Heidenhain 155 - problém s napájaním?

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
kozzo
Příspěvky: 1
Registrován: 3. 5. 2017, 7:45

3. 5. 2017, 7:58

Zdravím,

do nedávna funkčný stroj s Heidenhain 155 mi vyrazil poistky, odvtedy sa mi ho nepodarilo nahodiť. Relátka sa pri zapnutí napájania rozblikajú, spolu s všetkým ostatným - monitor, kontrolky na paneli, všetko sa zblázni. Po cca 20 sekundách blbnutia sa stav ustáli, stroj začne normálne nabiehať. Akonáhle ale odklepnem CE panel sa reštartuje a všetko sa to začne od začiatku.
Keď pri štarte stroja vypnem napájanie 24V, riadenie funguje po moment nahodenia relátok - bez 24V sa nedostanem ďalej.

Vedel by mi niekto poradiť ktorým smerom by mohol byť problém? Prípadne poradiť niekoho, kto by s týmto vedel pohnúť?

Ďakujem dopredu za každú radu.

Pre lepšiu ilustráciu : https://youtu.be/sgg1wLcFxrw" onclick="window.open(this.href);return false;
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

13. 5. 2017, 7:48

Zkus prověřit zdroj v systému. Měl jsem s 155 tkou taky problém a uživatel Thomeeque mi to nakonec opravil. Jen už nevím jak se ta chyba projevovala a možná to s tím nesouvisí.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

13. 5. 2017, 8:40

To vypadalo trochu jinak :)
IMG_3642.jpg
Problém byl v přepálené cestě na PCB (asi tam byl nějaký kaz) u jedné z napájecích větví.

Todle bych taky odhadl na problémy se zdrojem, zkus nějakýho lokálního radio nadšence, opraváře televizí, atp., ať se do toho zkusí podívat. Sám do toho asi radši nelez, vypadá to životu nebezpečně.

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“