soustruh dmt 160 x 280

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Odpovědět
mlsota
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 12. 2017, 9:09

6. 1. 2018, 6:34

Pořídil jsem si tento soustruh z produkce bývalé DDR. Je ve velice dobrém stavu, ale vzhledem k tomu, že 10 let nikdo na něm nepracoval musela být provedena rozborka a totální vyčištění a nakonzervování. Naštěstí to nechytlo rez, neboť to bylo vsuchu. Samozřejmě jsem i googlil něco o tomto soustruhu.
První co mě na soustruhu padlo do oka, je absence vodícího šroubu, což celkem považuji za zásadní věc. Nechci vymýšlet věci, které možná již někdo řešil.
Dodělání je vcelku reálné, ale přesto nenajde se někdo, kdo tento problém řešil ? Uvítal bych i další návrhy vylepšení pro tento soustruh. Není to můj první soustruh do stáje, neboť již přes 10 let vlastním Vávrův soustruh. Kdysi jsem se i prací na soustruhu živil ( SV18R, SU 50, SU 25). To je ale dávná historie, ale dnes jednou nohou v důchodu a soustruh je jen pro hobby účely. Různé opravy na zahradní mechanizaci apod. Tak ještě jednou díky za inspiraci pro soustruh DMT. :D
atlan
Příspěvky: 3342
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

6. 1. 2018, 8:01

Fotku
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

6. 1. 2018, 8:02

https://www.google.cz/search?q=dmt+160+x+280" onclick="window.open(this.href);return false;
zverodoktor
Příspěvky: 2969
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

6. 1. 2018, 11:29

Ahoj,
dávnejšie tu niekto mal veľmi podobný sústruh, ktorý už posuvovú skrutku mal (možno tiež dorobenú). Pozri sa pre inšpiráciu tu:
https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopi ... 63&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2018, 1:49

Předělávka tohoto soustruhu na stroj s posuvem a případným řezáním závitů je totální nesmysl a ve vší úctě "prasení" krásnýho stroje, obzvláště pokud je v dobrém stavu !!!! Znamenalo by to spoustu na přesnost náročných zásahů do stroje, především přesný obrábění lože a co je podstatné on ten stroj v základu nemá na tuhle přestavbu vůbec vhodnou konstrukci lože (suport na loži bez nějakých zásadních úprav, které ale mohou vést ke snížení tuhosti či ke ztrátě přesnosti, nebude dobře vedený). Je to prakticky vzato hodinářský ruční soustruh na jemnou mechaniku, proto nemá ten "velký" posuv ale jen to ruční přestavování.
Za dvacet pět let co jsem si pořídil první DMT-čko jsem na takovou úpravu tohoto stroje, co chcete udělat, nikdy a nikde nenarazil a to ani na zahraničních webech ... a že o tomto stroji vím naprosto vše a vlastním jich několik. :wink:
Pro opravy a úpravy zahradní techniky bych si než překopávat DMT na Vašem místě pořídil něco trochu většího co už ty posuvy má originál.
To co jsem mládenci přede mnou dali v odkazu jako inspiraci, že se to tu už řešilo, nemá se soustruhem DMT zhola nic společného .... lože toho stroje je provedením zcela jiné a hlavně má oproti DMT mnohem vhodnější profil pro realizaci "velkého" podélného posuvu.
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

7. 1. 2018, 1:04

Tenhle soustruh předělávat je opravdu škoda. :(
Krása pomíjí, blbost je věčná
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 994
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2018, 6:18

t=17740
t=19803
t=22296
Kdyby měl někdo ze zúčastněných tento soustruh na prodej, zvážil bych jeho zakoupení.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“