Výběr malé čínské CNC frézky

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
rollfree
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 12. 2008, 1:23
Bydliště: Brno

19. 12. 2013, 2:54

Ja uz sem nechodim, resp. chodim jen kdyz mi mailem prijde upozorneni na SZ nebo na prispevek do nejakeho vlakna, kam jsem kdysi prispival.

Pred nejakou dobou mi napsal jeden z "core" clenu, ze moje blaboly se nedaji cist. Nikdo na to nereagoval, takze je to asi nazor i ostatnich.
No a protoze nemam potrebu se nechat urazet nekym, ktery ani nevi kde se pise jake 'i', a taky abych ho nevystavoval stresu z nejakych mych dalsich blabolu, tak se realizuju jinde. Ted treba mimo jine navrhem a vyrobou HW simulatoru CNC, ktery odhali prohresky ridiciho systemu (to pisu proto, ze to castecne souvisi s tematem).
Soustruh Noell E0177 (Sandra), jenom kličky
Frézka 3040z (Fiona), LinuxCNC
BIGG
Příspěvky: 153
Registrován: 31. 1. 2012, 9:42
Bydliště: Sedlište u Frýdku Místku

19. 12. 2013, 3:10

ahoj, znám osobně tebe i toho s tím měkkým :lol: , nevím proč se rozčiluješ nad drobnostmi. Každý máte svým způsobem pravdu jen to pískoviště bude pro Vás asi malé.....
On je zcela v pohodě, jen jste si špatně naladili společnou strunu, tod vše


Jinak ti přeji šťastné a veselé, hodně úspěchu v Novém roce.

Pepa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2013, 3:50

a podelis se alespon o to reseni
ten cinan tech stroju vyrobil tisice a zda se ze to dela minimalne velka cast z nich

ja osobne bych potreboval uschopnit ten original controler aby se dal prodat
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

19. 12. 2013, 5:01

rollfree píše:Pred nejakou dobou mi napsal jeden z "core" clenu, ze moje blaboly se nedaji cist. Nikdo na to nereagoval, takze je to asi nazor i ostatnich.
Mateřská školka pro starší a pokročilé..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

19. 12. 2013, 6:05

rollfree píše:Ja uz sem nechodim, resp. chodim jen kdyz mi mailem prijde upozorneni na SZ nebo na prispevek do nejakeho vlakna, kam jsem kdysi prispival.

Pred nejakou dobou mi napsal jeden z "core" clenu, ze moje blaboly se nedaji cist. Nikdo na to nereagoval, takze je to asi nazor i ostatnich.
No a protoze nemam potrebu se nechat urazet nekym, ktery ani nevi kde se pise jake 'i', a taky abych ho nevystavoval stresu z nejakych mych dalsich blabolu, tak se realizuju jinde. Ted treba mimo jine navrhem a vyrobou HW simulatoru CNC, ktery odhali prohresky ridiciho systemu (to pisu proto, ze to castecne souvisi s tematem).
Hoj. no vidíš, a vzal sis stoho jako ponaučení to cos právě neměl. Nebylo to myšleno jako urážka. Uvědom si že je tady spousta nováčků a pokud se tady uvádí něco co není pravda , nebo polopravda tak to spíš uškodí. měl bys psát, respektive radit jenom to ščím máš opravdu skušenost ,nebo to co víš na 100%.

pokud jsi něco vyřešil , tak to je přesně ta informace o kterou by ses mohl podělit.
nebylo to nic osobního.

k te češtině si myslím že se nemam vubec za co stydět. umím česky líp neš některý čech nebo moravák :wink:
je pravda že vtěch vašich Y ,I se občas strácim, a na forum choď :wink:
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 278
Registrován: 17. 10. 2019, 8:27
Bydliště: Vysočina

17. 10. 2019, 8:35

Zdar chlapi,
nejsem si jist, zda byl v tomto vlákně zodpovězen prvotní dotaz, zda taková 3040Z frézka je schopna obrábět slitiny hliníku. Sám teď stojím před podobným problémem, resp. hledám nějakou malou CNC frézku, na které bych byl schopen si dělat z hliníku malé dílce pro RC auta (měřítko 1:10). Jedná se o dílce, které mají rozměry řárově centimetry, jako např. těhlice, skříň rozvodovky, apod. (resp. tedy těhličky, skříněčky rozvodovečky, ... :D ). Je mi celkem jedno, že by to bralo malou špónu a obrábění by trvalo dlouho. Hlavně aby to fungovalo a frézka se neodporoučela během první hodiny provozu ;)
Díky!
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

