A co úhlová bruska?

obrabeni na klasice
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

23. 12. 2010, 6:34

ad Bosch

ja som dostal flexu 115mm zelenú pred 16rokmi. plastová prevodovka, nič moc dizajn, myslel som, že vydrží tak rok. Musím ju pochváliť, pracuje bez problémov dodnes a už niečo nabrúsila.
V práci máme Metabo 125 1400W s elektronikou a bežia dobre. Najčastejšia porucha sú opotrebené uhlíky a preseknutý kábel. Pracujú niekoľko hodín denne už asi 5 rokov.
Uživatelský avatar
Gustavson
Příspěvky: 260
Registrován: 20. 5. 2008, 8:02
Bydliště: Posázaví-Podveky

24. 12. 2010, 3:16

Já má Narexu 150ku a Makitu 115ku.U tý narexy se mi spálil po 10ti letech stator.Makita máká asi 5let bez poruchy.U obou karboflexek jsem hned po novotě rozebral úhlovej převod a namazal to pořádně mazivem PZO-P.Brusky jsou o třetinu tišší s tim mazivem.
Hlavně to chlapci tak nemažte,železo nepije.
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

24. 12. 2010, 6:12

Tak já, po dlouhém vybírání skutečné kvality, jsem si koupil 230-ku Ferm AGM 1029, neb NĚCO jsem už potřeboval a na nic jiného jsem teď neměl :lol:.
Uříznul jsem, co jsem potřeboval, ale je to síla, bez hluchátek se to nedá provozovat! Když jsem vzal za kotouč, tak měl docela pěkný vakl a kovově to cvakalo. Tak jsem rozebral převodovku (2 fórové křížáky ze čtyř jsem musel říznout, abych to vůbec otevřel) - vazelíny tam je poměrně dost, ale všechna v uctivé vzdálenosti od převodů, které vypadaly úplně suché. Vakl je ale hlavně v "systému" drážka/péro kuželového kola, tak mám obavy, že by se to rychle vymačkalo ještě víc. V dílničce, kterou si pořád ještě zřizuju, mám zimu jak na Aljašce, tak jsem s tím párkrát v rytmu zubů zavibroval a utekl do tepla. Zkusím tam nacpat nějaký "plíšek" a napadlo mne dotěsnit to nějakým Loctitem, ale neznám ty typy, tak mi prosím někdo poraďte.
peter1
Příspěvky: 624
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

24. 12. 2010, 6:36

..mistře Milere kup si flexku značky Narex,black decerka mi odišla po par rokoch ta vôla čo bola na tom ozubenom sukoli bola nehorazne velka,raz som mal v rukach to sukolie ozubene z velkej flexi HILTI tam to bolo nalisovane na pevno bez pera takže tam nemalo čo hrkotať..ta hiltka velka je tiež super flexa Hilti je mašina tam asi neni čo riešiť aj ked asi drahe budu dosť tie mašinky..
sustruh sv18 ,vrtačka
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

24. 12. 2010, 7:00

hilti jsou opravdu mašiny ale cena je někde jinde. Makity jsou dobré a dají se koupit levněji než narexy
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

24. 12. 2010, 7:14

peter1 píše:..mistře Milere kup si flexku značky Narex..
Časem (doufám, že nebudu muset hned) si jistě něco jiného koupím, protože tomuhle jumbo-jetu opravdu chybí jen křídla, ale zatím se budu snažit ho trochu ztišit.
Až se dostanu zase do dílny, tak zkusím, jak je to hlučné naprázdno, bez toho převodu - to mne předtím nenapadlo - jestli není chycené i nějaké ložisko rotoru...
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

4. 1. 2011, 11:31

Miller píše:
peter1 píše:..mistře Milere kup si flexku značky Narex..
Časem (doufám, že nebudu muset hned) si jistě něco jiného koupím, protože tomuhle jumbo-jetu opravdu chybí jen křídla, ale zatím se budu snažit ho trochu ztišit.
Až se dostanu zase do dílny, tak zkusím, jak je to hlučné naprázdno, bez toho převodu - to mne předtím nenapadlo - jestli není chycené i nějaké ložisko rotoru...
Spěchej, a nebo s sebou nos alespoň kýbl s vodou, mně dneska superflexa zn. FERM při broušení chytla, a hořela v ruce plamenem. A to jsem brousil asi 10 minut, zajímavá zkušenost.
Nevadí mi, že mi to nebude nikdo věřit, ale je to pravda. Z větracích otvorů před zadní rukojetí plamínek asi tak 3 cm dlouhý. A nejlepší bylo, že nešla ani vypnout vypinačem, musel jsem vyrvat kabel ze zásuvky. Na statoru je úplně ohořelý lak z vinutí, nevěřil bych, že to tak hezky hoří. Asi to izolují jen acetoňákem, zato s ním ale asi nešetřili. No a jak si tak lak plápolal, tak spálil bužírku na drátech u vypinače a ty se propojily, proto nešla vypnout.
A hořela furt, i když jsem jí vyhodil ven do sněhu, hezky uvnitř. Musel jsem jí zase pěkně sebrat, strašně to totiž smrdělo, a podařilo se mi nakonec plamen vevnitř sfouknout přes ty díry kompresorem.
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

