Cnc plasma z ciny prez aliexpres

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
fmira
Příspěvky: 62
Registrován: 27. 11. 2008, 6:49

24. 11. 2015, 5:22

Tak ti nevim jestli brečet(když chceš něco vyrabět) nebo se radovat když chceš něco koupit).Ale opravdu i za cenu uprav by se to vyplatilo.Opravdu se to da za ty prachy přivest? Mam zkušenost jen s malima věcma.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 11. 2015, 6:23

nech si poslat detailni fotky masiny
privezt to za ty prachy pujde
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
milda87
Příspěvky: 294
Registrován: 5. 7. 2012, 7:51
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

24. 11. 2015, 7:34

Zajímavý je ,že tenhle prodejce sem router za šestku dopraví zdarma a jinej taky router za šestku dopraví za 18000,-USD!!
Jak se to tomu prvnímu může vyplatit? :shock:
http://www.aliexpress.com/item/JINAN-UN ... eb201560_9" onclick="window.open(this.href);return false;
melirx
Příspěvky: 146
Registrován: 4. 5. 2014, 10:02

24. 11. 2015, 7:41

Ahoj. Od stejnyho prodejce mame zrovna objednany cnc router 600x900x250. Zalohu uz jsme zaplatili,stroj oni vyrobili a upravili podle nasich predstav, predevcirem poslali fotky a video a zitra zaplatime zbytek a frezka by do 30ti dnu mela dorazit do Brna. A cena za dopravu by nemela byt zadna.
hugo1
Příspěvky: 40
Registrován: 6. 7. 2015, 8:21

25. 11. 2015, 8:38

několik stupnů výše byla diskutována cena "žekeza" tady a v číně.
jenom malou poznámku, je to asi 15 lety jsem tady dělal pro jednu německou firmu, vyrábějící tlakové hliníkové odlitky. z počátku velké objednávky tady na nástroje, po několika málo letech útlum a tady zůstala jenom výroba forem, kde byly nějaké špeky. ty klasické formy se objednávaly v číně za ceny, za které se tady nakoupil pouze materiál. životnost forem byla zhruba stejná, stejný počet ran. takže v kvalitě materiálu na funkční části vložky byly číňani srovnatelní. a co je zajímavé, dokázali formy dělat rychleji než u nás, a to vyjiskřovali pouze drobnosti na formách, nikoliv celé dutiny. tak nevím.
že by celý systém daní tady a tam - pravda, do ekologie tolik neinvestovali
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2015, 11:21

Ahoj,

být tebou než nakoupiš pořádně prolustruj prodejce nebo výrobce ... třeba na cnczone.com, aby jsi nebyl nepříjemně překvapen. Velmi důležitá je také podpora po koupi... U číňanů se často stává, že emailová komunikace utichne poté co pošleš peníze... stroj dorazí, ale už se s tebou moc nebaví... Komunita na cnczone.com funguje obstojne. Jinak si myslím, že přimej dovoz je v pohodě. Dopravu jinak než FOB bych nebral.... na netu je plno historek jak doprava z číny zadarmo na konci vůbec zadarmo nebyla .... Nedávno jsem poptal dopravu na stroj 2000kg cca 3,5x2,5m kolem 1000 USD Jinan-Praha port to door.

Měj se.

M
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2015, 7:13

s FOB preju prijemnou zabavu :-D
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2015, 7:51

robokop píše:s FOB preju prijemnou zabavu :-D
Proč? Pokud máš slušného shipping forwardera je to bez problémů. Dovezl jsem tak teprve jen jeden stroj to je pravda, ale jinak už to dělat nebudu. Možná je to dražší, ale bez nervů. Na začátku jsem podepsal smlouvu a dal kontakt na obchodníka v Číně od kterého jsem nakoupil. Firma co mi to vezla předala kontakt kolegům do Číny a oni kontaktovali prodejce a všechno dohodli. Šlo to bez větších problémů....Nikam jsem nemusel ...jen jsem musel odepsat na par emailu a zvednout několikrát telefon a platit co chtěli, ale o všem mě informovali předem ... FOB ti dá výhodu kontroly nad náklady, protože si všechno zjistíš předem.... Stroj šel sběrnou službou uším LCL tj. neměl vlastní kontajner, ale sdílený .. Když dojel stroj do ČR zaplatil jsem clo ,DPH neplatím jsem plátce .. a na konci fakturu dopravci. Stroj přijel na autě s čelem a jen jsem si domluvil stěhováky. Stroj měl jen 500kg a 240x180 cm ... Možná jsou i lepší způsoby, ale psal jsem si s Kanaďanem, Amíkem a Chorvatem, kteří mají stejný stoj a jeden použil FOB a jeden měl dopravu zdarma, ale nakonec ho stála 1000 EUr a jeden ji zaplatil číňanům a pak ho to stálo ješte peníze, aby mu stroj vydali v USA . .oba toho pak litovali, protože je to stálo víc peněz a nervů ... ale asi je to na každém a prodejce od prodejce se to může lišit
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2015, 8:00

