C4, SC4 - alternativy

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

8. 10. 2014, 5:49

zdravim,

ako sa prosim volaju sucasne alternativy k C4 ? aby to teda malo aj priecny posuv ( resp. da sa stale poznahat ? vdaka.
Naposledy upravil(a) kinedryl dne 16. 2. 2015, 2:52, celkem upraveno 1 x.
melsoft
Příspěvky: 366
Registrován: 25. 1. 2012, 5:41

8. 10. 2014, 7:14

Po letmém přečtení nadpisu (jenom) mě jako první napadlo Perunit nebo Semtex :-))

Omlouvám se za off-topic...
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

8. 10. 2014, 8:36

:) preto som to tak napisal, aby si to niekto vsimol. samozrejme sa mysli Sieg alebo dalsie klony. C4 bol uvedeny uz par rokov dozadu a malo to myslim 1 kW pohon. nieco take by ma ako uplneho zaciatocnika celkom zaujimalo.
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

8. 10. 2014, 10:01

Sieg C-4, nebo SC4, nemá žádnou alternativu :D - jen jinou barvu a sem tam jiné jméno. Např. e-shop Boukal ho prodává pod názvem Bernardo Profi 450V http://shop.boukal.cz/kovoobrabeci-stro ... ofi-450-v/" onclick="window.open(this.href);return false; případně s namontovanou mini frézkou jako Kombi soustruh Bernardo Proficenter 450 V. Asi v rámci P.R. se v popisu sice blábolí cosi o 'změnách' oproti původnímu soustruhu, ale to, co pak zmiňuje (motor na stejnosměrný proud, podélný a příčný strojní posuv, ovládání přes foliovou klávesnici, …) měl tento soustruh od samého začátku. U jiných soustruhů opěvuje 'přesná kuličková ložiska' - míněno ve vřeteníku - u C-4 jsou kuželíková, s nastavitelnou vůlí, prostě tento soustruh se povedl. Evidentně na jeho základě je postavený větší model Stolní soustruh Bernardo Profi 700 BQV, měl by "umět" totéž, ale technické parametry u něj jsou dost vágní, takže kromě velikosti sklíčidla se člověk nic nedozví. Uvítal bych, kdyby se nějaký jeho majitel ozval se svými zkušenostmi, třeba do mého vlákna Úpravy mini soustruhu Sieg C-4 http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=60& ... ieg#p85450" onclick="window.open(this.href);return false;
Mini soustruh SC-4
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

8. 10. 2014, 10:33

vyborne, to mi staci. vdaka :)
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

3. 12. 2014, 2:11

tak uz ho mam. ako prve som vymenil tool post za nejaky rychloupinak ( indicky precizny od SOBA tools ). pri hladani roznych navodov a rad som narazil na velmi pekne francuzske forum, kde su najroznejsie modifikacie a vylepsenia + vykresy od miestnych maniakov. este si musim pozhanat nove platky, to co bolo s nim, som hned olamal :))) drziaky 10x10 su privelmi subtilne, musim prejst mozno na 12x12, naucit sa optimalne posuvy a ziskat cit na ovladanie pacok :)

https://www.usinages.com/tours/tour-sie ... 36043.html" onclick="window.open(this.href);return false;

( trosku tam maju problem s bezpecnostnym certifikatom, tak to treba rucne povolit a dalej sa preklikat strankami, je to uz dost obsiahle )
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

3. 12. 2014, 11:25

Tak gratuluju k nové mašince ! :) Taky mám pár otázek: Jaké má sériové číslo lože? - já mám 00521 - je vyražené vzadu, u koníka.
Potřebuje ta "Soba" nějaké úpravy, kromě jiného šroubu, mohl bys dát na ni odkaz, případně její rozměry? Já právě přemlouvám šikovného člena našeho fóra, 'mavericka' aby mi vyrobil QCTP "na míru". Udělal už dost velké série (jeho vlastní konstrukce!) na menší stroje, je tu o tom vlákno ... zatím dělám s původní nožovou hlavičkou, ale hned od začátku mám u ní rozšířenou drážku na 12 mm nože, takže to mne tak nepálilo.
To francouzské fórum vypadá na další velký zdroj informací, ale pro mne jen s překladačem :wink:
Mini soustruh SC-4
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

3. 12. 2014, 9:37

cislo ma 30589, verzia s kolmymi vyztuhami, nie tie sikme. pre drziak treba vyrobit len skrutku - spodny zavit v suporte ostava 12-ka a horny na utahovaciu matku je klasicky M8. objednal som ho este s nejakymi inymi vecami z axminsteru. nebol sice najlacnejsi, ale za tu cenu mi to nevyrobi nikto. v zaklade su 4 drziaky + dalsie sa daju dokupit. samozrejme je vyskovo stavitelny, teda netreba nic podkladat ( http://www.axminster.co.uk/quick-change ... ooling-set" onclick="window.open(this.href);return false; ).
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

