Stará dobrá klasika

obrabeni na klasice

Re: Stará dobrá klasika

Příspěvekod tumlik » 29 říj 2017, 22:06

Zbýňa píše:Ahojec,

nevíte někdo jistojistě jestli můžu bez problémů použít před vypínač pro dvouotáčkový motor zapojený na Dahlandera ještě reverzační vypínač? Tj. zapojení: zástrčka - reverzák- dahlander vypínač- motor. Já v tom nevidim problém, ale taky se na to můžu koukat blbě :lol:. Potřebuju na Deklákovi používat opačný otáčky. Sice pak nejdou posuvy, ale to mi v tomhle případě neva. Díkes

proč by ti nešly posuvy, co je to za blbost, já tam mám ručně poskládaný přímo v těle, doprava nízké vysoké a doleva nízké vysoké a posuvy fungují, ty jsou mechanické
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
tumlik
Sponzor fora

Příspěvekod Zbýňa » 30 říj 2017, 05:43

Už jsem s tim dřív trochu laboroval a při opačným směru otáčení motoru vyjižděly spojky pusuvů ze záběru (řadící páku to posunulo do střední polohy). Jestli se dobře pamatuju, když jsem to měl rozebraný, tak na těch spojkách bylo ozubení z jedný strany sešikmený. I na krytu řemenů je vyznačenej směr otáčení. Z toho jsem usoudil, že tyhle typy nejsou stavěný na reverzaci. S vysokými x nízkými točkami problém není.
Zbýňa

Příspěvekod buchtic » 07 lis 2017, 21:07

Tak už se rýsuje dneska jsem stříknul zbytek zelenejch dílů něco ještě načernit a sehnat hlavní motor nebo holt kuchnu áčko a pošlu ho do světa s jednorychlostním .Hydraulika s chlazením už je sranda....
DSCN2286.JPG
buchtic

Reklama

Průmyslové snímače tlaku, hustoty, teploty, průtoku a výšky hladiny.
Staňte se partnerem jednoho z předních výrobců prumyslových snímačů v Evropě
www.aplisenscz.cz Jičín, Jaselská 636, PSČ 506 01 tel. 737 423 730

Příspěvekod Zbýňa » 07 lis 2017, 21:15

buchtic píše:Tak už se rýsuje dneska jsem stříknul zbytek zelenejch dílů něco ještě načernit a sehnat hlavní motor nebo holt kuchnu áčko a pošlu ho do světa s jednorychlostním .Hydraulika s chlazením už je sranda....
DSCN2286.JPG

Máš to moc pěkný. Skoro jako já :lol: . Ale na ten forichtung na kulato by sis moh už namontovat páčku místo tý spony co jsem tam lajdácky našrouboval :lol:
Zbýňa

Příspěvekod qwer » 07 lis 2017, 21:45

buchtic píše:Tak už se rýsuje dneska jsem stříknul zbytek zelenejch dílů něco ještě načernit a sehnat hlavní motor nebo holt kuchnu áčko a pošlu ho do světa s jednorychlostním .Hydraulika s chlazením už je sranda....
Příloha DSCN2286.JPG je dlouhodobě nedostupná.

Dvojrýchlostný z maďarskej brúsky mám naviac, ak by si ho prispôsobil
1450-2900.JPG
qwer

Příspěvekod b3nd3r » 08 lis 2017, 22:12

qwer píše:Dvojrýchlostný z maďarskej brúsky mám naviac, ak by si ho prispôsobil
1450-2900.JPG

Z jake brusky je ten motor? Mam madarku KSU250, kterou zrovna pomalu rozebiram a davam dohromady. Motor mi tak take chybi. Podle navodu tam ma byt dourychlostni.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.

Soustruh TOS SV18R/1250, Frezka TOS FA3U, Rovinna bruska Stanko 3G71, Obrazecka Strigon GH400, Strojni pila TOS PR20, Nastrojova bruska KSU250 (pred renovaci)
b3nd3r

Příspěvekod qwer » 08 lis 2017, 23:08

b3nd3r píše:Z jake brusky je ten motor? Mam madarku KSU250, kterou zrovna pomalu rozebiram a davam dohromady. Motor mi tak take chybi. Podle navodu tam ma byt dourychlostni.

Už si nespomínam, no môžem zmerať montážne otvory- či by pasoval.
qwer

Příspěvekod b3nd3r » 09 lis 2017, 15:12

Urcite budu rad. Radeji bych tam dal nejaky origianlnejsi motor, nez shanet neco noveho.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.

Soustruh TOS SV18R/1250, Frezka TOS FA3U, Rovinna bruska Stanko 3G71, Obrazecka Strigon GH400, Strojni pila TOS PR20, Nastrojova bruska KSU250 (pred renovaci)
b3nd3r

Příspěvekod lolek » 09 lis 2017, 15:52

DSCN2286.JPG
,

Koukám v pozadí na tvého krásného anglického mazlíka od Jonese. Tenhle stroj vyhlížím také nevíš kam se na něj chodí? :-) nebo nemáš v plánu ho prodat? :D :D :lol: :lol:
lolek

Reklama

Průmyslové snímače tlaku, hustoty, teploty, průtoku a výšky hladiny.
Staňte se partnerem jednoho z předních výrobců prumyslových snímačů v Evropě
www.aplisenscz.cz Jičín, Jaselská 636, PSČ 506 01 tel. 737 423 730

Příspěvekod Mlynek » 09 lis 2017, 15:53

Tumlíku, Tumlíku, už jsem to tu také někde četl... Právě jsem si četl v tomto vlákně o renovaci Deckelů, co jste se Zbýňou prováděli, obdivoval ty vaše mašinky a synek přišel ze školky. Nestihl jsem to odrolovat a hned jak to uviděl, se mne ptá: " Tatííí, proč si ta paní nadhazuje prsíčka?" :D Co k tomu dodat.... :wink: :lol:
Není diskuze jako diskuse
Mlynek

Příspěvekod GeeSnake » 09 lis 2017, 16:00

Ona nenadhazuje!

To je tumlení! Tedy "tumlí".
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
GeeSnake
Sponzor fora

Příspěvekod brutal » 09 lis 2017, 18:31

Mlynek píše:Tumlíku, Tumlíku, už jsem to tu také někde četl... Právě jsem si četl v tomto vlákně o renovaci Deckelů, co jste se Zbýňou prováděli, obdivoval ty vaše mašinky a synek přišel ze školky. Nestihl jsem to odrolovat a hned jak to uviděl, se mne ptá: " Tatííí, proč si ta paní nadhazuje prsíčka?" :D Co k tomu dodat.... :wink: :lol:

a zítra ve školce řekne, že tatínek sleduje paní, co si nahazujou prsíčka, to bude radosti :)
brutal

Příspěvekod buchtic » 15 lis 2017, 21:19

lolek: Nemám v plánu ho prodat. Čeká tam v klidu na novou dílnu.Dalo dost práce to rozhejbat přivezli to do fabriky asi z anglie a nerozchodili..
Nicméně kdyby tě to hodně zajímalo není problém se na něj mrknout.
buchtic

Předchozí

Zpět na konvencni obrabeni