Malý soustruh, Motor k soustruhu s hřídelí 11mm cca 1400 ot.

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
jtomes123
Příspěvky: 6
Registrován: 25. 8. 2017, 1:17

25. 2. 2018, 8:47

Dobrý den, chtěl bych si pořídit nějaký malý soustruh na obrábění hliníku, mědi a mosazi (nějaká měkčí ocel by byla super, ale to asi není reálné). Zatím jsem se po dlouhém vybírání rozhodl, že bych si pořídil soustruh taig/peatol z anglie. Ještě než ho, ale obědnám, tak se ještě poptám tady jestli někdo nemáte nějaký stroj, který by jste byli ochotni prodat. Za taig bych dal 10500Kč bez motoru.

V případě, že si koupím ten taig tak scháním nějaký motor, problém je, že musí mít hřídel 11mm a ideálně by měl být jednofázový. Otáčky cca 1400 ot/min a výkon mezi 130-250w.

Děkuji za případně nabídky.
slastr
Příspěvky: 137
Registrován: 6. 10. 2013, 7:07

26. 2. 2018, 9:33

jtomes123 píše:Dobrý den, chtěl bych si pořídit nějaký malý soustruh na obrábění hliníku, mědi a mosazi (nějaká měkčí ocel by byla super, ale to asi není reálné). Zatím jsem se po dlouhém vybírání rozhodl, že bych si pořídil soustruh taig/peatol z anglie. Ještě než ho, ale obědnám, tak se ještě poptám tady jestli někdo nemáte nějaký stroj, který by jste byli ochotni prodat. Za taig bych dal 10500Kč bez motoru.

V případě, že si koupím ten taig tak scháním nějaký motor, problém je, že musí mít hřídel 11mm a ideálně by měl být jednofázový. Otáčky cca 1400 ot/min a výkon mezi 130-250w.

Děkuji za případně nabídky.
Motor tam přece můžeš dát jakýkoliv, díru na hnací řemeničce převrtáš podle hřídelky motoru a motor bych volil raděj silnější . Dá se sehnat ze staré pračky a pod. a navíc, když bude kartáčový, tak si možeš regulovat otáčky podle potřeby a nemusíš přehazovat řemínek !
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

26. 2. 2018, 10:35

slastr píše: Motor tam přece můžeš dát jakýkoliv, díru na hnací řemeničce převrtáš podle hřídelky motoru a motor bych volil raděj silnější . Dá se sehnat ze staré pračky a pod. a navíc, když bude kartáčový, tak si možeš regulovat otáčky podle potřeby a nemusíš přehazovat řemínek !
S tím pračkovým motorem k tomuhle strojku ... ??!
No vždyť je pomalu větší než ten soustruh ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

26. 2. 2018, 10:48

jtomes123 píše:Dobrý den, chtěl bych si pořídit nějaký malý soustruh na obrábění hliníku, mědi a mosazi (nějaká měkčí ocel by byla super, ale to asi není reálné). Zatím jsem se po dlouhém vybírání rozhodl, že bych si pořídil soustruh taig/peatol z anglie. Ještě než ho, ale obědnám, tak se ještě poptám tady jestli někdo nemáte nějaký stroj, který by jste byli ochotni prodat. Za taig bych dal 10500Kč bez motoru.

V případě, že si koupím ten taig tak scháním nějaký motor, problém je, že musí mít hřídel 11mm a ideálně by měl být jednofázový. Otáčky cca 1400 ot/min a výkon mezi 130-250w.

Děkuji za případně nabídky.
Co tě vedlo k rozhodnutí pro tuhle mašinku?
Jsou k tomu k dispozici kleštiny?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2018, 12:26

Zdenek Valter píše:
jtomes123 píše:Dobrý den, chtěl bych si pořídit nějaký malý soustruh na obrábění hliníku, mědi a mosazi (nějaká měkčí ocel by byla super, ale to asi není reálné). Zatím jsem se po dlouhém vybírání rozhodl, že bych si pořídil soustruh taig/peatol z anglie. Ještě než ho, ale obědnám, tak se ještě poptám tady jestli někdo nemáte nějaký stroj, který by jste byli ochotni prodat. Za taig bych dal 10500Kč bez motoru.