3. 12. 2014, 10:25

Jo, na ten držák jsem se taky díval, vypadá dobře, ale jen pro upřesnění, nemá být nahoře závit M10, místo M8 ? Abys zbytečně nestáčel tu hřídelku - v komentáři pod zbožím to tam jeden maník přímo píše ... :D
Mini soustruh SC-4
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

4. 12. 2014, 12:10

oni tam maju popisane rozne veci :) , mozno maju viacej rozmerovych verzii. kazdopadne ja som stocil 12-ku srobu a dorezal ockom M8. vsetky komponenty su brusene, ja som to este vylestil lebo tak sa mi to paci viacej.
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

16. 2. 2015, 9:51

tak nejake novinky - naucil som sa masinku plne ovladat, v principe to vsetko pekne funguje bez problemov. pri studovani roznych for a navodov som sa ( nemozem najst ten link ) docital o vaznej konstrukcnej chybe prevodovej skrinky suportu. samozrejme, ze mi nedalo a hned som sa pustil do rozobratia. a ano - je to presne tak, jedna stena odliatku je po celej vyske prasknuta. cinsky konstrukter toto tazko nedomyslel, ked navrhol dieru na zaistovaci cervik puzdra pre osku vyvodoveho kolieska priamo cez najtensiu stenu. neprijemne, ale musim to vyriesit. na nejake zvaranie je to moc tenka stena, teda spekulujem nad tym, ze celu plochu steny prelepim epoxidom a preplatujem naohybanym 1 mm plechom 17x4cm ( samozrejme prislusne otvory zachovam ). mieste z tej strany je tam este dost. mam doma aj TIG, pozeral som nejake videa o jemnom vareni liatiny bez ohrievania, ale toto sa v ziadnom pripade neodvazim urobit. inac s masinkou som zatial spokojny, zacal som si robit elektricke dorazy na vypinanie motora pri zavitovani ( nechapem, preco taku potrebnu vec este vyrobca do toho neintegrobval, vyrobne to nie je problem ) , no toto mi teraz prekazilo plany. foto dodam neskor.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2015, 11:08

Na tu opravu ti doporučuji toto: http://www.movychem.sk/tmely/zol-kov-tm ... liatinu-16" onclick="window.open(this.href);return false;
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

16. 2. 2015, 2:51

diky, ten dvojzlozak uz som pozeral a mam ho zajednany. prikladam obrazky, rozmer celnej plochy je 170 x 32, hrubka steny 7,5.
Přílohy
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

16. 2. 2015, 3:41

kinedryl píše:... docital o vaznej konstrukcnej chybe prevodovej skrinky suportu. samozrejme, ze mi nedalo a hned som sa pustil do rozobratia. a ano - je to presne tak, jedna stena odliatku je po celej vyske prasknuta. cinsky konstrukter toto tazko nedomyslel, ked navrhol dieru na zaistovaci cervik puzdra pre osku vyvodoveho kolieska priamo cez najtensiu stenu. .... foto dodam neskor.
O tom linku jsem nevěděl, do suportu jsem ale koukal malým zubařským zrcátkem, abych pochopil fungování těch převodů (z výkresů jsem nebyl moc moudrý) a žádné praskliny jsem si nevšiml, ale v každém případě, fotky z "místa činu" a postupu práce by byly bezva ! :)

Edit: Fotky jsou parádní, tohle jsem klidně mohl přehlédnout !
Mini soustruh SC-4
kinedryl
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 8. 2013, 10:29

16. 2. 2015, 8:31

tak zajtra mozem kludne prevodovku nafotit v detailoch. v podstate je to celkom jednoduche - par koliesok, nejake hnacie skrutky, dva presuvace a vzajomne blokovanie pacok. este tam bude treba upravit zaistovacie cerviky lebo sa mi zdaju tupe a vsetky boli aj tak uvolnene. cize tam hodim nejake lepsie s hrotmi a podlepim ich na zavitoch. mozno aj cele teleso opieskujem a nanovo prelakujem, cinan to farbil naolejovane a vyzera to divne. obrazky som hodil aj frantikom na ich forum, ti budu urcite radi :)))

ps: este dve veci - vsimol som si, ze zaberove koliesko zabera do hrebena iba polovicou sirky, teda pri opatovnom skladani ho trochu povysuniem a zaistim v priaznivejsej polohe
- naprazdno sa mi pretacala skrutka, ktorou sa zamyka suport pri celnom sustruzeni. no samozrejme to teliesko, ktore sa ma utiahnutim zovriet s vedenim a obmedzit pozdlzny pohyb suportu bolo vyskrutkovane a spadnute na dne prevodovky... definitivne ma to utvrdilo v tom, ze vystupna kontrola v zavode ako aj u predajcu bola nulova
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“