BRM lasery

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
Marcel11
Příspěvky: 4
Registrován: 26. 3. 2018, 11:10

31. 3. 2018, 8:26

Zdravím, zvažujem kúpu laseru značky BRM -100W (cena 11 000€ bez DPH). Mate s touto znackou skúsenosti? Kedze je to nemalá suma, chcel by som vás poprosiť o názory a rady. Kupoval by som ho cez firmu 4isp, máte skúsenosti aj s touto firmou, servis, záruka a pozaručny servis? Poprípade nejakú inú značku a dodávateľa v tejto cene. Hlavne mi ide aby boli aj pozitívne služby kvalitné a v primeranej cene. Lebo na stránke 4isp som sa dočítal že si paušálne účtujú cez 500€ len za to že prídu pozrieť laser, nacenia robotu atď., čo si myslím že je dosť veľká suma za to že ešte nieje ani iste že to opravia. Za všetky rady ďakujem.
mpcz
Příspěvky: 43
Registrován: 15. 5. 2010, 9:00

31. 3. 2018, 5:19

Zdravím, něco málo k tomu můžu řící. Koupil bych pouze zařízení, které si kompletně umíš opravit sám nebo sehnat náhradu. To bez ohledu na místní zastoupení, ať už je jakékoliv, to tvé neznám, vypadá dobře. Po několika letech i třeba za rok se ti klidně může stát, že se něco pokazí, což se stane téměř jistě a výrobce v Číně lakonicky odpoví: bohužel - výroba ukončena, nemůžeme pomoci, nabízíme vám nový, vylepšený model. Odpoví to tvému jakémukoliv dodavateli a ten to posune dál. To není teorie, to je praxe.
V ceně je i doprava? A odkud a kam? Někteří číňani používají oblíbený trik - dopraví do Hamburku a zbytek je na tobě. Pak se pěkně prohneš. Takže to si ještě dobře prověř. Dobrá varianta je zajet si na výstavu do Západního Německa a koupit vystavený kus, což lze domluvit i předem. Já jsem tak ušetřil "šestimístné částky". Pan číňan nemusí platit a organizovat dopravu zpět, takže je přístupný k jednání. Navíc tam stroje jsou v provozu, což je dobře. mpcz, 31.3.2018
Marcel11
Příspěvky: 4
Registrován: 26. 3. 2018, 11:10

31. 3. 2018, 6:01

Predajca je 4isp česká firma, pár týchto modelov predali aj na slovensko. Pre laser si bud prídem osobne alebo mi ho dovezú k domu aj so zaučením a inštaláciou. Zaplatím len cestu z hraníc ČR ku na miesto dodania, keďže po ČR je doprava v cene laseru. Čo sa týka laseru tak predajca mi vysvetlil že BRM je holandská firma ktorá si dáva robiť do číny diely a skladajú aj distribuujú sa v holandsku. Uvažujem ešte o značke GCC uvidím ake ponúknu ceny. Hlavne mi ide aj o pozaručny servis. K tomu ukončeniu výroby si myslím že môže urobiť aj iný výrobca ako Čína.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

2. 4. 2018, 7:40

BRM - 100W, předpokládám, že to je za tuhle cenu CO2. Ještě ke všemu je to se skleněnou trubkou - viděl jsem to na videu, že je tam skleněná. Pokud je to tak, tak zaplatíš cca o 100 procent víc, než podobně kvalitní stroj stojí. GCC má VF kovovou trubku a ve 100W provedení bude to bude mašina bratru za 600 litrů. Co jsem se koukal na komponenty BRM, tak je to prakticky vše Čína, sice filtrovaná přes Holandsko, ale tím hůř. Mám třetí laser z Číny a upřímě vcelku spokojenost. Podotýkám, že nemám nic hifi, ale mašina jede jak z praku. Za mě, kouknul bych tady do vlákna a oslovil rovnou výrobce v Číně.
Marcel11
Příspěvky: 4
Registrován: 26. 3. 2018, 11:10

