Talíř revolverové hlavy

diskuze tykajici se mechaniky a dalsich veci okolo komercnich CNC stroju
Odpovědět
Mayb
Příspěvky: 147
Registrován: 7. 1. 2008, 2:45

13. 2. 2012, 2:17

Zdravím, mám následující problém. Koupili jsme cnc soustruh - číňana s 6-místnou revolverovou hlavou. Bohužel, talíř revolveru je z nějakého bláta, takže se mi během 1/2 roku vymačkaly dosedací plochy a vodící drážky pro upínače. Navíc má nějaké nestandardní upínače, které jsem musel upravovat a dodělávat a už mě to nějak přestává bavit :-( Chtěl bych proto nahradit původní talíř nějakým standardním, ideálně s upínáním VDI30, 6 místný. Nevěděl by někdo o nějakém dodavateli? Talíř bych napasoval nějakým mezikusem, případně úpravou, to by se vidělo, co by s tím šlo provést....

Díky...
RaS
Příspěvky: 8588
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 2. 2012, 2:55

výrobci jsou asi tři sauter barufaldi a ještě jeden (resp výrobci s nějakým jménem.. pak ještě číňan).. já mám hlavu 12pozic VDI30 a nesedí mě vejškově, takže jsem poptával u těhle dvou jejich druhou verzi VDi talíř, kdy je osa držáku posunuta asi o 25mm pod osu talíře a chtěli za to 35000,- což jsem odmítl dát, takže to dopadne výrobou vlastní, už ne na VDI držáky, ale šroubované zakázkové držáky, takže to nebude náchylné na vymačkávaní, na přesnost a hlavně nebude tak drahý, a držáky vyjdou na pár korun, mnohem levnější než VDI..
nicméně pokud by jsi chtěl originál VDI 12ti pozicovou hlavu tak ji tady mám.. otázkou je jestli by na Tebe nebyla moc velká.. průměr to má asi 300 (6 pozic by ti zůstalo nevyužito), nicméně na webu jsou katalogy a myslím si že se 6ti místné nedělají, dělaj 8 a 12 ale to najdeš..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mayb
Příspěvky: 147
Registrován: 7. 1. 2008, 2:45

17. 2. 2012, 4:25

diky moc za opdoved, prumer talire 300 mm je bohuzel na me uz moc. zkusim se podivat po necem nmensim, ale jestli se to bude pohybovat v te cenove relaci 35k, tak se pustim take do vyroby vlastni.
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

17. 2. 2012, 5:12

BTW. 2RaS - máš nějakou představu, co by si chtel za tu VDI 12ti pozicovou hlavu ? (možná bych pro ni u sebe našel uplatnění)
RaS
Příspěvky: 8588
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

17. 2. 2012, 7:35

.xxx. píše:BTW. 2RaS - máš nějakou představu, co by si chtel za tu VDI 12ti pozicovou hlavu ? (možná bych pro ni u sebe našel uplatnění)
představu tak to vůbec nemám.. něco nabídni, případně můžu nechat aukrem vytvořit nějakou cenu..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
van Halen
Příspěvky: 1
Registrován: 14. 1. 2014, 9:51

14. 1. 2014, 10:15

Pokud sháníš pevné a hnané držáky,tak dobrým výrobcem je firma Mimatic.
Mohu doporučit,oproti jiným i německým značkám mají kvalitní ložiska.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6930
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

15. 1. 2014, 5:19

van Halen píše:Pokud sháníš pevné a hnané držáky,tak dobrým výrobcem je firma Mimatic.
Mohu doporučit,oproti jiným i německým značkám mají kvalitní ložiska.
všimnul sis že tady reaguješ na 2 roky staré téma ??
Odpovědět

Zpět na „Mechanika a komponenty “