Jaké starší obráběcí centrum - frézka 3 osy, kalený materiál

diskuze tykajici se mechaniky a dalsich veci okolo komercnich CNC stroju
Odpovědět
cernobily
Příspěvky: 2
Registrován: 4. 6. 2015, 5:56

4. 6. 2015, 6:02

Nováček zdraví zdejší zkušené cnc mistry.
Poprosil bych o Vaše zkušenosti, doporučení, případně konkrétní inzeráty na starší obráběcí CNC centrum - frézka 3 osy, i na kalený materiál - 3D tvary (CAD/CAM), chlazení.
S cenou co nejnižší a kvalitou pro komerční užití..
Jsem programátor a chci se doma zabývat i samotnou produkcí, dělat i rukama to, co v práci jen v sedě u monitoru..
Díky za reakce :P
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10090
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 6. 2015, 7:02

no tak jednoduchý to nebude :lol: moje doporučení né USA+GB v palcových rozměrech protože budeš objednávat i šroubek od krytu.Tuhost a rychlost něco stojí, tuhost bych hledal třeba u MCFV ,ale bude záležet na systému ,kdyš Hajdoš tak určitě by měl začínat číslem 5 .A co škvára jakou máš představu?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
cernobily
Příspěvky: 2
Registrován: 4. 6. 2015, 5:56

5. 6. 2015, 11:12

fmodel píše:no tak jednoduchý to nebude :lol: moje doporučení né USA+GB v palcových rozměrech protože budeš objednávat i šroubek od krytu.Tuhost a rychlost něco stojí, tuhost bych hledal třeba u MCFV ,ale bude záležet na systému ,kdyš Hajdoš tak určitě by měl začínat číslem 5 .A co škvára jakou máš představu?
Představu.. jaká je obvyklá cena za provozuschopný stroj třeba MCFV s hajdošem 5xx?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10090
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 6. 2015, 11:38

To je strašně těžký dotaz ,germánům klekla firma tak mi ho obchodník prodal pro kamaráda kolem 300 nebo 350už si to nepamatuju ,ale mělo to údajně nemocnej system Selca a byla to verze HSC v plný palbě +2 rychlovřetena s chlazením +měření nástrojů .A strašně to spěchalo.Mašina z nástrojárny.Myslím že takovou neseženeš to je náhoda.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8588
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 6. 2015, 3:24

na bazosi když jsou s cenou tak jsou za 600-800 a nebo od překupníků.. málokdy jsem viděl funkční mašinu(ne hračku) pod 500.. já sháněl dva roky než se objevilo něco extra zajímavého..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10090
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 6. 2015, 3:34

A cos teda sehnal?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8588
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 6. 2015, 11:53

sehnal jsem frézku s rozjezdy cca 100x500x600 s váhou cca 5,5t s ATC 24 nástrojů BT40 s nefunkčním Fanucem za hubičku
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10090
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 6. 2015, 8:05

Dobrýý ,taky jsem zastáncem případné výměny řs ,to cenu výrazně srazí když zdechne origo řs ,ono se stačí zeptat na cenu nového hajdoše a mlátíš se smíchy ještě tejden :lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8588
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 6. 2015, 8:19

já to koupil od jedné firmy, která se snažila ten stroj repasovat, vyměnili všechny kuličkové šrouby a zjistili ,že je nefunkční Fanuc (vybila se záložní baterie a smazala se paměť) celej ten stroj je napájen z 3f trafa 400/220V - to trafo bylo součátí v takové krabici o níž mi tvrdili že je to zásobník vzduchu k ATCčku, takže ti umělci celou mašinu místo přes trafo připojili napřímo na 3x400V a všechno co nemělo ochranu shořelo, veškerý větráky atp.. pak zavolali někoho od Fanucu kterej jim řekl za obnovu systému a rozchození mašiny čtvrt mega a oni to vzdali že je to pro ně zbytečný a že to nevyužijou takže ji prodali.. já vyměnil systém a motory, dodělal krytování a celej stroj mě vyšel na cca 300 a cca rok hraní si kolem toho.. udělal jsem asi dobře protože dneska jakoukoliv závadu vyřeším sám.. kolega má 20letou Mahovku kde mu jezdí servis 10x do roka a vždycky to má od 10-30000 za nějakou totální kravinu na kterou není schopnej sám přijít..to je taky trošku problém starejch mašin- jejich servis..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10090
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 6. 2015, 8:45

MCV750 jsem koupil v super stavu :lol: stůl spadlej o 2mm (kuličky z lineárů na jedný staně prošly krytem tak to jezdilo kov na kov)vřeteno v kuželu vybouchaný , tak že lineáry na srač..ku ,kuličkáče taky ,vřeteno na brus a ložiska .Tak jsem to rozhodil do šroubku a zrepas.
Soustruh jsem koupil jako problémový moc nenajezdil a důvod ?Soustruh na vývoz do USA zůstal v ČR a jedna renomovaná firma ho přestavěla tak že tam práskly levný autotrafo 380/220 v době kdy tu bylo 400V tím pádem sekundár na 250V a hlavní problém uzel transformátoru v luftě a né připojen k nule, tak že každý zakolísání posouvalo plovoucí nulu a po čase elektro zdechávalo naprosto pravidelně .Ještě že japonci píšou všude napájení serv a driverů 200v a pracovní rozsah 200-220 při 50Hz a 200-230 při 60Hz.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10090
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 6. 2015, 9:08

cernobily- čoveče nějak nám mlčíš ? Jakou jsi měl představu ? a jaké máš podmínky pro provoz??
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Mechanika a komponenty “