5-Axis CNC - Obrábění Karbonu a forem

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 7. 2016, 5:40

no nevím, nepodepřené tyče a pohon jen řemínkem a ne šroubem, to je mechanicky horší než ta pětiosa nahoře
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 510
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

4. 7. 2016, 7:20

Je to hezká hračka pro designéry, kterým nemají ponětí o životnosti nástrojů. Místo špon z toho létá prach.
Na umělé dřevo to půjde, to se frézuje výborně. Hliník už NE. U karbonu bych se bál malé životnosti nástrojů.

K tomu stroji si musíš připočítat krytování a dobrý odtah prachu, jinak si tím karbonem zlikviduješ plíce a pokožku.
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 510
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

4. 7. 2016, 8:03

Zkus napsat do comagravu, MT Profi by velikostí stačil a je to mnohem lepší stroj. Jen nevím kolik stojí. Můžeš si u nich domluvit předvedení. Přivezeš si materiál a model a vyzkoušíte si, jak se to obrábí. K rézce dávají artcam.

Já dělal se starší frézkou od nich(K2) a umělé dřevo to bralo dobře. http://imgur.com/br026hn" onclick="window.open(this.href);return false;
matesprokop
Příspěvky: 9
Registrován: 1. 7. 2016, 9:57

4. 7. 2016, 8:14

chb píše:no nevím, nepodepřené tyče a pohon jen řemínkem a ne šroubem, to je mechanicky horší než ta pětiosa nahoře
sakra, trochu sem si to myslel ... ale opravdu me laka ready-to-use ... bojim se toho ze kdyz, by mi neco odeslo, tak si to sam neopravim( nebo budu cekat na dil několik měsíců))
matesprokop
Příspěvky: 9
Registrován: 1. 7. 2016, 9:57

4. 7. 2016, 8:19

Kratus píše:Je to hezká hračka pro designéry, kterým nemají ponětí o životnosti nástrojů. Místo špon z toho létá prach.
Na umělé dřevo to půjde, to se frézuje výborně. Hliník už NE. U karbonu bych se bál malé životnosti nástrojů.

K tomu stroji si musíš připočítat krytování a dobrý odtah prachu, jinak si tím karbonem zlikviduješ plíce a pokožku.
jenom k tomu hliníku, asi ho opravdu nebudu muset obrábět .. takže jenom umělé dřevo a carbon, o kterém sem se bavil ve Festce, kde si vyvinuly vlastní nástroje a mají s obráběním jenom dobré zkušenosti (zjistím víc)

Mimochodem, už se těším až si budu navrhovat vlastní krytování))
matesprokop
Příspěvky: 9
Registrován: 1. 7. 2016, 9:57

4. 7. 2016, 8:28

Kratus píše:Zkus napsat do comagravu, MT Profi by velikostí stačil a je to mnohem lepší stroj. Jen nevím kolik stojí. Můžeš si u nich domluvit předvedení. Přivezeš si materiál a model a vyzkoušíte si, jak se to obrábí. K rézce dávají artcam.

Já dělal se starší frézkou od nich(K2) a umělé dřevo to bralo dobře. http://imgur.com/br026hn" onclick="window.open(this.href);return false;
wow, presne neco takoveho jsem hledal ! stacil by i ten nejmenší model ... zkusím zjistit cenu)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 7. 2016, 7:51

tak az se v nemocnici probere z toho soku (pote co mu povedi cenu) tak by jsme mu mohli poradit treba aliexpres kde podobny stroj sezene za zlomek
dalsi veci je zda si je schopny doladit masinu tak aby byl spokojeny
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
matesprokop
Příspěvky: 9
Registrován: 1. 7. 2016, 9:57

5. 7. 2016, 3:25

robokop píše:tak az se v nemocnici probere z toho soku (pote co mu povedi cenu) tak by jsme mu mohli poradit treba aliexpres kde podobny stroj sezene za zlomek
dalsi veci je zda si je schopny doladit masinu tak aby byl spokojeny

napsal jsem...cekam odpoved... myslel jsem, ze sem docela Aliexpress prolezl ...)) ukaz co bys doporucil)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 7. 2016, 6:13

Zkus trosku pohledat sam
Urcite najdes neco zajimaveho
Ja uz takhle natahal desitky stroju
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

15. 8. 2016, 1:07

čau .. a neboj se tuhosti, umělý dřevo a karbon (když máš na to nástroj .. jmenuje se to "Fréza do kompozitních materiálů" těmahle jako máslo http://www.frezovacinastroje.cz/kompozity.php" onclick="window.open(this.href);return false; ) jdou krásně obrábět, ale za mě raději pevnou 3 osku, kde si díl otočíš a obrobíš z více stran. Ale myslím, že i tou rozechvělou "čajna 5ti oskou" ten karbon a dřevo úplně v pohodě dáš +-0,3 až +-0,5mm
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
matesprokop
Příspěvky: 9
Registrován: 1. 7. 2016, 9:57

4. 2. 2017, 5:59

Pepa z depa píše:čau .. a neboj se tuhosti, umělý dřevo a karbon (když máš na to nástroj .. jmenuje se to "Fréza do kompozitních materiálů" těmahle jako máslo http://www.frezovacinastroje.cz/kompozity.php" onclick="window.open(this.href);return false; ) jdou krásně obrábět, ale za mě raději pevnou 3 osku, kde si díl otočíš a obrobíš z více stran. Ale myslím, že i tou rozechvělou "čajna 5ti oskou" ten karbon a dřevo úplně v pohodě dáš +-0,3 až +-0,5mm

Ahoj, dekuju za odpoved. Nakonec sem rozhodl pro klasiku 6040 3-osou. Diky moc za ten odkaz na nástoje.
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“