Kovotlačení

obrabeni na klasice
Odpovědět
kaligula
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 2. 2012, 3:27
Bydliště: Dětmarovice

23. 12. 2017, 5:57

Zdravím zkušené pardály, máte někdo zkušenosti nebo tipy jak na kovotlačení? Na youtube je sposta videí kde to vypadá jednoduše, efektně, ve skutečnosti jsem včera v dílně zničil kupu plechu.
Tak se chci zeptaf hlavně jaký matroš, použil jsem vyžíhanou měď 1mm plech, a když jsem tlačil málo tak jsem nakonec udělal rýhu nebo plojel skrz, a když zatlačil víc tak jsem vyrobil něco co vypadalo jak růže od kováře
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

23. 12. 2017, 7:21

http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic ... 8&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

29. 12. 2017, 12:21

No,víš,jak bych to jen ..ono to není ani tak tím plechem,jako rukama.Já viděl mockrát na vlastní bulvy Pana kovotlačitele..Taky jsem si říkal,že to nebude tak složitý,udělal jsem futro a potřeboval jsem jeden dva kusy-tak jsem to zkusil doma.Malý víčko se povedlo napotřetí,sranda. Rámeček na tachometr,taky tak,maličkost.Ale udělat poklici na auto,to už je horší..Tak jsem k němu zajel,on zrovna pracoval a povídám,jestli se můžu schovat někam do rohu a dělat že tam nejsem.. Nebyl proti,tak jsem tam na něj koukal, vždycky když jsem měl čas a zajel k němu do dílny.Občas jsem si to zkusil doma a kdyžtak se zeptal,proč a jak.. Nemůžu říct,že to umím,ale hrdě tvrdím,že jsem to viděl..Mně to z každého plechu nešlo,on se jen smál..Dělal třeba pro Mechaniku Praha pánvičky z hliníkového plechu na kterým byla vrstva teflonu..Vytlačil pánvičku na "fórzatz" z tvrdýho dřeva polepenýho filcem.. jako nic a samozřejmě bez jediného škrábance.Vzal mezi prsty mosaznej plech a já na něj "to asi nepůjde,pane mistr,co? je to moc tvrdý" a on " je to tvrdý,ale uděláme to"..A udělal.Nebo jsem si zase přines z nějakýho šrotu plech,líbil se mi,jak je měkkej a on řekl,že to asi nepůjde,že semu to nezdá. Udělal jeden kus a lup,přetrhlo se to..Já nikdy nepoznal od ruky co jde a co ne,on si zase neuměl udělat rozbírací futra na tlačení dutých věcí,tak jsem léta spolupáchali a já se pokorně učil.. U není od koho, Jirka Pangrác,kovotlačitelství KOPA už rok dělá to svý řemeslo tam nahoře.. a neměl syna..
kaligula
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 2. 2012, 3:27
Bydliště: Dětmarovice

29. 12. 2017, 3:57

Ja zatim plnim koš odpadem, ale taky se to zlepšuje, už vim co dělat nemam, ale nez dosahnu to co chci tak toho ješte hodne znicim,
Zatim jsem vychytál otacky, taky uz vim ze bukove kopyto na tvrdsi plech je k nicemu, protoze tlacim plech do kopyta, no a zatim mi stale praskaji okraje, nejlepe ve chvili kdy uz ten vyrobek zacina jakz takz vypadat, tak ted cekam az mi otevrou feronu, musim udelat zelezne kopyto a muzu pokracovat
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

3. 1. 2018, 11:13

kaligula píše:Ja zatim plnim koš odpadem, ale taky se to zlepšuje, už vim co dělat nemam, ale nez dosahnu to co chci tak toho ješte hodne znicim,
Zatim jsem vychytál otacky, taky uz vim ze bukove kopyto na tvrdsi plech je k nicemu, protoze tlacim plech do kopyta, no a zatim mi stale praskaji okraje, nejlepe ve chvili kdy uz ten vyrobek zacina jakz takz vypadat, tak ted cekam az mi otevrou feronu, musim udelat zelezne kopyto a muzu pokracovat
kaligulo,když jsou ty Vánoce tak ti trošku poradím:-) třikrát..
ten plech,jak ho táhneš? Když ho zašponuješ,orovnej ho nožem,aby neházel.. Než začneš táhnout,ohni si okraj,stačí kousek...nedojížděj až do konce,nech si tam pořád takovej přídavek,který nepřimačkneš na futro.Potom jo,ale to až ke konci a před tím si to zase hezky orovnej..a ještě jednu navrch- táhni na obě strany,od středu i ke středu.
To futro, to může bejt i z MDF (tlustej sololit) a pár kusů vydrží:-) v materiálu to není..Ovšem když chceš dělat s přesností na desetiny,tak je kovový futro nezbytný..Pa!
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“