CO2 laser nekomunikuje s PC

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
manty
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 3. 2016, 8:57
Bydliště: Nitra

20. 3. 2017, 5:59

Zdravím majstri, už skoro nevidím čo som 3 dni hľadal podobný problém na fóre a nič. Mám doma v dielni tento laser (Omni CNC 1390 Laser Engraving). Je tam tento controler - rdc6442s(ec). Manuálne som vyskúšal či to jazdí a či páli co2 trubica 130w - OK. Nastavil som zrkadlá, chladenie aj kompresor ide. Problém mám však s pripojením pc. Keď pripojím USB, alebo pc, tak ani jedno ani druhé mi laser mašina nevidí. Proste nedokážem dať mašine nijako príkaz na gravírovanie. Predajca mi len odporučil znova preinštalovať program RDWorksV8 v ktorom sa upravujú súbory na gravírovanie. To mi nepomohlo, však program je v pc a mašina moje pc nevidí. Ako dostanem niečo na pálenie do tej mašiny, čo robím zle? Očakával som , že po pripojení pc USB káblom sa v mojom pc zobrazí laser ako nové zariadenie, ako keď pripojíte novú tlačiareň. Pre vás je to určite brnkačka, ale mňa to úplne zabrzdilo. Tu je aj video ako skúšam USB. https://youtu.be/3-JJf84c488 Ak by niekto vedel pomôcť, fakt by som to bral ako veľkú pomoc, pretože moje schopnosti už tu končia. A ešte niečo - keď je laser mašina vypnutá (aj zo siete) a pripojím k nej PC usb káblom, tak sa rozsvieti displej na mašine a vypíše " Connecting to controller..." (to je jediný viditeľný kontakt pc so strojom) Vďaka za rady
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2017, 6:05

po pripojeni usb by se ti mel doinstalovat ovladac
tusim ze pribude seriovy port ale nejsem si jisty

software se pak uz prez ten port umi spojit s laserem
ne laser s pc ale soft na pc s laserem

co se tyce flashky
data musis ulozit ve formatu rd ne rld jako to uklada software interne
ovladani masiny jako poslani prace do stroje nebo ulozeni toho rd souboru delas v prave casti okna software hned pod nastavenimi technologickych parametru pro jednotlive vrstvy grafiky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
manty
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 3. 2016, 8:57
Bydliště: Nitra

20. 3. 2017, 8:51

Bolo by fajn keby bol problém vo mne. Takže idem študovať a skúšať ten soft. Ak s tým do konca týždňa pohnem, dám vedieť. Díky
Flavi
Příspěvky: 17
Registrován: 7. 12. 2015, 9:57

21. 3. 2017, 6:10

Ahoj,
při instalaci programu RDWorks by ti měla instalačka nabídnout i instalaci ovladačů pro gravírku. Install USB driver Nebude problém v tom, že jsi ji neprovedl? Nebo můžeš mít v programu RD works nastaven výstup na ip adresu a tím pádem neodešleš nic. Profesní slepota je mocný nepřítel.
manty
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 3. 2016, 8:57
Bydliště: Nitra

22. 3. 2017, 3:58

Vyriešené hneď prvý deň, super. Chyba bola vo mne, ale potreboval som radu, kde hľadať chybu. Z PC sa mi ešte nepodarilo pohnúť mašinou, ale to je tiež len mojou chybou si myslím a z USB kľúča mi už pekne načíta súbor a začne pracovať. Problém bol v tom, že súbory ktoré som mu ponúkal mu vôbec nechutili. Ponúkol som tej plechovej škatulke iný formát a hneď si pochutnávala. Vrelá vďaka
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“