Kde koupit hroty do soustruhu?

diskuze tykajici se mechaniky a dalsich veci okolo komercnich CNC stroju
Odpovědět
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8158
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

13. 1. 2012, 5:51

ale ne s Morse kuželem, nýbrž s válcovou stopkou, které se dají upnout do kleštiny (třeba 30 mm) aby se mezi ně dal vložit kontrolní trn? Nemůžu to nikde najít, při tom mám pocit, že by taková věc měla existovat :-) Dík za každý tip :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3562
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2012, 10:44

prochaska píše:ale ne s Morse kuželem, nýbrž s válcovou stopkou, které se dají upnout do kleštiny (třeba 30 mm) aby se mezi ně dal vložit kontrolní trn? Nemůžu to nikde najít, při tom mám pocit, že by taková věc měla existovat :-) Dík za každý tip :-)
Vidíš a já žiju furt v přesvědčení, že kontrolní trn se dává jen do základních přípravků a nesmí mezi tím být nic co by to jak se říká kurv...lo :D
Je to asi stejné jako když budeš mít kontrolní trn délky 300mm dejme tomu s kuželem Mk4 a dáš ho do vložky Mk4/Mk5 a půjdeš měřit dutinu Mk5 třeba na mašině , kontrolovat atd. :lol:
No a myslím si, že s tou kleštinou je to nemlich tak, pokud je to navíc nějaká čína tak moc dobrý ...
určitě bych si ale dovedl představit polotovar kleštiny z plného materiálu s špičkou vyrobený v hrotech z jednoho kusu
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8158
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2012, 11:36

Tvé přesvědčení je správné, nicméně pokud by na tom byly s cenou podobně jako hroty MK tak by mi to zatím stačilo :-)
A až to budu chtít fakt přesně tak vypláznu krvavou cenu za kontrolní hroty 173E / 163E... Válcový trn už naštěstí mám :-)
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Mechanika a komponenty “