HEIDENHAIN iTNC 530

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2013, 11:41

Mas spatne nainstalovany simulator ... je tam jedno okno , pri ktorom vyberas poslednu moznost ... pozri navod na http://heidenhain.webnode.cz/download/navody/" onclick="window.open(this.href);return false; ...
gora85
Příspěvky: 2
Registrován: 6. 1. 2013, 10:01

7. 1. 2013, 10:06

jcerki píše:Mas spatne nainstalovany simulator ... je tam jedno okno , pri ktorom vyberas poslednu moznost ... pozri navod na http://heidenhain.webnode.cz/download/navody/" onclick="window.open(this.href);return false; ...
Dekuju moc za radu,uz mi to frčí.
jkohy
Příspěvky: 1
Registrován: 1. 2. 2013, 2:34

1. 2. 2013, 2:46

sidy píše:Právě to je divné, protože když na stroji zadám např. blok L B+45 R0 FMAX, tak se stůl normálně natočí. Problém nastane, když tam dám ten cykl. Osa W je vysouvání vřetena.
Obr. stroje: http://www.tosvarnsdorf.cz/ebook/2012/c ... age18.html

píše se to jak máš napsané akorat u 530 se musí aktivovat kinematika stačí v ručním režimu zadat M funkci M15 M16 je vypnutí nebo přes MOD heslo KINEMATIC a tam navolit stul ZAP
pokuď ani to nepomuže tak to není v parametrech stroje zadané ale pokuď já vim tak my i tosáci to mame spuštěné ještě můžeš v editoru skusit najít kinematické tabulky buď jsou v soudoru TNC a nebo v jiném tosackým mi je mame v ZZZ
kos
Příspěvky: 3
Registrován: 6. 2. 2013, 8:44

11. 2. 2013, 10:22

Zdravím, učím se Heidenhain, jdu podle nějakých skript pro střední školy a rád bych se zeptal na pár věcí..

Obrázek

- při stisknutí tlačítka start se nic neděje, musím test "krokovat" po blocích, kde dělám chybu?
- vidím kostku materiálu, ale frézování se neděje, co s tím?
- při psaní programu píšu nové příkazy pomocí "vložit sekci" a zobrazí se mně něco jako "* -", to mám psát příkazy za tu pomlčku?

... to by bylo k tomuto konkrétnímu programu, dál mám pár obecných otázek.

- existuje nějaký přehledný seznam příkazů, kromě toho v příručce?
- lze programy psát "bokem" a pak do heidenhainu vložit? Respektive je toto běžná praxe, nebo se programy píšou zásadně v heidenhainu?

- jsou nějaké zásadní rozdíly mezi G-kódem, ISO- kódem, a kódem, který používá heidenhain?

- jak to funguje v praxi? Programátor CNC ve firmě dostane výr. výkres a jde programovat do heidnu, nebo se takto "ručně" moc neprogramuje a program generuje nějaký CAM?


Je docela možné, že vám otázky přijdou jak od blbce, nebudete daleko od pravdy :), programování CNC je něco totálně nového, s čím začínám, takže se teprve pomalu rozkoukávám :) Díky za odpovědi.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 2. 2013, 10:40

máš firmu, kde obsluha stroje ani neví co nějakej kód je a jen mění obrobky jak opice a o ničem nemá ani páru,vše potřebné mu dodá někdo jiný, máš firmu kde jeden člověk nakreslí výkres, ocení naprogramuje vyrobí..prostě vše a máš firmu, kde se používají Camy na jakoukoliv blbost a firmy kde píšou vše ručně.. tak si vyber :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2013, 5:53

heidenhain ... pokracovanie nizsie ...
Naposledy upravil(a) jcerki dne 12. 2. 2013, 5:57, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

12. 2. 2013, 5:55

kos píše:Zdravím, učím se Heidenhain, jdu podle nějakých skript pro střední školy a rád bych se zeptal na pár věcí..

Obrázek

- při stisknutí tlačítka start se nic neděje, musím test "krokovat" po blocích, kde dělám chybu?
- vidím kostku materiálu, ale frézování se neděje, co s tím?
- při psaní programu píšu nové příkazy pomocí "vložit sekci" a zobrazí se mně něco jako "* -", to mám psát příkazy za tu pomlčku?

... to by bylo k tomuto konkrétnímu programu, dál mám pár obecných otázek.

- existuje nějaký přehledný seznam příkazů, kromě toho v příručce?
- lze programy psát "bokem" a pak do heidenhainu vložit? Respektive je toto běžná praxe, nebo se programy píšou zásadně v heidenhainu?

- jsou nějaké zásadní rozdíly mezi G-kódem, ISO- kódem, a kódem, který používá heidenhain?

- jak to funguje v praxi? Programátor CNC ve firmě dostane výr. výkres a jde programovat do heidnu, nebo se takto "ručně" moc neprogramuje a program generuje nějaký CAM?


Je docela možné, že vám otázky přijdou jak od blbce, nebudete daleko od pravdy :), programování CNC je něco totálně nového, s čím začínám, takže se teprve pomalu rozkoukávám :) Díky za odpovědi.

Ahoj ,
v prvom rade by si mal mat pred sebou , ako zaciatocnik , manual ... :)

- při stisknutí tlačítka start se nic neděje, musím test "krokovat" po blocích, kde dělám chybu?
- vidím kostku materiálu, ale frézování se neděje, co s tím?
nic sa nedeje , lebo je zle napisany program ...

- při psaní programu píšu nové příkazy pomocí "vložit sekci" a zobrazí se mně něco jako "* -", to mám psát příkazy za tu pomlčku?
pri pisani programu sa drahy nastroja zadavaju drahovymi tlacitkami ( L , C , CC , RND , CHF , atd. ) ... "Vlozit sekci" je na pisanie poznamok ... ako napr. nazov nastroja , pomenovanie kontur , a pod. ... pri tejto vete sa nic fyzicky nevykona ...

