koupím USB flash menší jak 1Gb

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 4. 2018, 11:44

poradí někdo kde sehnat klidně i malé 128Mb vice kusů třeba 10
potřebuju to do emulátorů disketovek ...emulátor pobere i 4-Gb jenže při posílání souboru do mašiny to nestačí pobrat staré PLC
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

4. 4. 2018, 12:05

Nestaci na te velike vyrobit mensi partition?
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 4. 2018, 12:16

to je samozřejmě vytvořené...chce to usb1.1 prostě starou flešku vyzkoušeno
původně jsem měl v emulátorech redukci a mikro SD kartu aby to netrčelo ze stroje...jenže všechny ty redukce odešly za několik měsíců zatím-co obyčejná usb fleška vydrží dokud ji nějaký mamlas neulomí je to na delší povídání jednou shořel i terminál kvůli jednomu abonentu co si spletl zastrčenou flešku v emulátoru s klíčkem v zetoru a rozlámal konektor a zkrat udělal své
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

4. 4. 2018, 12:21

A co tak milro kartu strcit do niecoho z coho bude trcat usb konektor?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 4. 2018, 12:56

šlo by.... u několika strojů jsem z emulátoru vyvedl usb káblík, aby se to neopakovalo a až do káblíků respektive do konektoru usb na káblíku se strká usb fleška...
původně byl totiž záměr aby každý stroj měl trvale zasunutou flešku v emulátoru, proto to bylo řešeno malou redukcí a sd kartou aby to prostě netrčelo ven a deošlo k ujmě
bohužel to nevydrželo dlouho
pak jsem udělal jednu flešku se všema datama pro všechny stroje
na flešce je 100 virtuálních disket a na každou z disket vejde 80 programů
ta se používá + samozřejmě záloha dat
emulátory jsem upravil a vřadil do napájení pojistku
neskutečná věc jak může zkrat emulátoru odpálit desku průmyslového pc za 60 tis.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 4. 2018, 4:03

... hrabu, hrabu a zatim nachazim pouze nejmensi reklamni Gigovky. Pravdu mas, ty jsou uz 2.0 :-(
P.S. Na cem jely stare SD karty ? Pouzit SD kartu pres USB redukci.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 4. 2018, 10:47

Malé USB Flash se dělaji jako reklamní, třeba:
http://www.usbpromo.cz/product/fleshka-plastova-silver/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.usbpromo.cz/product/nejlevne ... disk-mini/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale neděláš s těmi většími Flash nějakou logickou chybu? Třeba nevhodný formát nebo podobně.
USB 2.0 je zpětně zcela kompatibilní s USB 1.1. Všechna zařízení USB 2.0 musí fungovat v root hubu 1.1.
Nakonec můžeš zkusit provoz přes USB hub, pokud to bude to PLC zvládat.
Já bych sice teoreticky nějakou starou 256 MB měl mít, ale 1 kus Tě asi nezachrání.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

5. 4. 2018, 5:34

dobrý každý kus...
stejně jak jsem psal všechny programy jsou na jedné flešce zatím mám 2ks jedna záložní a druhá pracovní...ale co bude za pár let netuším
k emulátoru je obslužný SW, který umožní naformátovat přislušnou flešku.
V programu si navolíš jak se bude fleška a emulátor chovat ..zvolíš kolik virtuálních disket tam bude a jakého formátu
pak tam nakopíruješ data...
Strčíš flešku do emulátoru a tlačítky na emulátoru zvolíš pořadové číslo diskety a můžeš načíst adresář ve stroji a zvolit program
no a buď to jde hned nebo až na po 4-té nebo vůbec...stroj vypíše chybu chyba při čtení souboru, nebo disketa poškozená...
Když je fleš dostatečně pomalá to je dané i "pomalostí" paměti tak to načítá bez problémů...
v každém stroji se stejný emulátor chová jinak a zajímavé je že stroj vývojově o generaci starší s tím nemá problém jak stroj o 8 let mladší s mnohem rychlejším terminálem...starý stroj přez terminál pobere v klidu 4Gb flešku
prostě emulátor jaksi neemuluje dokonale tak jak klasická 1,44 disketovka a zřejmě nehlídá přenosovou rychlost
někdy si říkám zlaté diskety...ty je problém sehnat a ač jsem kupoval verbatimy a bodobné značky, tak v poslední době používání nová disketa vydržela jen několik měsíců...dříve i 2 a víc roků....
proto jsem přešel na emulátory, z důvodu nespolehlivosti disket a možnosti ztráty dat
musel bych všechny programy dělat znova...samozřejmě zálohuju, jenže nebudeš nespolehlivé diskety zálohovat třeba každý týden, kvůli tomu co kdyby náhodou klekla
Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

5. 4. 2018, 1:38

Jestli je to opravdu jen rychlostí, tak to určitě zkus zpomalit tím, že mezi to zařadíš nějaký (nejlépe starší) USB hub.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

6. 4. 2018, 11:27

tak už jsem sehnal z odkazu co si dal díky pak uvidím jak to bude chodit
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

6. 4. 2018, 12:07

ještě popíšu jak došlo k odpálení jednodeskového průmyslového pc
nejdřív ten šikovný člověk zalomil plastovou plošku v usb konektoru emulátoru, následně vytáhl usb flash a strčil ji tam obráceně šak co gdyž to nejde tak zkusím opačně né...tak to tam zavalil a bez toho plastu který navádí a určuje jak má být fleška do konektoru zasunuta ty volně trčící piny zamordoval a došlo ke zkratu +5V na kostru a ta souhra okolností....samotný emulátor nemá žádnou pojistku ani v napájecí cestě zůžený spoj na DPS naopak je tam vetší pocínovaná plocha jako by to napájelo nějaky 50Nm krokáč....
na jednodeskovém PC taky neni jištění a napájecí zdroj měl taky síly dost a to natolik, že +5V tlumivka na desce počítače se rozsvítila a zkratem se přivařila k +12V tlumivce a napětí +12V se dostalo tam kde má být +5V
za přiměřených kouřových efektů vystřílely paměti a další obvody
proběhl i pokus o záchranu a vyměnili jsme věchny sehnatelné obvody včetně pamětí GPU a CPU bohužel vyduněly i zákaznické obvody a paměť s biosem takže konečná....
seřizovač jen pronesl strčil jsem tam flešku a nejde obrazovka.... :D
dám pár fotek jak takové starší jednodeskové počitadlo vypadá
Obrázek
Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 4. 2018, 1:06

To je jak z holywoodského filmu. Tam se taky vždycky něco rozžhaví a roztaví/přitaví k něčemu kritickému.
Vždy jsem si říkal, že to ti tvůrci přehánějí, že tak blbě by snad konstruktér tu elektroniku nenavrhl.
A jak vidno - ono jo.
Odpovědět

Zpět na „Nákup“