17. 10. 2019, 8:43

A já myslel, že budeš dělat montáže na Tauky... :D
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

17. 10. 2019, 1:10

LSoft píše: 17. 10. 2019, 8:35 Zdar chlapi,
nejsem si jist, zda byl v tomto vlákně zodpovězen prvotní dotaz, zda taková 3040Z frézka je schopna obrábět slitiny hliníku. Sám teď stojím před podobným problémem, resp. hledám nějakou malou CNC frézku, na které bych byl schopen si dělat z hliníku malé dílce pro RC auta (měřítko 1:10). Jedná se o dílce, které mají rozměry řárově centimetry, jako např. těhlice, skříň rozvodovky, apod. (resp. tedy těhličky, skříněčky rozvodovečky, ... :D ). Je mi celkem jedno, že by to bralo malou špónu a obrábění by trvalo dlouho. Hlavně aby to fungovalo a frézka se neodporoučela během první hodiny provozu ;)
Díky!
Vzhledem k tomu že jsem díly i celý auta do RC dělal a dělám, tak mám poměrně bohaté zkušenosti ... můj osobní názor je, že patlat to na čínským stolním routeru je šílenost (kdysi jsem takto naivně taky začínal). Nebude to ani přesný a ani vzhledově hezký .... např. nedopasuješ díry pro ložiska, půlená skříň rozvodovky nebude sedět proti sobě atd. Je to prostě nesmysl, fungovat to sice nějak bude, ale výsledek je veliká neznámá - co kus to originál. Na výrobu takových dílu (alu 7075) aby to šlo rozumně použít je třeba stroj s opakovanou přesností ve stovce maximálně dvou a to hliníkovej router co uvádíš nedá ani omylem, ten je tak na díly ze sklolaminátu či carbonu, ale u něj bych se bál, že si dokurvím drahou surovinu. :wink:
Na tuto výrobu je třeba poněkud tužší a přesnější stroj, ideálně litinovej nebo polymerbeton, nebo možná i malá ale tuhá a přesná konstrukce z hliníku na kvalitních lineárech a s přesnými šrouby, kterou ale nejspíš u šikmáčů nekoupíš, tedy rozhodně ne za cenu tý 3040Z.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 10. 2019, 2:28

Ty máš nějaké CNC (frézku), Engineere?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

17. 10. 2019, 4:00

Thomeeque píše: 17. 10. 2019, 2:28 Ty máš nějaké CNC (frézku), Engineere?
Pochopitelně, snad jsi si nemyslel, že dělám vše na pákových ručních strojích ..... :lol:
Mám 3 CNC frézky, dva routery, a zatím jeden CNC soustruh.
Níže se můžeš podívat na video se strojem, který je pro výrobu modelářských RC dílů víc než ideální. A dokonce na něm úspěšně k plné spokojenosti již cca 13 let využívám často zatracovanýho Macha 3 :D
https://www.youtube.com/watch?v=YDfgOhxVlNk
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 278
Registrován: 17. 10. 2019, 8:27
Bydliště: Vysočina

18. 10. 2019, 6:40

Reinkarnace píše: 17. 10. 2019, 8:43 A já myslel, že budeš dělat montáže na Tauky... :D
Jáj, kolega střelec, super! :)
No, když jsem to zvládl já, tak si takovou montáž může udělat každý rukama ;) Na gunfóru jsem k tomu dodal poměrně podrobnou "dokumentaci" :D (doma použita stojanová vrtačka, svěrák, pilka na železo, pilníky, šlus ende).
Ta žebírka na RIS liště byla řezaná pilkou na železo, proto to vypadá jako když prase žvejká kost. Ale nejedná se o funkční plochy, tak mi to bylo jedno. Vybrání pro snadnější vkládání diabolek jsem pak udělal v práci na frézce, aby to alespoň trochu bylo hogo-fogo, ale to jsem točil kličkama, numerického řízení nemaje :)
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 278
Registrován: 17. 10. 2019, 8:27
Bydliště: Vysočina

