět na ten 3D tisk co údajně udělá do týdne, bych potřeboval jen úpravu dvou půlek na negativní, nebo pozitivní formu. Formu budu frézovat do umělého dřeva už ani nevím jakého to je, mám doma kousek. Mám jen frézku na 3D frézování, takže to nebude nějak zázračné. Jedná se mi jen o výrobu kopyta, takže buď pozitivní a další úpravy jako je broušení a tmelení a nebo negativní s co nejlepším povrchem, který budu muset stejně ještě upravit. Zkušenosti s tím mám, jen mi nejde to 3D kreslení. Prostě, když se do toho dám, mám inventor, něco jsem schopen nakreslit, ale tyto dvě věci neudělám. V STL. to je nejideálnější, mám Cut 3D a ten pracuje s STL. Takže pokud to rozpůlíš a upravíš na ty mé požadavky ,rád zaplatím, když napíšeš kolik.
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2017, 9:28

Rozdělení a upráva pro vytahnutí z formy by neměl být problém.

Spíše bych asi šel cestou kopyta a to pak přebrousil. Stl tvoři válcové plochy z trojuhelníkových plech a netuším co to uděla. Ale 3D frézka by měla na to stačit.

Zaleží jakou verzi máš inventoru. U těch starších to muže být problém zpracovat mesh sít ze stl a dokreslovat do toho.


Info ohledně ceny jsem poslál SZ.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Baxi.bax
Příspěvky: 576
Registrován: 9. 5. 2008, 7:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Kontaktovat uživatele:

15. 3. 2017, 3:36

Zkus to udělat. Díky Mám inventor 2017
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

15. 3. 2017, 7:45

Ale potřeboval bych to poslát v .stl. Původní .max zatím neotevřu.

Inventor 2017 by to měl umět, mám ho naiatalováný na zkoušku, mrknu na to i v něm.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Odpovědět

Zpět na „Nákup“