A co úhlová bruska?

obrabeni na klasice
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2011, 5:48

Dewalt mám akuvrtačku DC725 a k plné spokojenosti. Je dost těžká, ale s tím už jsem ji kupoval (nepotřebuju celý den šroubovat sádrokartony nad hlavou). Měl jsem možnost si ji dokonale vyzkoušet při práci technika internetové firmy. Při potřebě zavrtat 2 díry pr. 12mm na hmoždinky někde na střeše na komíně jsem nikdy nebral kladivo, ale právě tuhle akuvrtačku. Samosřejmě na průrazy jsem měl kladivo SDSplus, ale od Makity. Nicméně kdysi jsem používal i vypůjčené kladivo SDSplus Dewalt a taky bych řekl, že to fungovalo výborně. Bohužel nedokážu posoudit trvanlivost (měl jsem ji jen pár dní).
Takhle akuvrtačka je k neutahání, běžně s ní řežu závity M10 jednorázovým závitníkem. Cokoliv je doma potřeba přidělat na zeď, tak se vrtá touhle vrtačkou. Od té doby co ji mám jsem se elektrické příklepové vrtačky nedotknul.
Byla z Aukra za 4tis. Kdybych ještě 2tis. připlatil, tak jsem mohl mít Akupacky NiMh, ale už mi bylo líto dát tolik peněz za akuvrtačku (nepoužívám ji každý den).
400W, 500ot/min, 1700ot/min, mechanický příklep (srovnatelný s obyč. Narex vrtačkou), tvrzené čelisti sklíčidla, LED světlo, 2 x NiCd Akupack 18V / 1,3Ah, hodinová nabíječka.
Přílohy
361003extraLarge.jpg
dewalt-dc725kb.jpg
dewalt-dc725kb.jpg (19.5 KiB) Zobrazeno 13165 x
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
elaxes
Příspěvky: 81
Registrován: 6. 6. 2011, 7:54

22. 9. 2011, 7:49

Doma máme uhlové brúsky 2ks Bosch 125 modré a 2 Makity. Bosch jedná má už 20rokov!!! a zatiaľ ide. Tá novšia cce 7 rokov sa pokazila ale otec ju nejako spravil, asi to nebolo nič vážne.... Ja mám najradšej makity, majú tichý chod a sú strašne ľahké a štíhle. Dobre sa držia, to je to čo si cením. O design mi nejde, ale ako sa s tým robí... sú to tie najlacnejšie 125mm a zatiaľ spokojnosť. Ostatné náradie buď bosch metabo alebo makita. Je kopa aj low cost, ale to sme mali pár razi, a už nikdy viac. Na poriadnu firmu je spoľah, ale aj tá niekedy sklame....čo potom nejaká čína....
Uživatelský avatar
Radovan
Příspěvky: 98
Registrován: 17. 8. 2011, 8:39
Bydliště: Vychod Slovenska

22. 9. 2011, 8:29

Zdar ak sa mozem pripojit do debaty - ak sa chystaš kupit si nejaky vyrobok tak to ber aj z ineho uhla- robim servis na vsetky znackove aj neznackove stroje - :wink: :wink: :wink: Odporucam kupit znacku - nie kôly reklame , ale kôly tomu ze hoc by bola z betonu stale sa najde nieco co raz vypadne a potom zhanat nahradne diely je velky problem- Medzi jednicky v nekazivosti patri Hilti vydrzi neskutocne vela ale diely su fakt Drahe :? Metabo je bombove , ale ked ti niečo odyde na 90 percent ju zahodiš lebo diely su v vo vela pripadov tak drahe ze servis sa apsolutne neoplati,Milwauke je tiez super ale aj dost drahe -aj diely ,Makita je primerana cene aj dielom,Bosch uz to nieje ten Bosh co bol niekedy - stroje co teraz opravujem maju aj po 20 rokov a su malo opotrebovane - sice podla pouzivania , ale aj tak boli vemi dobre,DeWalt je tiez konstrukne dobre prepracovany a diely su v Norme,Narex - velmi dobre aj dostupnost dielov velmi dobra aj cenovo - len niektore su robene na vyssi vykon - nizši počet zavitov v rotore a statore a tym pracuje vo vyššiom teplotnom pasme trošku viac sa hreje a letnych dnoch je večšia pravdepodobnost poškodenia rotora, ale aj tak odporucam - aj Protol to je skoro zhodne- Black n Decker - diely dostupne ale slabe jak čaj niekomu sa naradie uda ale ja by som ho moc nebral .Wurth Super , ale DRAHE jak čert :wink: :wink: :wink: A co sa tyka vymozenosti rychloupinaciu maticu urcite opati sa do toho zainvestovat - lepšie ako sekač -pouziva ho skoro kazdy :D :D :D :D a ten excenter s tymi gulickami by som nebral je to sice dobre ale dost trpia loziska-Ked som pomohol tak som rad ked nie aj tak :wink: :wink: :wink: :wink:
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