3. 4. 2018, 7:05

Rozpočet he do 12tis €. Ide mi o to že ma 100w trubicu. Väčšinu zákazok mám na rezanie a pár je takých na gravírovanie. Chcel by som to hlavne kvôli servisu za to som vybral predajcu niekde poblíž. Momentálne je to na začiatok podnikania. Ak by to malo zmysel určite by som šiel do GCC alebo epilog ale ma to nie su na začiatok financie. Rozhodujem sa pre tieto dve veci:
1. Dostupný servis (nevyznám sa veľmi v elektronických častiach atď.. mám doma činí 30w , na ktorú neviem najst niekoho kto by to opravil.)
2. Veľká pracovná plocha.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

4. 4. 2018, 8:05

Pokud máš zbytečnejch 300 tisíc, můžeš si laser koupit i u firmy BRM.CZ. Jestli to má být začátek podnikání, tak bych se třeba zamyslel nad velikostí pracovní plochy. Viděl jsem pár lidí, co maj laser jako kráva a v jednom rohu vypálené místo od stálého používání. Celkově nastavení optiky na rozměr 1m x 1,5m je hodmě problémové. (a to si samozřejmě budeš dělat sám) 5 let jsem se velmi úspěšně živil 40W laserem s plochou 300x400mm a za tu dobu jsem měl pouze dvě zakázky, které se mi tam nevešly. Teď mám 600x400 s 60W trubkou a naprostá pohoda. Rozdíl je v ceně, ten můj stál i s dopravou cca 80 tisíc. Co se týká servisu, tak se na těch mašinách prakticky nic nerozbíjí. A pokud ano, vymění se případná komponenta. Upřímě, za 500E máš z Číny náhradní díly vč. řídící desky.
Marcel11
Příspěvky: 4
Registrován: 26. 3. 2018, 11:10

4. 4. 2018, 11:37

Ešte uvažujem o GCC mam ponuku za 12 000 €. MG380 HYBRID ktorý má 12W kovový trubicu a 100W sklo.
Ide o to že tu pracovnú plochu by som potreboval aspoň 70cm. Teraz sa mi naskytol laser od epilogu 60w ale plocha 60x30 za 7000€ komplet aj s filtracniu jednotkou a rotacnym nadatavcom, používaný rok.
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

6. 4. 2018, 11:15

Ahoj,

mám v dílně jak mainstream GCC Spirit LS synrad 60w tak čínu Weike 1612 DC trubice 130 a 100 w. Oba stroje jsou letité Spirit 2011 a weike 2012 a pokud bych znovu začínal tak bych zase první stroj koupil mainstream a druhý čínu, kterou bych koupil třeba do 120x90cm a ne tak velkou jako mám teď, protože 1. jen cca 20 zakázek za rok jsou omezené na maximální velikost pracovní plochy 2. velká pracovní plocha klade velké nároky na přesnost pohybového aparátu stroje a s tím mají v číně u levných strojů trochu problém, ikdyž můžeš mít štěstí .... 3. musíš myslet na to jak stroj dostaneš do dílny a z dílny pokud nemáš velká vrata. 4. je trochu složitější stroj seřídit, ale to je jen otázka cviku, který budeš muset stejně získat ať budeš mít epilog, GCC nebo nějakou čínu. 5. pokud pracuješ s překližkou tak víš, že se překližka šíleně kroutí a velmi často musím stejně používat menší desky, které je možné ještě solidně upnout .... ohledně té MG380 .. počítám, že je to nástupce X380, ale navíc s tou RF trubicí 12w, která z ní udělá stoj, který umí gravírovat, protože 100w DC trubice na gravírování není nejvhodnější. Problém je v tom, že s 12w trubicí budeš mít zoufale malou produktivitu při gravírování ...Ve spiritu máme 60w synrad, který má reálný výkon přes 70w podle posledního měření a pokud gravírujeme dvouvrstvý plast tak používáme nastavení kolem 60% výkon a rychlost 70 % /cca 1.4m/s při cca 40w/ takže pokud budeš mít 12w bude tě to brzdit, ale záleží co děláš za zakázky. V dílně hlavně gravíruju, proto pořád mluvím o mainstreamu a GCC, které mám jako o dobré volbě.

Osobně bych vzal 60w epilog za 7k EUR a za 5k EUR co zbude koupil čínu se 100/130w trubkou jen na řezání + náhradní díly ... Na ten epilog bych se poptal u společnosti co ho servisuje .... pokud je to SK tak možná uhal.sk ?

Mej se a hodně štěstí.

M
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“