Stará dobrá klasika

obrabeni na klasice
Odpovědět
Primak
Příspěvky: 27
Registrován: 5. 8. 2016, 2:05

19. 5. 2017, 9:14

Ahoj panove,
tedy par pantografu mam, take mnoho sad pismen, cislic, azbuky.
Byl by nekdo nejlépe z Prahy kdo by mi poradil, kde koupit klestiny, frezky, pripadne pomohl s nejakym rozbehnutim, ci drobne opravy ?
Jinak nejake stroje mam vystavene zde: http://primak.cz/category/zlatnicka-dilna/" onclick="window.open(this.href);return false;
Předem děkuji všem
Primak.Slavomir@seznam.cz tel: 732130350
Přílohy
Friedrich DECKEL GK 21 gravírovací kopírovací fréza pantograf
Friedrich DECKEL GK 21 gravírovací kopírovací fréza pantograf
Uživatelský avatar
mladysoustruznik
Příspěvky: 137
Registrován: 10. 7. 2015, 2:28
Bydliště: Plzen

20. 5. 2017, 6:36

Jimmy píše:Tak a já mám hotovo a můžu se taky jednou chlubit. :D Na mašině jsem před samotným lakem vyměnil několik součástí, ložisek a těsnění, dál jsem zprovoznil suportovou pumpu a dal do kupy elektroinstalaci. Taky jsem pro mašinu přizpůsobil kleštinové rychloupínání z S28 a nechal vybrousit upínací kužel, co se dává do vřetena.

Co se laku týče, tak jsem nejprve celou mašinu umyl. Z míst, kde má být čistá litina jsem odstranil horkým louhem letité nánosy humusu. A pak jsem se dal do odstranění neoriginální a originální barvy. Největší průsery jsem kitoval a pak brousil. Poté přišel na řadu dvousložkový epoxidový základ. Pak lehce přeběhat šmirglem a na vrch dvousložku polyuretan RAL 6021. :) Je to sice jen válečkem, ale jsem s tím poměrně spokojený.
Skříňka a vana přišly otryskat a na komaxit. U té vany byl před tím komaxitem aplikován ještě zinkový základ, takže to snad něco vydrží. Když ne, tak origo vanu vyhodím a vyrobím k tomu nerezovou.

Po barvě přišla řada na štítky. Chtěl jsem se co nejvíc držet originálu, tudíž jsem po chvilkách překresloval v Corelu. Výsledek se poměrně povedl. Štítky jsou nerezové, gravírované laserem. Povrch jsem zalakoval.

Na mašinu jsem ještě přidělal optické odměřování a káble dal do energo řetězu. Snad to nebude úplný magnet na špony. To uvidíme časem.

Už zbývá vyřešit jen stírátka a červenou barvu na mazničky. :D Znovu bych do toho asi nešel. :D
fullsizeoutput_1d04.jpeg
IMG_1088.JPG
IMG_1089.JPG
Cau, hele moc pekny. Vypada to fakt dobre! Gratuluji!
Jestli jsem to pochopil dobre, tak jsi soustruh nerozebiral a natiral jsi ho v celku, je to tak? Ty stitku jsi vyrabel, protoze jsi nemel originaly, nebo puvodni jiz byly spatne? Taky jsem to delal na svem soustruhu a docela to byl ranec za jeden stitek. Pohybovalo se to kolem 1000,- Kc za pulkulaty stitek polomer kolem 150mm. Taky laserem palene. Ceka me to jeste na jednom soustruhu a tam mi chybi vsechny stitky, takze ocekavam tak neco kolem 8.000,-Kc :(
V jakem byl tvuj soustruh stavu pred renovaci? Co opotrebeni? Musel jsi nejak resit loze a dalsi kluzne plochy? Popripade jak?
O.
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

21. 5. 2017, 8:36

Kdepak, komplet obě části suportu šly dolu, kůň obě půlky, všechny dekly, tyče, držáky atd. Všechno zbavit původní barvy, obrousit, olepit, ozákladovat atd. :) Dělat to rovnou na stroji mě původně napadlo taky, ale postupně jsem toho chtěl dát do kupy po mechanické stránce víc a víc a navíc by to byla poměrně prasárna. :)
Co se štítků týče, tak jsem vyráběl nové, protože origo už byly místy nečitelné. Poptával jsem to asi u 10 firem. Nakonec zvítězila firma Lintech. Provedení na špičkové úrovni a jednání také. Komplet to bylo s daní za něco málo přes 2 tisíce za vše. :)
Pár lidí tu má štítky z hliníku, ale já bych si to na mašinu asi nedal. Nerez je nerez. :)
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
Uživatelský avatar
mladysoustruznik
Příspěvky: 137
Registrován: 10. 7. 2015, 2:28
Bydliště: Plzen

