Orýsování součástí

obrabeni na klasice
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

29. 10. 2015, 8:25

Max píše:rýsovací kapalina:
https://www.hoffmann-group.com/CZ/cs/ho ... E/p/085381" onclick="window.open(this.href);return false;
Super. Díky. To bych vyzkoušel, navíc jsou z Ejpovic - tak schválně jestli mě to tam nechají vyzvednout-si osobně :-)
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 10. 2015, 9:14

já si myslím že neprodávají bez IČ a osobní odběr u nich asi taky neexistuje.. většina věcí chodí kurýrem z německa do dvou dní ... nicméně potom dej vědět..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

29. 10. 2015, 9:17

Já u nich beru a super, posílají z německa a na firmu je to tedy bez daně a jsou rychlý :-)
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

29. 10. 2015, 10:22

Já když potřebuju orýsovat a aby to bylo vidět a taky drželo, tak používám bílý latexový fix. Sice to neschne hned, ale mně to stačí. Jinak požívám ty permanenty.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

29. 10. 2015, 10:43

teda ,takový pojednání o rýsovací barvičce :D my starý blbci jsme rozpustily trochu šelaku v lihu a přidala se k tomu náplň z fixky a bylo :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

30. 10. 2015, 10:49

Josef píše:Já když potřebuju orýsovat a aby to bylo vidět a taky drželo, tak používám bílý latexový fix. Sice to neschne hned, ale mně to stačí. Jinak požívám ty permanenty.
Latexové fixy schnou dlouho, navíc se celkem tlustá vrstva barvy při zajetí rýsovací jehlou občas loupe. Ty rádoby permanentní fixy co se dnes prodávají na nějaké alkoholové bázi na kovu prostě nedrží.
fmodel píše:teda ,takový pojednání o rýsovací barvičce :D my starý blbci jsme rozpustily trochu šelaku v lihu a přidala se k tomu náplň z fixky a bylo :lol:
.
Dřív bych použil Centrofix, který sice krásně smrděl, ale za to držel a nepátral bych po nějaké speciální barvě. Dnes Centrofixy ani nic co by se mu kvalitou vyrovnalo není, tak hledám něco jiného.
Max píše:rýsovací kapalina: https://www.hoffmann-group.com/CZ/cs/ho ... E/p/085381" onclick="window.open(this.href);return false;…
RaS píše:já si myslím že neprodávají bez IČ a osobní odběr u nich asi taky neexistuje.. většina věcí chodí kurýrem z německa do dvou dní ... nicméně potom dej vědět..
mmm :roll: pro objednání to po mě chce registraci jako firemního zaměstnance :( No, zkusím to vyplnit jako fyzická osoba :wink: a uvidím jak se to vyvine. S DPH už se mi ta cena až tak nelíbí (při představě, že při mé předpokládané spotřebě mi musí stačit jen 1 dl)
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
vladoPE
Příspěvky: 15
Registrován: 20. 12. 2019, 1:28

