Konstrukce CO2 Laseru od A po Z

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
v3li
Příspěvky: 3
Registrován: 5. 4. 2016, 3:21

6. 4. 2016, 8:44

Nevydržel sem a koupil ten kompresor. 240L/min. Paráda. Nic není zčernalé ani zuhelnatělé. Je to trochu dost hlučné ( 60db.).

Johny: jak si vyřešil svůj stůl ? Nebyla by nějaká fotka třeba. Díky.
swagr
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 10. 2013, 12:38

17. 4. 2016, 9:38

Zdravím všechny, před časem jsem tady hledal nějaký moudra ohledně Co2 laseru, jako kde koupit atd...minulej tejden jsem poslepoval chlazení a dneska jsem to rozchodil komplet....
a nařezal pokusně 12mm plexi, nějakou překlišku atd... prostě co šlo :-)...ale protože jsem to celé nabastlil naCNC frézku (taktéž mojí konstrukce)
a tu mí řídí EMC2...tak bych potřeboval radu...jak EMC2 donutit aby gravíroval nějakej obrázek? Nemáte prosím někdo nějaký zkušenosti? Moc díky
swagr
Příspěvky: 3
Registrován: 26. 10. 2013, 12:38

7. 5. 2016, 12:45

tak nikdo nic nepíše, tak snad jenom kdyby náááhodou...děkuji kolegovi, který psal o důležitosti ofoukávání kompresorem-koupil jsem ten samej-fakt je to o dost lepší-jenom jsem k tomu kompresůrku přidal ze silonu vytočený takový tlumič takže teď už si přede uplně potichounku-fakt super. I na tom EMC2 už jsem to rozchodil-nějak jsem nemohl nic najít tak jsem si pročetl manuál a ukazalo se, že je celkem v pohodě upravit konfigurační soubory EMC. Ještě tam mám nějaký problémky, ale to se už nějak poddá......hodně zdaru
newman77
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 9. 2016, 3:19

16. 9. 2016, 3:37

Zdravím, mám hotový tovární starší laser 80w. Pohyb paprsku zajišťují servomotorky. Chtěl bych konstrukci předělat na krokové motory, ale nevím jakou řídící jednotku bych měl použít. Zde v diskuzi bylo zmíněno toto:
http://cs.store-ch.com/product/7756084c/
nebo toto:
http://www.lightobject.com/X7-DSP-Contr ... -P940.aspx
Zajímá mě jaký je mezi nimi rozdíl, výhody, nevýhody, případně jestli by byl někdo ochoten pomoci s rozchozením.
Jsem v oboru CNC začátečník.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

16. 9. 2016, 3:47

když tomu nerozumíš, není lepší začít tím, že si o tom něco přečteš, nastuduješ a pak se pustíš do něčeho s rozmyslem? abys třeba nezjistil, že ty serva byly uplně někde jinde a že jsi je změnil uplně zbytečně za krokáče..slovy lajka "dostal jsem mercedes neumím s tím jezdit, vyměním to za trabanta"
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
newman77
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 9. 2016, 3:19

16. 9. 2016, 3:51

RaS píše:když tomu nerozumíš, není lepší začít tím, že si o tom něco přečteš, nastuduješ a pak se pustíš do něčeho s rozmyslem? abys třeba nezjistil, že ty serva byly uplně někde jinde a že jsi je změnil uplně zbytečně za krokáče..slovy lajka "dostal jsem mercedes neumím s tím jezdit, vyměním to za trabanta"
Celé zařízení řídí počítač 386 s dosem, proto se zabývám přestavbou na něco modernějšího.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

16. 9. 2016, 4:25

newman77 píše: Celé zařízení řídí počítač 386 s dosem, proto se zabývám přestavbou na něco modernějšího.
A copak je tam za serva ?? AC nebo DC ?? ,otáčky a Nm ??
A jak se tu asi tisíckrát psalo chce to system a pohon navrhnout s rozmyslem a trochu prostudovat nedostatky krokáčů, a co systém se servama který už nejsou tak drahý jako dřív ?
No a co třeba nějaký popis a fotky stroje ,většina tu křišťálovou kouli nemá tak zmáknutou aby ti mohli poradit podle toho co vyvěštili :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

16. 9. 2016, 5:18

newman77 píše:Celé zařízení řídí počítač 386 s dosem, proto se zabývám přestavbou na něco modernějšího.
A to jenom proto, že 386+DOS už není "in", nebo to má i nějaké zásadní funkční nedostatky?
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

