Soustružnické nože s SK

obrabeni na klasice
Baťa1
Příspěvky: 141
Registrován: 15. 9. 2010, 12:22

7. 3. 2015, 2:55

no je to tak stema kotoučama (a vubec se vším) mám tady prastary kotouče šedobílé pruměr 300až400 a je vnich černé lesklé zrno jakoby snad diamant a to teda bere karbid jak obyčejny železo vubec nevim co to je ani kde sem k temu přišel neco se mě ale zdá že ve zrušené cihelně co tam ale stím brousili to nevím teda, má to ještě olověnou výplň díry takže asi pěkně staré, pak tu mám pár zelených s tema teda taky pěkně ubývá vyštípnutého karbidu ale taky tu mám černé a šedé jakoby karborundum na litinu a ty taky dobře berou, předpokládám že všechny budou Benátky bohužel všechny mají nálepku špinavou nečitelnou nebo nemají nic jedině nálepky tyrolit ty drží a ten tu mám taky, zelený C49, a to je proti všem uplná sračka akorád to práší a karbid nic
soustružník
Příspěvky: 788
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

8. 3. 2015, 8:28

Čejka nějaké zelené nabízí, ale výběr je dost slabý, otázka je jestli by neměl i jiné. Náhodou jsem o tom mluvil s jedním pánem, který jezdil do Benátek každý rok s učni na exkurzi a pár let po převratu jim říkali, že už si vyrábí jen černý karborund a zelený dováží. Možná už je to zase jinak. Čím se ale teda dnes ty nože brousí, přece diamant ani Elbor se na hrubování nehodí? Nebo už vážně všichni používají jen odhazovací plátky?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 3. 2015, 8:29

jsou i hrubovaci diamanty
a berou suprove
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

8. 3. 2015, 8:38

ak mozes dat odkaz na nejaky eshop kde to maju rozumne rozpisane a s cenou budem velmi vdacny.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 3. 2015, 8:51

nedokazu
ale potkal jsem to u vyrobce techhle kotoucu http://www.diama.cz/kontakt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
normalne tam tim brousili radeka a ze to ubyvalo
a kdyz byl potreba obrousit kus plochace z mekkyho zeleza tak to slo po nem na ten samej kotouc
a nezalepil se

a byl pekne hrubej, je jako ty diamantaky co se obycejne potkaj
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

9. 3. 2015, 6:35

Kotouče ze zeleného a černého karbidu jsem asi před rokem kupoval v podnikové prodejně Karbo Kunštát (dnes se to jmenuje Best bussines)a určitě to nebyly překoupené Tyroliťácké.
Možná je ještě mám na dílně,podívám se a vyfotím.Byly za dobrou cenu,asi za polovic Tyrolitu.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

9. 3. 2015, 5:39

Tak jsou opravdu z Kunštátu.Jen je škoda že v zeleném karbidu neměli moc na výběr z hrubostí.
Nožíky s letovaným plátkem jsem na tom brousil a šlo to pěkně.
Myslím že mají i e-shop.
Přílohy
Fotografie0795.jpg
Fotografie0793.jpg
Fotografie0792.jpg
soustružník
Příspěvky: 788
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

9. 3. 2015, 6:48

Díky za tip, jejich e-shop jsem našel, bohužel mají tam ze zeleného karborundu všehovšudy 3 druhy kotoučů.
slim1963
Příspěvky: 6
Registrován: 16. 12. 2014, 7:29

30. 9. 2016, 9:20

Tak po delší době tady.To by člověk nevěřil jak ten čas letí.Ovšem za celou dobu jsem se nepohnul z místa.Objednaly se nějaké nože, ale vše, stejné většinou výrobce Denas-šmejd.Když jsem psal nějaké dotazy prodejcům kdo je výrobcem nožů co nabízí a hlavně plátků,tak buď nevěděly nebo výše zmíněný, plátky jsem se nedozvěděl nikde.Narex prodává např. taky nože, ovšem opět od Denasu.Pokud jde o ty staré zásoby tak většinou už mají jen ty méně frekvento vané a nakupovat na Aukru nebo Bazošu to je jaksi mimo.Možná, za tu dobu má někdo tip.Nemusí to být ani český výrobce.Klidně ze zahraničí.trochu jsme se rozrostly a koupily se nějaké CNC, hloubičky atd. a mám i druhého člověka co shání nástroje a ten je lepší.S frézama, vrtákama atd. je to v pohodě, už se tolik nehledí na korunu a množství, ovšem ty nože...
Takže pokud někdo má odzkoušené nebo ví o něčem-ozvi se.Asi už jen z toho zahraničí, ale to je jedno.Poslední pokus a už se na to opravdu vykašlu.Už teď brousím jen menší opotřebení a jinak ty nože používam jako vyměnitelné :o))-tedy hážu je do popelnice a beru nové.Ovšem zdá se , že to nikomu nevadí.Vždy mě dovezou plnou bednu a není jim divný když je za dva měsíce pryč při opravdu kusové výrobě.
Taková práce stojí, ale za h***o.
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

