50W laser z číny

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Uživatelský avatar
zil
Příspěvky: 19
Registrován: 1. 7. 2012, 9:53

15. 7. 2012, 5:19

já jsem našel třeba toto http://www.maph.cz/deskove-materialy/pr ... truhlarska, ale nemaj topol
další firma je tady http://www.star-pila.cz/modely/Preklizky.html
50W CO2 Čína
RDCAM LaserWork
Uživatelský avatar
zil
Příspěvky: 19
Registrován: 1. 7. 2012, 9:53

4. 9. 2012, 11:54

po delší odmlce doplním fotky z vybalování toho číňana

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

všechno v pořádku
50W CO2 Čína
RDCAM LaserWork
bystro
Příspěvky: 2
Registrován: 9. 10. 2012, 10:26

9. 10. 2012, 10:35

Ahoj, čítam tvoje trápenie s laserom. Ja mám tiež problém s podobnou mašinkou:
http://www.aliexpress.com/snapshot/202011299.html
Ale já chcem na nej vyrábať pečiatky a to sa mi vôbec nedarí. Skúšal som už všetko možné ako ohniskovú vzdialenosť, rýchlosť a silu laseru.
Už keď sa mi podarilo bez horenia gumy vryť takmer požadovanú výšku protektoru tak hrubšie písmená sú vyššie ako tenšie a dokonca mäkčene a dĺžne sú ako bodky. Na prvý pohľad je všetko v poriadku no po dlhšom skúmaní (štočku) som zistil, že písmená nie sú až tak ostré atď.
Vieš mi poradiť čo s tým?
Ďakujem
Naposledy upravil(a) bystro dne 10. 10. 2012, 8:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zil
Příspěvky: 19
Registrován: 1. 7. 2012, 9:53

9. 10. 2012, 12:12

já jsem měl strašnej problém s tím,že začalo bejt všechno neostrý a rozklepaný...po dvodenním pátrání a konzultacích s odborníkem jsem zjistil,že s mi klepe čočka...po vyřešení tohoto je vše OK
50W CO2 Čína
RDCAM LaserWork
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

9. 10. 2012, 6:34

Přepokládám že používáš pro štočky grade engrave, předpokládám že jsi dobře nastavil kompezaci vůle, předpokládám že máš dobře nastavené úpatí tedy okolí přechodu aby písmenka která jsou tenká neupadávala. Pokud se ti u tenkých písmenek stává že jsou nižší je to špatnou kompenzatí vůle, zkus to jednosměrně. Zásadní je použít gumu na razítka.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
bystro
Příspěvky: 2
Registrován: 9. 10. 2012, 10:26

10. 10. 2012, 8:56

Háčik je v tom, že grade engrave ak som správne pochopil, nie je možné nastaviť. Pretože sila lasera sa dá nastaviť iba potenciometrom. A áno skúšal som aj iba jedným smerom - trocha lepšie ale stále rovný výsledok. Tenšie písmena sa prepadávajú.
Tu sú obrázky z nastavovania (nič moc)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
00alkskodi00
Příspěvky: 153
Registrován: 20. 11. 2014, 6:31

5. 3. 2017, 1:31

Zdravim vas...

Chcel som sa spytat ako ste na tom s kvalitou celkovej masiny, ja mam doma 40W laser s digitalnym nastavenim vykonu. po cca 20 hodinach mi odisiel zdroj, je tam vypalena poistka. Na nete som cital ze treba novy zdroj. Pochopim ze by to odislo po 1000 hodinach ale nie po 20 :D
lubbez
Příspěvky: 3146
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