16. 9. 2016, 6:17

Mex píše:
newman77 píše:Celé zařízení řídí počítač 386 s dosem, proto se zabývám přestavbou na něco modernějšího.
A to jenom proto, že 386+DOS už není "in", nebo to má i nějaké zásadní funkční nedostatky?
CNC soustruh s ř.s. Heidenhain Manual+ běhá na 486/50MHz a bez HDD........
bez nejmenších problémů atd
jediné co získáš pokud to vůbec dotáhneš do konce je lepší grafika (možná) a starosti (určitě)
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
djpaul
Příspěvky: 49
Registrován: 7. 10. 2012, 6:11
Bydliště: Zlín

11. 12. 2016, 2:50

Zdravím, s pomocí tohoto fora už jsem před dvěma lety postavil cnc frezu která mi dnes celkem vydělává. Ted jsem měl v merku postavit CO2 laser cca 900x600mm. a po asi třech týdnech čtení a googlení přemýšlím jestli nebude když vemu v potaz kolik najezdím + strávený čas atak podobně, koupit třeba něco takovýho http://www.ebay.com/itm/Promotion-100W- ... Sw5cNYHAfT" onclick="window.open(this.href);return false; jelikož komponenty bych asi stejně použil čínské a za ty peníze postavím sotva 60w homemade. Přičemž je možnost to časem přestavit na větší. Jedná se mi o názor většiny,, nejsem uplný lajk ale určitě tomu někteří zvás rozumí daleko líp. klady zápory atak. díky za odpovědi
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 12. 2016, 4:33

kolik do toho hodlas vrazit?

viz treba nahore ten banner thunderlaser
zpracovany a vybaveny lip nez to na tvem odkazu
cena +- stejna

da se to videt v praze
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
djpaul
Příspěvky: 49
Registrován: 7. 10. 2012, 6:11
Bydliště: Zlín

11. 12. 2016, 7:58

Chtěl jsem tak 50tis ale pokud by to mělo byt větší a výkonnější tak strop dejme tomu do 70tisíc... Se stavbou už si hlavu nelámu když vidím ty ceny.. Nebudu to kupovat na firmu takže i s daní a za hotové.. jen tak různě googlim a informuju se, ten na tom odkazu byl takový můj realný navrh..
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

12. 12. 2016, 12:17

Jenom pro informaci, 54t je holá cena + clo cca 5t + dph 11t + jcd + poplatek za rejdu to bude tak 10t nebo víc prostě počítej že v závěru vysolíš tak cca 100 litrů. S tím, že těch 50 zaplatíš dopředu a pak se budeš pět šest tejdnů třást aby se nic neposralo. A až dostaneš avízo z přístavu, tak budeš mít na všechno jen tejden a pak už budeš mít i skladný za každej den cca litr.
djpaul
Příspěvky: 49
Registrován: 7. 10. 2012, 6:11
Bydliště: Zlín

12. 12. 2016, 9:02

Tak ted jsi mě trochu vyděsil :D na ebay jsem hodně dlouho nic nekupoval, to už neni tak že něco koupíš a za 4 týdny zvoní u dveří DHL? Clo chapu ale v tom zbytku jem se ztratil :D :D
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

12. 12. 2016, 11:04

To je jednoduché, při váze laseru 100 kilo a výš bys samozřejmě za DHL zaplatil o něco víc než za laser. Číňan (slušnej) ti to na své náklady šoupne do kontejneru na loď a pošle avízo. Musíš mu samozřejmě důrazně sdělit do kterého přístavu to chceš. Když se to překládá z námořní lodi na říční, dostaneš právě to avízo a spoustu požadavků, co máš dodat k vyclení. Za vjezd do rejdy a ložení z lodi (platí se podle váhy) jsem platil cca 8500. Pak ti to samozřejmě musí někdo proclít a někam odvézt a v mezičase musíš zaplatit clo a DPH. Mě stál laser cca 56tisíc, k tomu bylo asi 4500 korun clo a něco málo přes 12 tisíc bylo DPH cca 4500 korun jsem platil za JCD a protože jsem z Prahy tak i za dopravu před panelák. Celé to kolečko by se mělo stihnout do týdne, jinak v přístavu platíš slušnej balík za každej den skladování. Samozřejmě firma co ti to proclí má své sklady na kraji Prahy a s těma se dá už dohodnout i nějaká přeprava někam dál. Uvědom si, že to je bedna jako kráva, dole s rámem z jeklu i můj menší 400x600 váži 156 kilo a po vybalení jsem měl v 90cm futrech vůli 3mm. Tohle všechno je, když se to povede. Když se to nepovede, někdo někde něco zapomene a třeba v Hamburku platil kolega za frézku 100E za každý den, avízo mu přišlo až po týdnu a než zajistil dopravu a vyzvednutí tak to byl další týden a najednou platil o 30 tisíc víc a to jenom proto, že přesně nespecifikoval přístav, kam se má zboží dovézt. Je tady o dopravě docela dobré vlákno. Prostě a jasně pohoda to ani náhodou není.
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“