22. 9. 2011, 9:03

Konečně někdo, kdo to vidí z té druhé strany barikády :D Výborný přehled, díky.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

22. 9. 2011, 9:53

Tak já jsem zrovna dnes šel do té značky, co už není zdaleka taková značka, co bývala :wink: a objednal si jejich echt grün mašinu, Bosch POF 1400 ACE, Obrázek
což jak každý ví, je horní frézka :D . Má to být eso (ACE) mezi hobby strojky, tak jsem zvědavý, úplně laciná není a přitom výbavou (oproti těm levnějším) zrovna nepřekypuje, tak snad je aspoň trochu solidněji udělaná. Hned ji zapřáhnu, bude zařezávat umakart a hrany a pak dělat šuplíčky. Páč jsem samouk, bude muset zvládnout nejméně 5x víc práce, než u truhláře :lol: ...
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

25. 10. 2011, 10:21

Včera mě po roce a půl opustila 125ka, taková ta z Obi za 700. Spálený stator. Akorát jsem si v duchu říkal, že drží už dlouho a bylo to.
Mám plno 125tek kotoučků tak potřebuju zase 125. Stejnou cestou už nepůjdu. A je tady to známe dilema.
Narexka, to už je skoro dost peněz, byť by byla nejlepší
Našel jsem Makitu 9558 a DeWalt D28139. Tu první jsem si prohlížel v bau a líbí se mi. DeWaltku jsem nikdy neviděl, ale vypadá, že má nízkou převodovku. Obě kolem 2000. Fakt nevim.
Sběratel strojů :-)
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

26. 10. 2011, 9:12

Děláme střechy a flexy dostávají takový každodenní nářez až se divím,že ještě drží pohromadě.Zkušenost mám s Protoolem,Narexem,Dewaltem,Boschem,Makitou.Makita -dobrý ,ale starší kusy vydržely víc /šel bych spíš do draších verzí/,Bosch jedině modrej-mnohem víc vydrží.Narex odchází dřív, 150 co máme tak blbě vyřešený zapínaní,hloupej rozběh a prapodivně pomalý tacho,Protool o chlup lepší.Dewalt máme přes 6 let,má prasklej stator/pád ze střechy/a pořád běží.Dá se koupit určitě vmarketu flexa za 800, ale nám se to několikrát hrubě nevyplatilo a ve finále se vždycky takový nákup hodně prodražil. Teď mám vyhlídnutou Boženu která mi přijde jako ideál /dělení ,broušení,leštění/, skvělý motor, jen ta cena http://www.narex-makita-bosch.cz/uhlova ... -3293.html" onclick="window.open(this.href);return false;
radu78
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 2. 2010, 12:37
Bydliště: Praha

26. 10. 2011, 9:16

Jo a ještě jedna věc,na stránkách dewaltu se nechá dohledat číslo náhradního dílu a objednat u bandservisu /pro ty kteří rádi servisují sami/ případně lze využít jako zdroj součástek na kutění.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

30. 10. 2011, 10:17

Tak Makitu jsem si rozmyslel, vyrábějí to v nějaké PRC, to vypadá jako Čína a znelýbil se mi malý vypínač, který se mi špatně zapíná. Narazil jsem v krámě na tu DeWaltku 125 bez odsávání z rotoru za 1590,- 850W, a s ním za 1990,- 1100W, udělaly na mě dobrý dojem. Hlavně velký vypínač. Ale asi se nakonec plácnu přes kapsu a dám vydělat tuzemské firmě. Koupím Narex EBU 13-9 za 2990. Záruční opravy do 5ti dnů, prý.

