přesné upnutí dlouhé hlavně

obrabeni na klasice
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 12. 2015, 5:59

jova píše:Píšu:
... kus trubky ,... na každé straně trubky vyvrtal 3 otvory na šrouby... A to je podle mě celkem 6 šroubů :wink:
Ale máš pravdu nemusel jsem být pochopen, zřejmě by tam mělo být spíše: na každém konci, protože trubka má spíše konce než kraje, nebo oboje? :roll:
blbě jsem čet ,teda spíš nečet :oops: nemaj se dělat dvě věci najednou :)
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
vreteno.cz
Příspěvky: 29
Registrován: 28. 11. 2015, 9:47

12. 12. 2015, 11:38

Zkuste se zeptat tady, Znám pár kluků z Ostravy co si sportovní pušky nechávají opravit zde. Je to ve vesničce Daskabát u Olomouce. Pan Zendl je sice drahý až to bolí, ale práce je vyhlášená. Ideálně kdyby se Vám povedlo přesvědčit starého Zendla aby vám to opravil. Dneska dílnu vedou jeho potomci, ale ti už nedosahují takových kvalit jako jejich otec.

http://www.zendl.cz/index.php/contacts" onclick="window.open(this.href);return false;
Servis obráběcích strojů, výroba a vývoj nových krámů do světa
morgreine
Příspěvky: 45
Registrován: 10. 2. 2013, 10:11

13. 12. 2015, 12:51

zdravim jen chci rict ze vetsina puskaru kteri umi vyrabet hlavne tzn upravovat vykovky ktere se prodavaji tak maji na to upraveny soustruh i maji uplne jednoduchy pripravek k vystredovani hlavnoviny vuci vyvrtu aby se dala nasledne presoustruzit na presno z vnejsi strany. Takze staci jen nekoho takoveho najit popripade se domluvit s nejakym soustruznikem ktery by byl ochoten si vyrobit pripravek pro vystredeni + pripravek na mereni hodinkama. Ukazku techto pripravku najdou i na youtube. Ale i tak je to o stesti casu a penezich :D
soustruh Zelenda ZN 150 / 750
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

28. 1. 2016, 2:05

...nechci být za mi chytrou ,promiňte mi ...
Což takhle investovat peníze místo do zbraně do sebe a nábojů a střílení ...
míním tím zvyknout si na zbraň s chybami-ony se stále opakují a mít ji v ruce a oku .
Dokonalou zbraní si jen snažíte takzvaně zjednodušit střílení .
Ono vyrábět desítky je pak i nuda střílet za mne může i robot :mrgreen:
Tak to jen neberte jako osobní útok ...
Závodění zcela obecně , je někde jinde než střílení pro radost ...
:D :P
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

28. 1. 2016, 4:13

Jericho1122 píše:Nejde o tuning, ale o opravu, vytvoření nové "crown" u zbraně, která má ústí poškozené. Přeci jen je škoda Tula MC-12 poslat jen do rekreační střelby. (Olympijská zbraň, kterou rusové válcovali kolem r. 1962 celý svět).
Nikam to nenos - takovou ptákovinu si uděláš doma sám (pokud máš teda soustruh s dostatečně velkým vrtáním vřetena aby jsi jím tvou hlaveň prostrčil).
Upínací přípravek hlavně na vycentrování hlavně dle ústí vývrtu. U komory (na levé straně vřeteníku) se hlaveň jen zafixuje (gumou, korkem atd.) aby se "nemrskala".
01.png
01.png (79.52 KiB) Zobrazeno 3979 x
Centrování pomocí trnu v ústí vývrtu. Indikátory je dobré mít ve stejné vzdálenosti jako šrouby v upínacím přípravku (nemusí se pak nic počítat a centrování není jen pokus / omyl)
02.jpg
Plocha čela bude kolmá k ose vývrtu v místě jeho ústí. Čelo může být ploché (rovné), ale dal bych přednost konvexnímu kuželu 11° (lepší a z pohledu výroby snadné řešení).
03.png
03.png (42.15 KiB) Zobrazeno 3978 x
Čelo po jeho osoustružení (dobře naostřeným nožem) vyleštit jemným brusným papírem a finálně lapovací pastou do zrcadlového lesku. Poslední krok je zalapovat hranu vrtání kuličkou. Kulové sražení jen do průměru hloubky drážkování.
04.png
04.png (28.29 KiB) Zobrazeno 3978 x
Na leštění a lapování vol na soustruhu rozumný točky ať se leštěná plocha zas moc nehřeje.

Takhle jsme dělali vzduchovky (ty mají, ale hlaveň hubenou - tu lze upnout do jakéhokoli soustruhu).

Když už budeš mít hlaveň upnutou, tak na konci můžeš rovnou udělat závit pro pozdější osazení kompenzátorem (do doby než se rozhodneš pro jeho použití, na závit našroubuješ černěnou krytku o stejném průměru jako má hlaveň, takže úprava nebude vizuálně postřehnutelná)
05.jpg
05.jpg (6.48 KiB) Zobrazeno 3978 x
Jako tohle ale bez rádlování, ať to nedráždí oko.
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

5. 2. 2016, 9:11

Jericho1122 jak jsi opravu nakonec vyřešil, svépomocí nebo jsi tu Tula MC-12 odnesl k puškařovi?
Dej sem nějakou fotku detailu jak čelo ústí dopadlo.
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“