22. 5. 2017, 9:43

Cau, diky za odpoved.
Juknu na tu firmu, mozna to bude reseni i pro me, protoze ty predchozi ceny pro me byly strasidelne ... Pujdu tedy ale urcite do hliniku, protoze tam byly puvodne hlinikove stitky a ja se to snazim dat do historicky korektniho stavu (mam to jako historicke exponaty), ale jinak te nerezy samozrejme rozumim.
Pekne! Tak at slouzi!
sts
Příspěvky: 71
Registrován: 14. 10. 2008, 4:53
Bydliště: Všetaty

7. 6. 2017, 9:28

Prosím můžete mi vysvětlit co na elektrických schématech znamenají zvýrazněná čísla?
Capture.JPG
Capture.JPG (15.22 KiB) Zobrazeno 6978 x
Stano
Příspěvky: 90
Registrován: 1. 8. 2006, 12:52
Bydliště: LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

8. 6. 2017, 1:32

Číslo riadku v ktorom sa nachádza spínací resp. rozpínací kontakt relé (stýkača).
sts
Příspěvky: 71
Registrován: 14. 10. 2008, 4:53
Bydliště: Všetaty

8. 6. 2017, 8:18

Moc děkuji. Teď už je mi to jasné.
buchtic
Příspěvky: 50
Registrován: 23. 1. 2013, 6:27
Bydliště: mladá boleslav

30. 9. 2017, 5:08

Zdravím:-)
Povedlo se mi zachránit tohle béčko před odvozem do šrotu za výkupní cenu to že asi dvacet let sloužilo místo štaflí pro zedníky bych přežil ale bohužel chybí elektromotory.
Mohu poprosit majitele Béčka o nějaké informace popř fotky?Hlavně jak vypadá elektromotor posuvu sloupu vřeteníku a jak je uchycen a dále nevím jak patří ty silonové "klece"válečků pro posuv stolu.Provozuju áčko a k béčku nemám přístup kde bych mohl kopírovat.
Už jsem se do toho trošku pustil tak pomalu brousím kituju a šplíchám epoxidku..Děkuji Buchtič
DSCN2257.JPG
DSCN2258.JPG
DSCN2261.JPG
lukin1156
Příspěvky: 579
Registrován: 7. 11. 2012, 8:42

12. 10. 2017, 9:34

ty vogo :o včetně hydrauliky :o
SN320,SUI 32 CNC,Maho 700 CNC, Mikron UME 600, Boley BKN 100C, Brother TC 201
buchtic
Příspěvky: 50
Registrován: 23. 1. 2013, 6:27
Bydliště: mladá boleslav

17. 10. 2017, 3:02

mám s tím kameníčkem trochu problém sice už je v laku našel jsem ve sklepě kompletní hydrauliku ale ty válečky co vedou stúl jsou v v tý V drážce provděpodobně rozmístěny cik-cak v té plastové kleci s oválama..v návodu píšou válečky 18mm nicméně naměřeno na těch co zbyly v tom předním vedení 17,96 x17,75 k sehnání jsou 18x18 leda je vyměnit všechny pak složit a měřit případně pak jednu stranu kup po kusu na bezhrotý brusce přebrousit na správnej rozměr...
neřešil to někdo už?
vitex
Příspěvky: 248
Registrován: 15. 11. 2016, 8:30

19. 10. 2017, 11:53

Kompletní ložistové dráhy by měla umět dodat tato firma:
http://www.unikol.cz/#utm_source=firmy. ... .cz-164273" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

21. 10. 2017, 10:34

Tak v prvé řadě si musíš zjistit v jakém stavu jsou ty vodící plochy. Pokud jsou v pořádku (což si nemyslím, ale mohu se mýlit), tak je třeba to oměřit, jaký je rozměr mezi prismou a rovnou plochou. Samozřejmě na obou kusech. Potom si musíš dopočítat průměry válečků, nebo naopak dle dostupných válečků dobrousit plochy, což je častější případ. Způsob měření s prismou a válečkem jsem tu už asi někdy někde popisoval, snad u soustruhů, ale už nevím...
shower
Příspěvky: 207
Registrován: 12. 2. 2010, 8:14
Bydliště: Prešov

22. 10. 2017, 10:06

to meranie a dopočítavanie by ma celkom zaujímalo. Nemohol by si byť konkrétnejší? Resp. daj nejaké
kľúčové slová skúsim to dohľadať.

ďakujem
Zbýňa
Příspěvky: 1920
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

29. 10. 2017, 6:10

Ahojec,

nevíte někdo jistojistě jestli můžu bez problémů použít před vypínač pro dvouotáčkový motor zapojený na Dahlandera ještě reverzační vypínač? Tj. zapojení: zástrčka - reverzák- dahlander vypínač- motor. Já v tom nevidim problém, ale taky se na to můžu koukat blbě :lol:. Potřebuju na Deklákovi používat opačný otáčky. Sice pak nejdou posuvy, ale to mi v tomhle případě neva. Díkes
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3294
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

29. 10. 2017, 6:24

možeš
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“