18. 10. 2019, 6:54

Engineer píše: 17. 10. 2019, 1:10 ... můj osobní názor je, že patlat to na čínským stolním routeru je šílenost ...
OK, díky, kolega modelář, takže zkušenosti z první ruky. Aspoň jsem ušetřil dvacet kilokorun :)
A prosím nějaké doporučení, čím podomácku udělat alespoň trochu odpovědně takovouhle RC CNC činnost s neželeznými kovy (slitiny hliníku + mosazi)? Jsem ochoten do toho investovat řádově desítky tisíc. (pokud je to s uvažováním v takových řádech vůbec reálné)
Díky dopředu :)
PS: videjko super ;)
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

18. 10. 2019, 11:57

LSoft píše: 18. 10. 2019, 6:54
Engineer píše: 17. 10. 2019, 1:10 ... můj osobní názor je, že patlat to na čínským stolním routeru je šílenost ...
OK, díky, kolega modelář, takže zkušenosti z první ruky. Aspoň jsem ušetřil dvacet kilokorun :)
A prosím nějaké doporučení, čím podomácku udělat alespoň trochu odpovědně takovouhle RC CNC činnost s neželeznými kovy (slitiny hliníku + mosazi)? Jsem ochoten do toho investovat řádově desítky tisíc. (pokud je to s uvažováním v takových řádech vůbec reálné)
Díky dopředu :)
PS: videjko super ;)
Úvaha v řádu desítek tisíc moc reálná není .... moje mašina z toho videa se tak cca jednou za pět let objeví na bazarech za cca 150-250 tisíc plus si připravit tak nejméně 50-60 na upínače, kleštiny a nástroje (kleštiny a upínače od šikmáčů za pár USD na tohle fakt nejdou)
Aby výsledek byl použitelnej a nebyla to hromádka šrotu na úrovni čínských replik dílů (díra na ložisko tak velká, že to vaklá pět stovek apod.) tak budeš muset investovat od sto litrů výše. Řešením je třeba polymerbetonová mašina jako koupil a stavěl Martin Hora tady z DF, ale to bude těch sto asi tak krát tři možná čtyři !!!! Nebo si postavit sám něco menšího na lineárech, nebo omotorovat nějakou menší klasiku, řešení je celkem dost ale pokud máš méně místa tak to bude vesměs dost drahý. Na rozjezdy 400x300 ale téměř jistě zapomeň (vyjma tý polymerbetonový portálky) Malej a tuhej stroj co bude chodit do dvou stovek (rozjezdy jsou cca tak 300x160x200) po bazarech moc není, vlastní stavba dá spoustu práce (je to na potřebnou přesnost stroje dost náročný - svěrák a pilník nestačí :wink: ) a ve finále to bude za dost peněz. Prakticky nejlevněji vyjde nákup nějaký velký opravdový CNC mašiny s mrtvým systémem kterej opravíš nebo nahradíš, ale chce to místo.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

18. 10. 2019, 4:49

Engineer píše: 17. 10. 2019, 4:00
Thomeeque píše: 17. 10. 2019, 2:28 Ty máš nějaké CNC (frézku), Engineere?
Pochopitelně, snad jsi si nemyslel, že dělám vše na pákových ručních strojích ..... :lol:
Já při kladení svého dotazu nijak zvlášť nepřemýšlel 🙂 Moc hezké video, obsah, kamera, editace, máš více takových? Na tvém profilu vidím jen, jak ti rostou houby (také hezké, ale obrábění je obrábění 😁).

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

18. 10. 2019, 7:58

Thomeeque píše: 18. 10. 2019, 4:49
Engineer píše: 17. 10. 2019, 4:00
Thomeeque píše: 17. 10. 2019, 2:28 Ty máš nějaké CNC (frézku), Engineere?
Pochopitelně, snad jsi si nemyslel, že dělám vše na pákových ručních strojích ..... :lol:
Já při kladení svého dotazu nijak zvlášť nepřemýšlel 🙂 Moc hezké video, obsah, kamera, editace, máš více takových? Na tvém profilu vidím jen, jak ti rostou houby (také hezké, ale obrábění je obrábění 😁).

Dík, T.
Díky za pochvalu. :)
Zatím nemám, ale neboj, dočkáš se v budoucnu spousty zajímavých videí s výrobní a řemeslnou tématikou. Dávám dohromady menší studio a jde to nějak pomaleji, než bych chtěl, ale během zimy bych měl mít hotovo a pak se budu muset ještě kapku víc učit (hlavně práce se světly je u kovových věcí masakr) jak s tím pracovat. Ta videa z venku jsou takovej relax abych od strojů moc nezblbnul. :lol:
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“