A co úhlová bruska?

obrabeni na klasice
rogi
Příspěvky: 238
Registrován: 23. 5. 2010, 7:47
Bydliště: SK, pri TRNAVE

19. 4. 2013, 6:34

všade sa najde "kurvítko" aj v sebe lepšej značke, vyrobcovia by skrachovaly :) Mám s tesca 230 uhlovú brusku na občasne použitie, má aj soft start, len prevodovka keby nebola tak hlučná. musím mať štuple v ušiach ked režem :x
KarelS.
Příspěvky: 1
Registrován: 3. 6. 2014, 11:20

3. 6. 2014, 11:26

To máte recht, ale zase, kupovat nějaký šunt rovnou. Nevím no. Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.
Osobně mám několik let úhlovou brusku Bosch GWS 11-125 http://www.boschtools.cz/uhlova-bruska- ... -0283.html. Jsem s ní spokojený. Drží bez poruch.
pitíčko
Příspěvky: 235
Registrován: 27. 4. 2014, 9:17
Bydliště: Zbečno

3. 6. 2014, 6:33

...no ja nevim. Poridil jsem pred lety v Baumaxu rucni vrtacku za 450 kacek, a co se mi uz namichala lepidla! Ta az jednou shori...ale ne...ta mne prezije :-)
Čína okopíruje vše...i rychlost dodání České pošty...
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

3. 6. 2014, 11:38

Nedávno jsem si, jako doplněk, koupil maličkou "německou" flexku Matrix EM-AG 500-115, mají ji v "Evě" za 479,- Kč a váhu uvádí 1500g. Našel jsem si ji i na německých stránkách za 18,95 €, přesně stejný typ, jen váha kupodivu vyšší - 2kg netto, s krabicí 2,10 kg. Ta moje přišla v dost objemném balíku, kde původní krabice byla obložena pořádnou dávkou nařezaného silného kartonu a spolu s 5-ti kusy brusných kotoučků byla uvedená váha 2,20 kg. Jen ty kotouče přitom mají skoro 1/2 kila. Proč ten dlouhý úvod? Napadlo mne, jestli by nemohl být ten evidentní váhový rozdíl ve vinutí - tedy že pro německý trh je měděné a pro náš trh jen Humpolec, chci říct hliník :D Možná jsem pod vlivem "svarfóra", kde se píše, že někteří výrobci svářeček natírají Al vinutí nějakou barvou ale inzerují měď. Nemáte s tím někdo zkušenost ? Vypadá jinak šikovně a dobře se s ní dělá, ale už po chviličce a bez zatížení fouká horký vzduch a převodovka se pěkně ohřeje, takže je opravdu jen na drobné a krátké akce.
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

4. 6. 2014, 7:14

Miller píše:Nedávno jsem si, jako doplněk, koupil maličkou "německou" flexku Matrix EM-AG 500-115, mají ji v "Evě" za 479,- Kč a váhu uvádí 1500g. Našel jsem si ji i na německých stránkách za 18,95 €, přesně stejný typ, jen váha kupodivu vyšší - 2kg netto, s krabicí 2,10 kg. Ta moje přišla v dost objemném balíku, kde původní krabice byla obložena pořádnou dávkou nařezaného silného kartonu a spolu s 5-ti kusy brusných kotoučků byla uvedená váha 2,20 kg. Jen ty kotouče přitom mají skoro 1/2 kila. Proč ten dlouhý úvod? Napadlo mne, jestli by nemohl být ten evidentní váhový rozdíl ve vinutí - tedy že pro německý trh je měděné a pro náš trh jen Humpolec, chci říct hliník :D Možná jsem pod vlivem "svarfóra", kde se píše, že někteří výrobci svářeček natírají Al vinutí nějakou barvou ale inzerují měď. Nemáte s tím někdo zkušenost ? Vypadá jinak šikovně a dobře se s ní dělá, ale už po chviličce a bez zatížení fouká horký vzduch a převodovka se pěkně ohřeje, takže je opravdu jen na drobné a krátké akce.
Co se týče těch traf u svářeček tak top je pravda , tam se hliník vyskituje dost často , ale u flexy by to hliník asi nedal , možná na statoru , ale rotor určitě ne , ikdyž už jsem vyděl vapku od kaercher a vynou i rotory hliníkem takže kaercher už jsou taky pěkný sračky
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 6. 2014, 8:15

packa píše:
Miller píše:Nedávno jsem si, jako doplněk, koupil maličkou "německou" flexku Matrix EM-AG 500-115, mají ji v "Evě" za 479,- Kč a váhu uvádí 1500g. Našel jsem si ji i na německých stránkách za 18,95 €, přesně stejný typ, jen váha kupodivu vyšší - 2kg netto, s krabicí 2,10 kg. Ta moje přišla v dost objemném balíku, kde původní krabice byla obložena pořádnou dávkou nařezaného silného kartonu a spolu s 5-ti kusy brusných kotoučků byla uvedená váha 2,20 kg. Jen ty kotouče přitom mají skoro 1/2 kila. Proč ten dlouhý úvod? Napadlo mne, jestli by nemohl být ten evidentní váhový rozdíl ve vinutí - tedy že pro německý trh je měděné a pro náš trh jen Humpolec, chci říct hliník :D Možná jsem pod vlivem "svarfóra", kde se píše, že někteří výrobci svářeček natírají Al vinutí nějakou barvou ale inzerují měď. Nemáte s tím někdo zkušenost ? Vypadá jinak šikovně a dobře se s ní dělá, ale už po chviličce a bez zatížení fouká horký vzduch a převodovka se pěkně ohřeje, takže je opravdu jen na drobné a krátké akce.
Co se týče těch traf u svářeček tak top je pravda , tam se hliník vyskituje dost často , ale u flexy by to hliník asi nedal , možná na statoru , ale rotor určitě ne , ikdyž už jsem vyděl vapku od kaercher a vynou i rotory hliníkem takže kaercher už jsou taky pěkný sračky

kdyby jsi si vybral jen jedno I (buď měkké nebo tvrdé) a psal ho uplně všude tak asi uděláš míň chyb.. moje češtinářka by se otáčela v hrobě.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
LubosHa
Příspěvky: 10
Registrován: 1. 2. 2013, 3:09