- lze programy psát "bokem" a pak do heidenhainu vložit? Respektive je toto běžná praxe, nebo se programy píšou zásadně v heidenhainu?
programy sa pisu zasadne na Heidne ( simulator , alebo priamo stroj ) ... heidenhain tvori programy v Binarnom kode s koncovkou .h ... preto to nemoze byt ulozene ako TXT subor ... resp. musi byt prekonvertovany z TXT suboru do Binarneho kodu ... poznamka: ak uz bol vytvoreny program v heidne a skopirovany cez heidn ( simulator , stroj ) do PC , tak uz je automaticky prekonvertovany do TXT suboru s koncovkou .h .... a da sa program dalej upravovat a znovu skopirovat do simulatora , alebo stroja ...

- jsou nějaké zásadní rozdíly mezi G-kódem, ISO- kódem, a kódem, který používá heidenhain?
rozdiely su v kodovani pisania programu ... v Heidne mozes pisat program v ISO a v dialogu ...

- jak to funguje v praxi? Programátor CNC ve firmě dostane výr. výkres a jde programovat do heidnu, nebo se takto "ručně" moc neprogramuje a program generuje nějaký CAM?
je viac sposobov , ako sa programuje ... bud sedi programator v kancly a program tvori na simulatore , ktory potom nahra do stroja a vyrobi sa kus ...
alebo programuje sa priamo na stroji ...
alebo sa generuje program v CAM-e , ktory sa musi pomocou postprocesoru prekonvertovat do jazyka daneho stroja ...

Blizsie info na http://heidenhain.webnode.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; ...
kos
Příspěvky: 3
Registrován: 6. 2. 2013, 8:44

25. 2. 2013, 11:36

Ahoj jcerki,

děkuju Ti za odpověď, hodně mně pomohla.. jak píšu, je to pro mě něco úplně nového, proto ty blbé otázky :) , tvoje stránky znám, z těch se právě učím.
marci
Příspěvky: 10
Registrován: 26. 1. 2012, 6:15

25. 2. 2013, 4:03

Ahoj chalani, skapal mi pc
a nemam na com pustit simulator heidenhain 530.
Je nieco na android do mobilu? Ak ano, poptrebujem to surne. Musim sa rychlo doucit par
veci v programovani.
Diky moc za pomoc.
A je niekto ť blizkosti Rychnova nad Kneznou kto by ma doucil?
perez11
Příspěvky: 1
Registrován: 15. 7. 2013, 7:28

15. 7. 2013, 7:33

Zdravim
napsal jsem si několik programu ,ale potreboval bych to vytisknout neumim najit jak to dat na tiskarnu ..a dat tisk..nic...
Uživatelský avatar
dodo_mt
Příspěvky: 180
Registrován: 23. 4. 2008, 5:19
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2013, 5:16

Myslis z programovacej stanice Programming Station iTNC530 ?

dodo
Naposledy upravil(a) dodo_mt dne 17. 7. 2013, 9:09, celkem upraveno 1 x.
CNC programátor
CAD: Pro/E 2001 - PTC Creo 6.0
CAM: EdgeCam 7.75 - EdgeCam 2020
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2013, 8:51

V prvom rade treba program vytvoreny v simulatore , alebo v stroji , skopirovat , resp. preniest , do PC ... a potom ho otvorit vo Wordpad-e ... tam sa da uz s nim dalej pracovat ... kopirovat , upravovat , tlacit ... navod na kopirovanie je na http://heidenhain.webnode.cz/download/navody/" onclick="window.open(this.href);return false; ...
Drevicko
Příspěvky: 1
Registrován: 4. 9. 2013, 8:01

4. 9. 2013, 8:27

Zdravím odborníky...

Na heidenu dělám necelej rok, prskly mě na to v práci z ničeho nic, tak se tak nějak samoučím.Programuju si všechno sám, technologii výroby, nástroje si taky vymýšlím sám. Předtím sem několik let dělal na Fanucu na soustruhách. Teď se jedná o 5-tiosý portálový OC (iTNC 530). ( http://www.tos-kurim.cz/vyrobni-program ... entra/frf/" onclick="window.open(this.href);return false; )

Teď po mě chcou, abych si kus, kterej udělám zároveň osondoval, jestli je dobře (prostě změřil kóty, který by se pak vytiskly do protokolu a porovnaly s výkresem). Představoval bych si nějakej podprogram s měřícíma cyklama, to bych zvládl. Jen nevím, jak je to s výstupem dat. V příručce od heidna sem četl, že se hodnota vždycky napíše do jednoho souboru, kterej se musí před dalším měřením přejmenovat. Zaslechl sem, že to jde nějak spojit se zápisem do excelové tabulky.

Mohl by mě to někdo osvětlit? Díky
Matro
Příspěvky: 7
Registrován: 3. 4. 2013, 6:13

27. 11. 2013, 8:53

Zdravím Vás.

V MDI sa mi zmenila veľkosť písma. Rád by som sa opýtal, či by ste mi neporadili, kde by som ho mohol zmeniť na pôvodnú veľkosť.

Ďakujem.
Uživatelský avatar
jcerki
Příspěvky: 109
Registrován: 24. 10. 2008, 12:47
Bydliště: Bratislava , Slovakia , jcerki@gmail.com
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2013, 9:52

nemas nahodou MDI na cele okno ? ... ak ano , rozdel obrazovku na dve okna ... tlacitko "tri sipky do kruhu" a potom vyber softklavesou "Start + Program"
... to iste plati pre vsetky rezimy ...
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“