21. 12. 2019, 11:12

Dobrý večer. Píšeš, že chceš frézovať ručne, podľa orysovania...
Ak je žiadúce, aby nezostali na materiáli čiary po rysovacej ihle je tu ešte jeden spôsob, ako to dosiahnúť. Napr. nakresli si tú súčiastku v programe AutoCad, alebo inom programe, ktorý aj vytlačí tlačiareň v požadovanej mierke. Miesta, kde pôjdu otvory kresli hlavne aj so stredovými priesečníkmi, čiže stredové krížiky, obvod diery, pokiaľ to nie je nutné, nemusíš kresliť. Vytlač na papier. Potom si to nalep na materiál, ľahkoodlepiteľným lepidlom. Po zachnutí si jamkárom, důlčikom preznačíš na priesečníkoch stredy dier a podľa orysovania frézuješ. Má to jednu nevýhodu nesmieš chladiť kvapalinou, tú nemá papier v láske. Čo sa týka presnosti, dá sa zmestiť do presnosti + - 0,5mm. Inak treba merať a nanášať miery podľa nóniusa stroja.
Čo sa týka farbenia pred rysovaním, je dobre na železo už zmienený roztok skalice modrej. Nanesie sa na povrch rostieraním napr, malým kúskom filcu, či drevenou planžetkou. Necháme chvíľu pôsobiť a utrieme handrou do sucha a rysujeme. Použva sa to hlavne v prípade, že by nebolo dobre vidieť rysku rysovanú v smere lesklých stôp po obrábaní. Takto sa leskne len narysovaná ryska. Odliatky, ktoré sú známe svojim drsným povrchom, sa zvyknú natierať bežným vápenným mliekom. Po zaschnutí môžme rysovať a rysku bude lepšie vidieť. Na hladké povrchy tiež bežne používam na zafarbenie, hocakú, liehovú fixku, ako tu už viacerý napísali. Čo sa týka škrabancov po ihle, tie nevadia, pokiaľ sa ešte robí finálne obrábanie, napr. brúsením na konečnú mieru. Ak už povrch nejde finálne opracovať, tak na menej presné požiadavky použijem ten nalepený papier s nakreslenou súčastkou 1 : 1. Pri vyšších požiadavkach na presnosť, nanášam miery podľa nóniusu stroja od odchytených, nulových bodov dielca.
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

21. 12. 2019, 11:32

Sorry ale jedovatá skalica to je tak z čias úderníkov :lol: . Čo tak použiť bežnú modrú fixu ako to robia napr. Amíci ? Nemusí to byť predsa Dykeen ale stačí aj Centropen. Inak súhlas s postupom.
zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

22. 12. 2019, 12:14

Ale no tak, s tou skalicou to nieje až také žeravé. Postrekuje sa s tým bežne vinič, to nieje arzén. Naviac, ak ju natrieš na železo, tak tá meď sa vylúči ako kov a prestane to byť jedovaté :-)
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

22. 12. 2019, 5:33

Nemyslím to zle a ani nepíšem že to niekoho zloží, ani netvrdím, že je nefunguje dobre, len nie je to z čias, keď nič iné nebolo(vyslovene sa mi to zdá nepraktické) ?
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

22. 12. 2019, 6:24

Nový kolega vladoPE je archeolog a dal se na vykopávání starých vláken nebo je to nějaká chyba v databázi po nedávných pokusech s barvičkami?
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

22. 12. 2019, 7:14

Mex píše: 22. 12. 2019, 6:24 Nový kolega vladoPE je archeolog a dal se na vykopávání starých vláken nebo je to nějaká chyba v databázi po nedávných pokusech s barvičkami?
Tady to snad ničemu nevadí. Hlavní je, že se snaží přispět užitečnou radou.
zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

22. 12. 2019, 8:37

Ona tá modrá skalica má jednu výhodu. Tá meď je matná a ryska lesklá, je ju výborne vidieť zo všetkých uhlov. Ale v podstate máš pravdu, asi nemá cenu sa s tým dnes srať. A hlavne funguje iba na železo.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
darc
Příspěvky: 296
Registrován: 25. 12. 2014, 9:24
Bydliště: Malinovo

22. 12. 2019, 10:20

Ja pouzivam viac ako dva roky Dykeen a nic ine uz ani nechcem pouzivat..
Mam to sice ako hobby ale rysujem si na suciastky vela.. este sa mi nepodarilo minut jedno male balenie... a to naozaj nesetrim..
Vyskusal som vselico ale naozaj za tie prachy nie je nic lepsie..

Hlavne sa uplne lahko dava dole, liehom... samozrejme okrem prstov.. :)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

22. 12. 2019, 2:57

Tuhle jsem zadával do jedné továrny drobnou práci na horizontce. Dostali už obrobený polotovar, nerez, povrchy 1.6 a lepší, na výkrese červeně upozornění aby si dali na povrchy pozor a nepoškrábali je ... a vrátili mi to celé poryté od nádrhu, protože takhle si to orýsovali vždycky a vždyť je to jen ňáká součástka, tak co šílím :-) Příště budu na výkresech asi předepisovat i způsob orýsování, tak se mi ty tipy na fixy a vodičky budou hodit :D
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“