Filtr k laseru

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

3. 12. 2017, 9:24

Protože bylo již několik dotazů, co se smradem a kouřem od laseru ukážu vám svoji konstrukci po pěti letech vývoje. Začnu "odlehčeně", pokud bydlíte na samotě, vystrčte trubku odsávání z okna a dál nic nečtěte. Pokud za vámi přijde nekdo, kdo chce řezat vinil (třeba gramodesky), žeňte ho svinským krokem z dílny. No a pokud máte dílnu v husté zástavbě, třeba jako já (polosuterén bytového domu), je tenhle článek pro vás. Představa, že se ten smrad ztratí je bohužel naivní, ale hlavně, všude se najde "bába Machová" (to byla uvědomělá občanka z vedlejšího vchodu), která vás okamžitě napráší na úřady. Protože se jedná o ekologii, tak to bude vždy opruz jako kráva a minimální pokuta je 2 litry, když vám nic nedokážou. Nedej pánbůh aby se dělaly posudky soudním znalcem. Ale k věci.
Když jsem si před lety koupil první laser, taky jsem okamžitě začal zkoušet co to umí. Pak jsem nemohl dva dny do dílny kvůli smradu. Vlastně celý první půlrok byly jen takové pokusy a omyly. V roce 2011 prostě nebyly zkušenosti. Nakonec jsem pochopil, že uhlíkový filtr ano, ale musí mít velikou plochu. Tak jsem postavil z dřevotřísky velkou bednu, pár přepážek a pár dnů to fungovalo. Pak jsem to upravil a fungovalo to pár týdnů a to už byla většina práce hotová. V průběhu těch několika let byly verze čtyři a ta poslední vypadá takto:
nakres.jpg
Nákres je jasnej, snad jenom v sání je dobré horní rošt trochu zatížit, aby to filtrační rouno nebylo moc nadýchané. Proč jde vzduch přes uhlí odspodu?? Nejjemnější prach s samozřejmě dostane přes filtr až do uhlí. Pokud foukáte shora, po čase se se pelety tím chvěním vzduchu ulisujou dospodu a ten jemnný prach vše zalepí. Kryž je směr opačný, nedochází k tomu temování. Ale pozor, ty uhelné pelety nesmí být volné, začnou v proudu vzduchu vibrovat a obrušovat se.
rost_a_sito.jpg
Rošt v sání a sítko ve výfuku. Sítko je zatmelené a horní musí být v přesném rámečku.
stary_novy.jpg
Tady jen pro porovnání předposlední verze u stareho laseru a poslední verze nového filtru.
fin2.jpg
fin1.jpg
Finální umístění. Ta slabá trubka je pro FIBER laser, i ten smrdí. :-) Jinak obsah uhlí je cca 10-12 litrů, kupuji 20ti kilový pytel a ten stačí natřikrát (cca 2 roky) Filtr otvírám když začne hůř táhnout 3-4 měsíce, vyměním rouno a to použité vyperu a hlavně otevřu uhlíkový filtr a pelety uhlí zbavím prachu. GUMOVÉ RUKAVICE!!
A to je vše.
Uživatelský avatar
Merlin_cze
Příspěvky: 52
Registrován: 11. 10. 2016, 11:56
Kontaktovat uživatele:

3. 12. 2017, 10:20

Perfektní !
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]
tonyka
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 12. 2017, 10:57

17. 12. 2017, 11:05

Zdravim

dakujeme za taketo informacie ktore velmi pomozu . Mozem este vediet aky typ ventilatora na odsavanie pouzivate ? Alebo su to 2 ? Jeden na nasavnie do filtra a druhy na odsatie a posunutie vzduchu von ? Aky typ resp . Prietok vzduchu ?

Dik
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“