Bruska na plocho

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

4. 11. 2016, 12:26

To martasg1 Pokud má někdo seriózní zájem o stroj a my ho nemáme na skladě oměřený, tak mu u výrobce zjistím, jak to chodní od nich ( mají taky protokoly ) a počítám, že jejich data už tady půjdou jen vylepšit.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

4. 11. 2016, 12:35

fmodel píše:TAK ŽE KLASIKA z číny první překupník to dováží do Maďar ten má těch 200 % protože do toho dá nejvíc -zaplatí a prodělá když neprodá .Pak jsou národní překupníčci který si hrajou na dodavatele a samozřejmě aby měli slušnej rabat musí se zavázat k nějakýmu odběru ,a nakonec obchodníci to jsou ty co maj do prdele díru a čekaj až najdou blba kterej projeví zájem a tím maj šanci něco vydělat.
A proto radši koupím přímo a dráž (v Číně)než první překupník protože nemám takový odběry ,ale živím číňánka kterej to vyrobil než eurosupy aliaz kvalifikovaný obchodníci.
Extra speziální, osobně montážní skupinu obvykle poznáš celkem neomylně podle nápisu "skladem u dodavatele"
viz třeba http://www.machinetech.cz/konzolove-frezky.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

4. 11. 2016, 12:40

To milan584 Co vím tak máme více strojů skladem než ostatní prodejci u nás. Takže tvůj příspěvek jsem nepochopil. Myslíš, že někdo má na skladě všechny typy zboží co obchoduje pokud to nejsou halířové položky?
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1822
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

4. 11. 2016, 12:49

Mě by osobně bylo úplně jedno přes kolik obchodníků a skladů stroj ke mě půjde.
Hlavně že by byl kvalitní a splňoval očekávané a avizované požadavky.
Má-li tedy stroj soustružit válce tak proč soustručil kužely? :)
Dokud jsme ho nerozebral tak jsem nechápal proč nejde seštelovat... po rozebrání skončily rozebrané i mé iluze o těchto čínských strojích :? a po rozebrání jsem zjistil, že to ani opravit nelze že je to konstrukčně všechno špatně a neřešitelné. Takovej kuželkostroj prostě :)
Nyní rozebírám třicet let starý Japonský stroj a je to jako pohádka, která nekončí... všechno je tak promyšlené a propracované, že z toho mám obrovskou radost i když je to tak staré :wink:
Defakto to rozebírám jen kvůli údržbě a srovnání geometrie, jinak vše po třiceti letech principielně funguje správně a moc inovací od té doby k lepšímu ani nepřišlo (spíš k horšímu vzhledem k trendu šetřením materiálu a zkracování životnosti). Za nový stroj bych neměnil...
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2016, 1:04

martasg1 píše: Nyní rozebírám třicet let starý Japonský stroj a je to jako pohádka, která nekončí... všechno je tak promyšlené a propracované, že z toho mám obrovskou radost i když je to tak staré :wink:
Defakto to rozebírám jen kvůli údržbě a srovnání geometrie, jinak vše po třiceti letech principielně funguje správně a moc inovací od té doby k lepšímu ani nepřišlo (spíš k horšímu vzhledem k trendu šetřením materiálu a zkracování životnosti). Za nový stroj bych neměnil...
To je obchodně správně zkrátit životnost ,zboží se musí točit jinak není kšeft .Ony i ty nové japonské stroje nejsou co bylo.Byl jsem ve Zlíně kde firma má snad stovku CNC a mezi níma několik S50CNC hřídele do nich pere robot a jedou 24h , když si vemeš kolik let takhle makaj tak dneska by to byl obchodní průser to nesmí mašina vydržet jinak obchodník i výrobce zdechne hlady.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2016, 2:19

co vsichni mate s tim rabatem? nemate na mysli marzi?, rabat je sleva z ceny
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

4. 11. 2016, 5:05

Vy jste se snad všichni zbláznili. Že čínské stroje jsou jediné, co mají třeba takový posuv? A už Vás třeba napadlo, proč třeba FA2 má takový posuv a váží tunu? Asi to nebude tím, že by TOS byli blbci a Číňané géniové.
Stejně tak třeba žirafa. Originál Belet má 250kg a uzvedne 1,2t (a to mam pocit že ještě jen na krátko). Čínské mají snad 80kg nebo v lepším případě 100kg a prý (o tom, jak to v reálu dopadá, jsem už ledacos slyšel) uzvednou 2t. Že by v Belet byli tak blbí, nebo je to celé trochu jinak?
A takhle je to mam pocit se vším z Číny. Všechno jako že šíleně hoch, všechny parametry top. Když má západní konkurence motor 2kW, tak oni mají 3kW. Když má západní konkurence točný průměr 100mm, tak oni mají 200mm. Akorát že když západní konkurence má hmotnost stroje 1t, tak oni mají 300kg :-)

Jsem pro, co napsal tuším martag1 - pošleme už konečně ty vychcané šuntotepce do prdele. Už toho jejich "vysoce kvalitního" zboží je všude až moc a když chce pak člověk kvalitu tak se musí těmi rýžovými sračkami probírat jak nějakým močálem.

Já jenom doufám, že snad nedojde k tomu, že by Číňané dostavovali Dukovany nebo Temelín. Protože to může myslet vážně snad jenom debil. Nerad bych, aby kvůli tomu, že budeme mít nejlevnější reaktory na světě nám všem dobře známí text "kde domov můj" získal trochu jiný význam, než autor původně zamýšlel. Na takových věcech se prostě nešetří, protože při větší nehodě třeba 50km okruh není žádná míra.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2016, 5:33

samozrejme mas pravdu
ale rikas jen cast informace
taky si tam koupis zirafu ktera ty parametry skutecne ma nebo verim ze i lepsi jak Belet a samozrejme tezsi
ale pak je ta cebnovka tomu odpovidajici + doprava prez pul sveta a vyjde ti takovej nesmysl ze pochopis proc jsi takovej cinskej stroj jeste nepotkal
a o tom to vsechno je

az se tu idi nauci orientovat nejen na cenu ale i na kvalitu tak treba bude lip
a je uplne jedno odkud to zbozi bude
neni nicim a nikym vylouceno aby nekde na zemekouli neumeli vyrobit neco kvalitne
jen to vzdy stoji vic jak nejakej sunt

btw az zas v lidlu bude vyprodej posuvek za 200,- tak tam stejne bude vetsina z vas stat frontu
ale kdyz se hnoji cina tak je fronta zase tady
tohle fakt nechapu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

4. 11. 2016, 7:41

Trochu zpět k tématu.
I na blbém soustruhu se dá ( když člověk něco umí) vytočit díl s rozumnou přesností.
Na brusce jsem nikdy nedělal ale vzhledem k tomu že je dělaná na přesné věci předpokládám že na čínské brusce ani fachman neudělá to co by měla umět nebo se pletu?
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

4. 11. 2016, 8:09

Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

13. 11. 2016, 4:16

Zdravím chlapi,

Posledně jsme tu měli vášnivou debatu na téma Čína. Tak jak jsem psal brusku máme na skladě, tak pokud by měl někdo seriózní otázky na téma přesnost, zpracování nebo technické provedení konstrukčních uzlů klidně se ptejte.
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2263
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

24. 6. 2018, 6:12

Malá bruska na plocho : https://stroje.bazos.cz/inzerat/9048114 ... agneto.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“