Mezitím co rozmýšlím jakou 125ku jsem dostal nefunkční Narex EBU 15 H s tempomatem ať si jí opravím nebo vyhodím. Vypadá, že rotor i stator je v pořádku (měřeno ohmetrem a čuchometrem) a problém je v elektronice. Nemá někdo náhodou spálenou, koupil bych ten zalitý tišťák.
Sběratel strojů :-)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 10. 2011, 10:35

ten narex pokud to dovezeš do Č. Lípy (alespoň myslím že to bylo tam) tak to opravujou na počkání.. těch 5 dnů je z dopravou od sběrného místa- prodejny k nim a zase zpět.. já tam měl kdysi přímou brusku týden po koupi asi někomu spadla nešťastně i s krabicí na vřeteno , lehce se ohnul rotor a těch 30000otáček tam rozmašírovalo vnitřek asi po půl hodině provozu, (krabice byla lehce rozervaná to mě zachránilo reklamaci, jinak by to hodili na mě špatným používáním) zajímavé bylo že bruska za 6500 tak oprava stála 4500,- to nebejt v záruce tak se absolutně nevyplatí opravovat ty stroje..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

30. 10. 2011, 10:43

Z Narexu pošlou cokoli do druhého dne, funguje to sqěle. Doporučuju, mnohokrát vyzkoušeno.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

31. 10. 2011, 12:08

PRC = People Republic of China.Made in China jim nepřišlo moc nóbl :D
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Uživatelský avatar
kovboj2000
Příspěvky: 20
Registrován: 28. 2. 2012, 2:41

15. 3. 2013, 11:17

packa píše:"kromě bosche se nic nekazí" - přesně takový skušenosti mám taky, prostě bosch -zelený je hračka!!!!!! a na hračku dost drahá!!
Nedá sa to asi povedať všeobecne, možno je to aj o šťastí, ako u každého stroja, Mám dve zelené BOSHky, 230 a 115 obe majú dobre cez 10 rokov, a na malej sa pokazil iba vypinač, ostatné spolahlivé bezchybné až do teraz.
martinodipraga
Příspěvky: 256
Registrován: 20. 4. 2009, 12:10
Bydliště: Praha

16. 3. 2013, 11:51

Před 30lety se BOSCH vyráběl v NSR a neexistovala modrá, před 10 lety v Madarsku a v současnosti se dělá v Polsku.Mezi tím ho hodněkrát inovovali.
matteo
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 4. 2013, 1:46

18. 4. 2013, 2:01

Ja som kupil v akcii 125mm DeWalt D28134 za 2000 korun, bola s kufrikom aj s kotucom na beton (kotuc samostatne stoji 1000 korun). Bol som presvedceny ze toto je kupa na vela rokov - vzhladom na to ze ju potrebujem len obcasne okolo domu, v garazi a podobne. Moje velke sklamanie nastalo po par tyzdnoch od kupy, ked mala odkrutene mozno 4 stroj hodiny. Odisla prevodovka - ked som ju otvoril, boli vylamane zuby na ozubenom sukolesi). Odniesol som ju vyreklamovat (bandservis) v ramci zaruky, vymenili poskodene oz.kolecka. Doma som ju rozobral - zo zvedavosti. A toto som nemal vidiet. Sice nove, ale uz poskodene koliesko!!! a suche bez vazeliny!!! Rozmyslal som co s tym, ci sa tvarit ze o tom neviem alebo priznat ze som ju rozobral v ramci zaruky. Povedal som ze to necham tak, akurat som ju bohato namazal vazelinou. Jasne ze po par pouizitiach prevodovka odisla. Odniesol som ju opat reklamovat. Predajca sa cudoval, ze toto sa mu este nestalo, ze na dewaltkach menia maximalne uhliky a prerezane kable. Ale prevodovku este nereklamoval nikto. Uz som myslel ze povie ze s tym neviem robit. Ale zobral bez problemov. Po par dnoch sa bruska vratila, prevodovka komplet nova, nie len kolecka. Samozrejme ze som opet skontroloval, tentokrat bolo kolecko ocividne nove, a vyzera ze aj z ineho materialu - na prvy pohlad farbou pripomina titan - je mi jasne ze to titan nie je :). Tak uvidime. Ale po tychto skusenostiach by som uz dewalt nekupil. Podotykam, ze bruska ma iba pol roka !!! Doteraz som mal brusku z tesca za 500, ktoru som trapil 2 roky az nakoniec prasklo plastove puzdro loziska v rukojeti.
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“