V případě, že si koupím ten taig tak scháním nějaký motor, problém je, že musí mít hřídel 11mm a ideálně by měl být jednofázový. Otáčky cca 1400 ot/min a výkon mezi 130-250w.

Děkuji za případně nabídky.
Co tě vedlo k rozhodnutí pro tuhle mašinku?
Jsou k tomu k dispozici kleštiny?
Dělaj k tomu vřeteník i na 5C kleštinu ale dle mýho je tohle snad ještě horší cesta než koupit a následně vyladit nějakou čínu, navíc všechno je v tom palcový!!!!! Koupit tohle jsou vyhozený prachy....
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

26. 2. 2018, 12:53

Engineer píše:
Zdenek Valter píše:............................
Co tě vedlo k rozhodnutí pro tuhle mašinku?
Jsou k tomu k dispozici kleštiny?
Dělaj k tomu vřeteník i na 5C kleštinu ale dle mýho je tohle snad ještě horší cesta než koupit a následně vyladit nějakou čínu, navíc všechno je v tom palcový!!!!! Koupit tohle jsou vyhozený prachy....
No nechci kolegu odrazovat, ale po patnáctiletých zkušenostech hobíka soustružníka mám na to bohužel stejný názor :-(
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

26. 2. 2018, 5:33

a s tím se dá soustružit? Není lepší pořídit si starší čínu SM300E za stejné peníze? Taky to není hitparáda, ale aspoň už se to podobá hobby soustruhu
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
slastr
Příspěvky: 137
Registrován: 6. 10. 2013, 7:07

27. 2. 2018, 2:06

milan.83 píše:a s tím se dá soustružit? Není lepší pořídit si starší čínu SM300E za stejné peníze? Taky to není hitparáda, ale aspoň už se to podobá hobby soustruhu
Tak lepší by to bylo jenom jestli má "jtomes123" na větší soustruh místo, do paneláku se SM300E nevleze, nehledě na to, jakou radost by z něho měli sousedi ... musel by to upřesnit, třeba má garáž a to už by byla jiná !
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

27. 2. 2018, 2:39

slastr píše:... do paneláku se SM300E nevleze, nehledě na to, jakou radost by z něho měli sousedi ...
chacha..... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

27. 2. 2018, 3:15

slastr píše:
milan.83 píše:a s tím se dá soustružit? Není lepší pořídit si starší čínu SM300E za stejné peníze? Taky to není hitparáda, ale aspoň už se to podobá hobby soustruhu
Tak lepší by to bylo jenom jestli má "jtomes123" na větší soustruh místo, do paneláku se SM300E nevleze, nehledě na to, jakou radost by z něho měli sousedi ... musel by to upřesnit, třeba má garáž a to už by byla jiná !
No a ja mam v bytě dva. Takže nevím jak to s tím místem myslíš. ;-)
z katalogu:
Rozměry (d x š x v) 770 x 330 x 330 mm
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

27. 2. 2018, 4:52

Zdenek Valter píše:
slastr píše:
milan.83 píše:a s tím se dá soustružit? Není lepší pořídit si starší čínu SM300E za stejné peníze? Taky to není hitparáda, ale aspoň už se to podobá hobby soustruhu
Tak lepší by to bylo jenom jestli má "jtomes123" na větší soustruh místo, do paneláku se SM300E nevleze, nehledě na to, jakou radost by z něho měli sousedi ... musel by to upřesnit, třeba má garáž a to už by byla jiná !
No a ja mam v bytě dva. Takže nevím jak to s tím místem myslíš. ;-)
z katalogu:
Rozměry (d x š x v) 770 x 330 x 330 mm
Přesně tak. Rozměry miniaturní :) SLASTR evidentně neví, jak vypádá SM300E. Asi netuší, že je to jeden z nejmenších stolních soustruhů :) Zrovna jeden takový bobánek je na letgo.cz za 13 tis a na Bazoši byl nedávno jeden za 9500. Je to sice Čínská pomsta, ale pravděpodobně to nebude horší, než ta anglická jednohubka bez motoru.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
jtomes123
Příspěvky: 6
Registrován: 25. 8. 2017, 1:17