5. 1. 2011, 9:20

No nečte se to dobře, jen nevím, jestli máš opravdu stejný typ, jám mám tenhle a ten nemá před rukojetí žádné větrací otvory, má je dole na tom oblouku rukojeti (na obrázku nejsou vidět).
Přílohy
ferm-fdag-2000.jpg
ferm-fdag-2000.jpg (6.98 KiB) Zobrazeno 11942 x
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

5. 1. 2011, 3:39

Jůůůů. To je tryskáč :D Designově velmi zajímavá. Ovšem Ferm :?
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

5. 1. 2011, 4:17

to je právě ono, to co nemají v technice tak se snaží dohnat v desigenu
Takovej narex je nic moc modrej válec s oranžovým proužkem ale zato chodí !!!!!!!!!!!!!!!!
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

5. 1. 2011, 7:08

Miller píše:No nečte se to dobře, jen nevím, jestli máš opravdu stejný typ, jám mám tenhle a ten nemá před rukojetí žádné větrací otvory, má je dole na tom oblouku rukojeti (na obrázku nejsou vidět).
tvoje vypadá jak od marťanů, moje byla jiná, podobná jako třeba tahle:
http://www.proma-ferm.cz/uhlove-brusky/ ... ath=205750
Třeba věděj, proč už tam ty otvory u rukojeti nedělaj, možná jsem nebyl jediný Palach ...
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

30. 1. 2011, 11:03

Když jsme tu řešili to ruční nářadí, o vrtačkách se tu ještě nepsalo.
Tento víkend jsem dělal v místní školce LAN síť. Tzn. metry a metry lištování natloukacími hmoždinami, průrazy atd..
Abych za sebou nemusel soustavně tahat prodlužku, půjčil jsem si od známého Aku SDSplus kladivo od HILTI.
Baterky jsou 2ks, 24V, 3Ah, NiMh. Na jedno nabití cca 100 děr pr. 6mm do cihly a betonu do hloubky cca 60mm.
Nabíječka baterku nabije cca do 1hod.
Musím říct že jsem se do toho zamiloval. Je sice o chlup těžší, něž klasické kladivo na 230V, ale dělá se s tím úplně úžasně, protože se nemusím zdržovat s káblem.
Příklepový výkon je srovnatelný s klasickými kladivy SDSplus. Moc by se mi doma líbila, ale za cenu cca 25tis. si ji myslím radši budu dál půjčovat.
Přílohy
KIF_4385.JPG
KIF_4384.JPG
KIF_4382.JPG
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

31. 1. 2011, 6:12

Hilti už jsem tu nejednou vychvaloval a sám s tímto typem mám dobré skušenosti, jen ta pořizovací cena :(
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

31. 1. 2011, 6:34

packa píše:Hilti už jsem tu nejednou vychvaloval a sám s tímto typem mám dobré skušenosti, jen ta pořizovací cena :(
Jojo, je to tak. U Hilti není co řešit co do spolehlivosti a funkčnosti, ale jak povídáš, cena :(
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
varok
Příspěvky: 44
Registrován: 2. 1. 2010, 11:20

7. 3. 2011, 12:26

A co třeba Dewalt, máte někdo? V bývalé firmě, kde jsem donedávna dělal jsme měli dva typy a katastrofa. Na to jak tohle nářadí všude vychvalují? Měli jsme tam dva typy úhlové brusky a jedno vrtací kladivo. To kladivo vydrželo docela dost a kdyby se k tomu někteří zaměstnanci nechovali jak hovada, tak vydrží hodně. Koupili to mě a jiným spíše na vrtání a na lehčí bourání, spíše sekání drážek do zdi na kabely apod. Jenže zedníci co tam opravovali dilnu a jiní to používali na klasické bourání, kdy dělali do zdi díru na dveře apod. , tak to vrtací kladivo dobili a pak už mělo upínání hroznou vůli.
Úhlové brusky mají pěkný výkon a při větším zatlačení do materiálu při broušení nebo řezání moc neztrácí otáčky, což se mi moc líbí, ale hrozně se to hřeje. Na to že ty větší mívají dva ventilátory, tak i při chodu na prázdno mají za chvíli docela vysokou teplotu. Hm, na nic.
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“