CNC rám 60x90, Čína

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Odpovědět
Uživatelský avatar
kibo
Příspěvky: 140
Registrován: 6. 12. 2016, 8:55
Bydliště: Znojmo

8. 12. 2016, 9:20

Ahoj
uvažuji o koupi následujícího rámu z Číny.

Rám nabízí více prodejců, všichni mají stejné fotky. Po komunikaci s některými, pochybuji o tom, že zboží vůbec viděli.
Níže bych chtěl popsat, co se mi na rámu líbí a laskavě Vás poprosit o Vaše kritické komentáře.

CNC bych rád používal na přesné frézování tvrdého dřeva a hliníku. Pracovní plocha 60x90 mi vyhovuje. Rám jsem si vybral proto, že mi připadá dostatečně robustní a konstrukčně dobře řešený. Žádné pojezdy na kolečkách, ozubená kola, pásové převody, které se rády zanáší pilinami. Pohyb os řeší závitové tyče 1605 a kolejnice tyče 16mm. Předpokládám, že tento rám bude pevnější než skládaný rám z hliníkových profilů - což je druhá možnost.
  • Spodní část - pracovní deska - a vedení x-osy je celek. Toto hodnotím jako největší výhodu před skládáným rámem z hliníkových profilů.
  • Vedení pro y-osu je složeno ze tří částí, i když na fotce vypadá jako celek. Části se šroubují. Na fotce nejsou vidět ani díry. Toto hodnotím jako možnou slabinu, ale předpokládám, že spojení s vrchními y-osovými vodícími tyčemi a závitovou tyčí dodá této části dostatečnou pevnost.
  • Pojízdná část y-osy a zároveň rám pro z-osu je také z jediného dílu.
  • Z-osa má rozsah 80mm. Což se mi připadá na frézování desek tloušťky max. 30 mm dostatečné.
K rámu se dodávají ložiska, tyče, někde i krokové motory. Motory budu mít vlastní, ložiska, tyče a závity mohu v případě nespokojenosti vyměnit.
Cena je sca $1300,- tedy zhruba 35 000,- Kč.
Výrobce slibuje doručení bez cla do ČR. Rám je údajně ve skladu v Německu.

Moc děkuji za Vaše kritické názory.
bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

8. 12. 2016, 9:45

Neskutocny vibrator s dlzkou nepodoprenej tyce cca 1m a priemerom 16mm(ty pises)
Na tej dlhej osi X co ma cinan v popise ako Y su tyce 35mm. To uz je lepsie.
Ale niekto obraba hlinik frezou 16mm a berie po centimetri (alebo centimetroch), niekto ma vreteno co zvladne max 7mm frezku (upnut, nie pohanat) a ide po milimetri. Niekto po desatinach.
Ake vreteno planujes ty??

PS : Pripada mi to ako nepomer medzi tou masivnou doskou 900x600 (zospodu nie je fotka ale asi to bude ofrezovany odliatok bez rebrovania)a tie krehke bocnice???
Do hliniku malicka sponka, inac sa to rozvibruje.
Uživatelský avatar
kibo
Příspěvky: 140
Registrován: 6. 12. 2016, 8:55
Bydliště: Znojmo

8. 12. 2016, 9:55

Ahoj Broňku

díky za koment.
Pripada mi to ako nepomer medzi tou masivnou doskou 900x600 a tie krehke bocnice???
Naprosto souhlasím. Stále jasněji si uvědomuji, že ta bočnice je špatná.

Plánuji vřeteno do max. 8mm.

Tomáš
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2016, 10:25

Ta masivní deska je vlastně šlupka se sílou stěny max 15mm ,tak že k nepotřebě .Kibo jaký máš možnosti obrábění ?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

8. 12. 2016, 10:59

do toho bych nešel - koupil bys hrubý nekvalitní polotovar a pokud nemáš k ruce dobré strojní vybavení, bude problém to spasovat a sestavit.
A pokud dosáhneš na strojní vybavení, jde to udělat zde a z lepších materiálů. (jen můj názor :-) )
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
kibo
Příspěvky: 140
Registrován: 6. 12. 2016, 8:55
Bydliště: Znojmo

18. 12. 2016, 8:07

Ahoj

moc vám děkuji za rady, kterých si vážím. Možnosti obrábění nemám žádné. Na základě Vašich rad od koupi rámu odstupuji.

Hodlám pokračovat stavbou rámu z aluminiových profilů 60x60L I-Typ Nut 6.

Ještě by me zajímalo co znamená "nepodepřená tyč". Respektive jak vypadá "podepřená tyč".

Díky moc
Zdraví Tomáš
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 12. 2016, 8:13

mrkni třeba do cncshopu tam máš obrázky.. nepodepřená je "obyčejná tyč uchycená na koncích a vozík je uzavřená "trubka" s kuličkama a podepřená tyč je ta samá tyč jen je v celé délce zespodu podepřená takovým hliníkovým profilem, který se šroubuje po celé délce.. vozík je ale zase otevřený jakoby C .. takže první varianta není tuhá protože je chycena jen na začátku a na konci a druhá není tuhá, protože má málo tuhé vozíky :D pak je ještě lineární vedení... myslíš-li to vážně tak začni rovnou na něm.. použité dneska koupíš pomalu levněji než nové tyče..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
kibo
Příspěvky: 140
Registrován: 6. 12. 2016, 8:55
Bydliště: Znojmo

18. 12. 2016, 8:18

Rozumím díky.
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“