28. 2. 2018, 6:02

Konečně jsem se dostal na fórum, na nic většího bohůžel nemám místo a také budu dělat relativně malé věci, hlavně díly na složitější lasery atd... Ještě jsem přemýšlel o hodinářském soustruhu, ale najít rozumný stroj za dobré peníze je relativně těžké. Vím o tom, že není metrický, nějak vážně by mě to ale omezovat nemělo. Motor s průměrem 11mm potřebuji jelikož je k tomu řemenice na 11mm. Jinak na ten mini soustruh je na hodinářských fórech samá chvála.
Naposledy upravil(a) jtomes123 dne 28. 2. 2018, 6:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

28. 2. 2018, 6:08

jtomes123 píše:Konečně jsem se dostal na fórum, na nic většího bohůžel nemám místo a také budu dělat relativně malé věci, hlavně díly na složitější lasery atd... Ještě jsem přemýšlel o hodinářském soustruhu, ale najít rozumný stroj za dobré peníze je relativně těžké. Vím o tom, že není metrický, nějak vážně by mě to ale omezovat nemělo. Motor s průměrem 11mm potřebuji jelikož je k tomu řemenice na 11mm. Jinak na ten mini soustruh je na hodinářských fórech samá chvála.
No pokud chceš dělat něco přesného je hodinářský sosustruh lepší volba.
Jinak co se týče řemenice dá se převrtat ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2018, 9:06

jtomes123 píše:Konečně jsem se dostal na fórum, na nic většího bohůžel nemám místo a také budu dělat relativně malé věci, hlavně díly na složitější lasery atd... Ještě jsem přemýšlel o hodinářském soustruhu, ale najít rozumný stroj za dobré peníze je relativně těžké. Vím o tom, že není metrický, nějak vážně by mě to ale omezovat nemělo. Motor s průměrem 11mm potřebuji jelikož je k tomu řemenice na 11mm. Jinak na ten mini soustruh je na hodinářských fórech samá chvála.
Komu není rady není ani pomoci ... snahu jsem měl. Takže prozkoumej už tisíckrát prozkoumanou uličku, kde na konci visí nápis co říká, že z prdu kulička nebude. :lol: Hodně štěstí ...
jtomes123
Příspěvky: 6
Registrován: 25. 8. 2017, 1:17

28. 2. 2018, 9:16

Engineer píše:
jtomes123 píše:Konečně jsem se dostal na fórum, na nic většího bohůžel nemám místo a také budu dělat relativně malé věci, hlavně díly na složitější lasery atd... Ještě jsem přemýšlel o hodinářském soustruhu, ale najít rozumný stroj za dobré peníze je relativně těžké. Vím o tom, že není metrický, nějak vážně by mě to ale omezovat nemělo. Motor s průměrem 11mm potřebuji jelikož je k tomu řemenice na 11mm. Jinak na ten mini soustruh je na hodinářských fórech samá chvála.
Komu není rady není ani pomoci ... snahu jsem měl. Takže prozkoumej už tisíckrát prozkoumanou uličku, kde na konci visí nápis co říká, že z prdu kulička nebude. :lol: Hodně štěstí ...
Zatím jsem se nerozhodl, že ho koupím. Spíše se přikláním k tomu hodinářskému soustruhu (něco ve stylu boley, lorch, atd...). Cokoliv delšího než cca 50cm je pro mě témněř nerealizovatelné. Z toho co jsem vyčetl tak je ten taig lepší volba než například starý emco unimat, který se dá pořídit za stejnou cenu.
Odpovědět

Zpět na „Nákup“