27. 3. 2015, 5:43

Já mám úhlovou brusku od AEG http://www.leroymerlin.cz/elektronaradi ... ,l437.html a je to nejlepší, co jsem kdy měl v ruce (subjektivní názor :)) ).
soustružník
Příspěvky: 788
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

8. 12. 2015, 10:24

Tak jsem zjistil, že skoro všichni výrobci přešli u průměrů 115 a 125 mm na "nový ergonomický design" (už jen tenhle obrat když vidím... :evil: ), t.j. mají úhel mezi tělem brusky a rukojetí zvětšený cca na 110 stupňů. Přijde mi, že kromě broušení plochy typu stolní deska, to držím jak prase kost. Co to zas kdo vymyslel? Nebo je tu někdo, komu to vyhovuje?
hugo1
Příspěvky: 40
Registrován: 6. 7. 2015, 8:21

9. 12. 2015, 12:47

on si člověk nevybere, jednou koupí v baubau křáp, který vydrží více než značkové výrobky, prostě jako ve všem musí mít člověk štěstí.
já používám snad už 20 let černé metabo?? (z hlavy přesně nevím, flexa je na chalupě) na kotouče 115, ale na řezání a opatrné broušení dávám kotouč 125. na hrubovací práce musí přijít 115, prostě proto, že se už krytu nevejde. maximální spokojenost
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 12. 2015, 1:41

Uhly vem cert, bud v ruce sedi nebo ne. Po nekonecne rade modelu mam jasneho viteze. Modra Boschka s hyper tenkou rukojeti. Pod kryt 115 se na milimetrik presne vejde i 125. Tak skvele padla do ruky, ze jsem koupil okamzite druhou nez to zase necim zabijou. Navic 115 s regulaci je nepochopitelne levna. Zda se jeste vyrabi netusim.
P.S. Kamosi klepiraci co jich "spotrebuji" hafo tomu neverili a ted je maji vsichni :-)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 12. 2015, 2:51

elbarto píše:Uhly vem cert, bud v ruce sedi nebo ne. Po nekonecne rade modelu mam jasneho viteze. Modra Boschka s hyper tenkou rukojeti. Pod kryt 115 se na milimetrik presne vejde i 125. Tak skvele padla do ruky, ze jsem koupil okamzite druhou nez to zase necim zabijou. Navic 115 s regulaci je nepochopitelne levna. Zda se jeste vyrabi netusim.
P.S. Kamosi klepiraci co jich "spotrebuji" hafo tomu neverili a ted je maji vsichni :-)
tak tu jsem koupil před půl rokem když mi chcípla po 15 letech stará 125 boschka a je s ní opravdu lepší práce dá se s ní podstatně dýl dělat bez bolestí ruky.
GWS-7-125 profesionál tak že od základu 125 - 750 W made in china Robert Bosch Germany :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 12. 2015, 5:27

Pouze je skoda, ze tyhle stroje nemaji zadnou zpetnou vazbu na motorech. Pri stazeni otacek dochazi k velke ztrate sily a pri delsim praci se i vyrazne vice hreje. Je to prtavy a tacho s tistakem preci jenom zabere nejake misto nebo duha moznost na to totalne pecou :-)
soustružník
Příspěvky: 788
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

10. 12. 2015, 12:20

Rozbrušovačku s regulací jsem v ruce nikdy neměl. Jaké to má vlastně využití? Třeba je to výborná věc, jen mě nenapadá využití u brusky, kde většinou potřebuji rychlost. Zpětnou vazbu mají podle popisu některé Milwaukee už od 115 mm, ovšem za tu cenu si ji asi na domácí práce koupí málokdo.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 12. 2015, 2:18

Regulace je uplne super uz bez toho flexu nikdy nechci. Rezu rad a vsechno tenkejma kotouckama. 125 pod 115 kryt. Flexa na plny koule uz vibruje a rez je nejisty. Pro jemne rezani mi vyhovuje vykon 70-80 procent. Jemne brouseni pouzivam cca 50-60 procent vykonu. Protoze nemam zadnou vzduchovku a protoze je furt neco rezavy, pouzivam rad brusne rouno. Tam jsou nutne 10-20 procentni otacky, jinak se rouno odsredivou silou ihned rozleti. Je to na drobnosti, ale tech je uplne nejvic. V uplne nizkych otackach se motor opravdu rychle hreje, proto chce pracovat s rozumem. Auto s tim pochopitelne prelestit nepujde :-) Mam pitomej stoletej zvyk opirat si palec o kryt a tim lepe drzet rovinu. Pri rezani tedy musim s krytem, jinak se ihned porezu, proste zvyk :-( Na brouseni ci lesteni pochopitelne uz bez krytu.
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“