30. 9. 2016, 9:32

MAs nejaky dovod pouzivat noze s letovanymi platkami ???? Lebo ja to pouzivam len na hrdzave veci, alebo ked ide o prerusovany rez inak vymenitelne platky.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 10. 2016, 10:13

slim1963 píše:Tak po delší době tady.To by člověk nevěřil jak ten čas letí.Ovšem za celou dobu jsem se nepohnul z místa.Objednaly se nějaké nože, ale vše, stejné většinou výrobce Denas-šmejd.Když jsem psal nějaké dotazy prodejcům kdo je výrobcem nožů co nabízí a hlavně plátků,tak buď nevěděly nebo výše zmíněný, plátky jsem se nedozvěděl nikde.Narex prodává např. taky nože, ovšem opět od Denasu.Pokud jde o ty staré zásoby tak většinou už mají jen ty méně frekvento vané a nakupovat na Aukru nebo Bazošu to je jaksi mimo.Možná, za tu dobu má někdo tip.Nemusí to být ani český výrobce.Klidně ze zahraničí.trochu jsme se rozrostly a koupily se nějaké CNC, hloubičky atd. a mám i druhého člověka co shání nástroje a ten je lepší.S frézama, vrtákama atd. je to v pohodě, už se tolik nehledí na korunu a množství, ovšem ty nože...
Takže pokud někdo má odzkoušené nebo ví o něčem-ozvi se.Asi už jen z toho zahraničí, ale to je jedno.Poslední pokus a už se na to opravdu vykašlu.Už teď brousím jen menší opotřebení a jinak ty nože používam jako vyměnitelné :o))-tedy hážu je do popelnice a beru nové.Ovšem zdá se , že to nikomu nevadí.Vždy mě dovezou plnou bednu a není jim divný když je za dva měsíce pryč při opravdu kusové výrobě.
Taková práce stojí, ale za h***o.
několik poznámek
Pájené nože vyrábí stále spousta firem - protože jsou pro řadu operací naprosto nenahraditelné. Pokud Váš současný nákupčí nástrojů není schopen nikoho najít a tvrdí, že všechny běžné výrobce kontaktoval s nulovým výsledkem, tak jediné řešení je aby šel dělat cokoli jiného :shock:
Mj, třeba http://www2.coromant.sandvik.com/coroma ... turn_h.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; (taková naprosto neznámá :mrgreen: firma)
Takže pokud nevyhovují nože z bývalého Karnedu (Denasu), tak si je můžeš teda levněji :mrgreen: objednat od Sandvika :D . Někteří i nejspíš poznají kdo je pro Sandvik vyrábí (vzhled a provedení je celkem typické)
"Už teď brousím jen menší opotřebení a jinak ty nože používam jako vyměnitelné :o))-tedy hážu je do popelnice a beru nové"
To je naprosto jasný signál - bez komentáře :shock:
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 10. 2016, 10:22

robokop píše:nedokazu
ale potkal jsem to u vyrobce techhle kotoucu http://www.diama.cz/kontakt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
normalne tam tim brousili radeka a ze to ubyvalo
a kdyz byl potreba obrousit kus plochace z mekkyho zeleza tak to slo po nem na ten samej kotouc
a nezalepil se

a byl pekne hrubej, je jako ty diamantaky co se obycejne potkaj
Pamatuju dobu, kdy jakmile vedoucí zjistil, že se někdo vůbec přiblížil k klasickému diamantu s HSS (radeco, ale obecně jakákoli ocel, včetně držáku u pájených nástrojů)), tak automaticky to bylo :( bez premií a pokud to udělal opakovaně, tak za "odměnu" :mrgreen: ještě jako bonus čistil nádrže u brusek. Kotouč se mu samozřejmě strhnul z výplaty.
To aby si uvědomil, jakou neskutečnou prasárnu dělá.
Samozřejmě dnes je jiná :mrgreen: doba, strojařina už dávno skončila :roll:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2016, 10:25

Ja to furt nechapu
V dobe kdy je cena vymenitelnych britovych desticek kolek 100kc za kus
Na vyber je nepreberne mnozstvi geometrii i povlaku
Vykony techto nozu jsou mnohonasobne vyssi
Vydrze taky
Povrchy jsou nesrovnatelne lepsi v mnoha pripadech odpada brouseni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2016, 10:28

Milan:

Taky jsem na to koukal jak z jara
Ale ukazoval mi to sam vyrobce dia kotoucu a bylo to u nej v provozovne

Evidentne se vsichni mame stale co ucit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 10. 2016, 10:32

robokop píše:Milan:

Taky jsem na to koukal jak z jara
Ale ukazoval mi to sam vyrobce dia kotoucu a bylo to u nej v provozovne

Evidentne se vsichni mame stale co ucit
Otázkou je, jestli to fakt byly klasické dia kotouče.
Evidentne se vsichni mame stale co ucit :mrgreen: - tím bych taky začal.
Víc nemám co k tématu dodat.
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“