presne to co pises u poslednich dvou pripadu je typicke u FOB (2x me stahli o 20 000, jednou nemci v prekladisti v hamburgu a jednou cesi)

ty jsi mel stesti
FOB je ze to cinan hodi na lod a vic ho to nezajima
idealni je donutit ho to dodat do dveri a jeste na akreditiv

tedy dokud neprijde zastupce banky a neprebere zasilku ktera musi pri kontrole vykazovat urcite predem dohodnute vlastnosti banka neuvolni penize
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2015, 8:44

Ahoj,

asi je to o výběru partnera ... Banku jsem neřešil, protože nešlo o stroj za miliony, ale za sta tisíce. To co píšeš je možné s tím nemám zkušenost. Já jsem vybral dopravce, který měl dobré reference na forech a mi dal nabídku na službu doručení port to door tj. Jinqdao dveře mojí dílny stylem all inclusive a cena byla uvedena ve smlouvě. Jediné co nebylo předem dané bylo clo, protože nevěděli na 100 procent jaké bude .. pokud bych to chtel vedet predem stalo by to myslim 3500 kc placeny dotaz na celni spravu a to mi prislo zbytecne .... Pak už vše sedělo. Předpokládám, že štěstí musíš mít 2x ... ve výběru dodavatele a dopravce. Já už jiného chtít nebudu, protože s ním spolupráce byla výborná.... Pokud si FOB term obhospodařuješ sám asi jsou i větší rizika pokud to nemáš zmáklé, ale upřímě do toho bych nešel zase já. Pokud to dopadne příští rok si dovezu ideálně 4 osej CNC router 150x300 cm a udělám to stejně. Předpokládám, že doprava problém nebude, ale pořád bude potřeba klika na výběr dodavatele .....
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Marat
Příspěvky: 63
Registrován: 27. 11. 2015, 6:16

28. 11. 2015, 11:12

Jak píše masafi, je FOB od Číňana maximum co požadovat. Další dopravu buď podcení a doplácíte jiným přepravcům nebo vás stáhnou o peníze zbytečně.
Lepší je FOB a najmout místního forwardera, který za vás vyřídí papíry a doveze zboží až před dveře nebo aspoň do jeho skladu.
Marat
Příspěvky: 63
Registrován: 27. 11. 2015, 6:16

28. 11. 2015, 11:41

milda87 píše:Zajímavý je ,že tenhle prodejce sem router za šestku dopraví zdarma a jinej taky router za šestku dopraví za 18000,-USD!!
Jak se to tomu prvnímu může vyplatit? :shock:
http://www.aliexpress.com/item/JINAN-UN ... eb201560_9" onclick="window.open(this.href);return false;
Na Aliexpressu pozor. Prodejci mohou nabízet pouze leteckou přepravu, takže všechny ceny u tak těžkých věcí jsou nesmyslné. Po objednání vám pošle cenu přepravy po moři a napovídá vám cokoliv, aby jste koupil. Pak viz můj příspěvek výše...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2015, 11:58

to jsem chtel rict
nestaci si domluvit FOB s prodejcem s tim ze on zaridi dopravu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2015, 12:38

no to ani nejde, proože pak už to neni FOB ....ale DDU,DDP :D pokud ti prodejce zajistí dopravu až domu nebo do ČR. Pokud chcete mít jasno co znamen která zkratka podívejte se sem .... https://cs.wikipedia.org/wiki/Incoterms" onclick="window.open(this.href);return false; vřele doporučuji přečíst všem co chtějí importovat ...
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2015, 1:19

No on to mel psane fob ale platba dopravy sla prez nej
Tim fob se zbavil jakekoli odpovednosti z te platby krz nej
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“