5. 3. 2017, 5:43

Že sem tam něco odejde je bolestivé, ale normální. Mám druhý laser z Číny, ten první byl po stránce zpracování lepší, a dá se říci, že jsem s ním neměl ani jednou problém. Samozřejmě do chvíle, než jsem párkrát řezal vinilové desky a ten hnusnej smrad mi sežral, lineáry, kabely dva kontakty v klávesnici..... Oprava bratru za 10 tisíc, ale pak zase dobré. Ten měl řízení od Leetra. Minulý rok jsem koupil o něco větší, je tam vidět posun k mohutnějčí mechanice, vůle jsou všude minimální, a dokonce při rychlosti 500mm/s to gravíruje jak z praku. Řízení RD works, ale nejsem z něj nijak odvázanej. Sice to umí pár grafickejch režimů, ale výsledek je prakticky stejnej než u toho Leetra a trounu si říci, že možná horší. Jsem bohužel stará blbá generace a neumím anglicky a tak vše řeším přes google a trubku s videonávodama. To šak zřejmě nestačí. Přiznám se, že uvažuju, že RDw vyhodím a šoupnu tam Leetro. Jediné, co mě od toho stále odrazuje je absence LAN konektoru na Leetru.
Ale zpět ke spálenému zdroji. Klidně mohl odejít jenom usměrňovací můstek, to je prakticky nejčastější závada všech PC zdrojů. To se dá vcelku snadno opravit, druhý problém je, že když přehřeješ trubku, tak po poměrně krátkém čase vylítne proud a přetížíš zdroj a vypadne pojistka. Tou dobou ale bude i trubka pěkně načatá. Taková laická zkouška je nahradit pojistku klasickou 100W žárovkou. Pokud je vše OK blikne a pak jenom žhne. Když svítí, je problém můstek, spínací tranzistory v primáru. To je v zásadě opravitelné, dál už se nemá smysl pouštět, přeci jenom měřit v místech, kde je 20kV a víc není úplně pohoda. Předpokládám, žes mluvil o zdroji VN.
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 992
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

5. 3. 2017, 6:06

U páječek značky Hakko (není to čína, je to japonsko) se přímo v návodu píše, že pokud odejde pojistka, máš ji vyměnit a až když odchází opakovaně, je to problém.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
00alkskodi00
Příspěvky: 153
Registrován: 20. 11. 2014, 6:31

9. 3. 2017, 8:45

hmm, na nete som cital ze vela ludi ma s tym problemy

tu je obrazok s vypalenou poistkou: https://mega.nz/#!CopG1YQa!4hYeXsC1fMCq ... RUxKTw0KX0" onclick="window.open(this.href);return false;
tu su obrazok celeho zdroja: https://mega.nz/#!ntQggQRB!Yk4IzhdOpFyW ... VBgcTiGGlQ" onclick="window.open(this.href);return false;
https://mega.nz/#!jgBU0LRC!luZVA1o26g5- ... fZVxvDeLJM" onclick="window.open(this.href);return false;

je co absolutny smejd, myslite si ze sa to da opravit ?

este foto gravirky: https://mega.nz/#!7somSTRD!Q2E0ymmPWG1i ... 6706g131Mo" onclick="window.open(this.href);return false;
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

10. 3. 2017, 12:45

Vsetkp ide ked sa chce. Je to otazka penazi a casu.
lubbez
Příspěvky: 3146
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

11. 3. 2017, 8:01

Podle obrázků je to bohužel ten nejhorší shit, co je na trhu. Co se týká zdroje. Předpokládám minimální znalosti elektroniky, pájení a měření. Pokud ne, tak nemáš prakticky žádnou šanci a prostě zkus tu pojistku pouze vyměnit. Buď znovu shoří a nebo ne. Pokud ano, tak změř polovodiče a chybu bys měl najít. Nějak mi tam chybí zdroj pro VN, nevím jestli je tam násobič nebo trafo. V každém případě může být chyba i tam. Ovšem v oblasti VN bych byl extrémě opatrnej, tam každé sáhnutí může být poslední!!! Jinak tenhle zdroj se samozřejměna ebay dá koupit.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 3. 2017, 8:23

fakt bacha to napeti a proud je smrtelnej bez kompromisu
to neni jako zasuvka na 230
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
00alkskodi00
Příspěvky: 153
Registrován: 20. 11. 2014, 6:31

24. 3. 2017, 5:43

lubbez píše:Podle obrázků je to bohužel ten nejhorší shit, co je na trhu. Co se týká zdroje. Předpokládám minimální znalosti elektroniky, pájení a měření. Pokud ne, tak nemáš prakticky žádnou šanci a prostě zkus tu pojistku pouze vyměnit. Buď znovu shoří a nebo ne. Pokud ano, tak změř polovodiče a chybu bys měl najít. Nějak mi tam chybí zdroj pro VN, nevím jestli je tam násobič nebo trafo. V každém případě může být chyba i tam. Ovšem v oblasti VN bych byl extrémě opatrnej, tam každé sáhnutí může být poslední!!! Jinak tenhle zdroj se samozřejměna ebay dá koupit.
Viete mi odporucit nejakuy iny zdroj ??? Casto maju piny...
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“