To mi hlava nebere toto

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

20. 6. 2018, 10:25

Zajimavy stroj spolu s jeste zajimavejsim vretenem :lol: :lol:

https://stroje.bazos.cz/inzerat/90994329/Cnc-frezka.php" onclick="window.open(this.href);return false;
cnc.png
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

22. 6. 2018, 2:08

no tak to vřeteno vyřešil po svém, točí to 11500 otáček pokud by měl podtím správné uložení tak na šolíchačky dobrý :D
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

22. 7. 2018, 2:16

Zdravím pánové,

můžu se zeptat kolik by jste nabidli cca cenu za MCV 1000 od kovosvitu z roku 1998 ? Ta mašina ještě pořád běží ve fabrice a mám šanci jí získat. Nějakou cenu jsem nabidl ale už pár dní nemůžu spát jestli jsem náhodou nedal málo.

Proč to sem píšu. Jsem totiž v boji s 2-3 překupníkama.

Dík 8)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

22. 7. 2018, 2:32

Radislav píše: 22. 7. 2018, 2:16 Zdravím pánové,

můžu se zeptat kolik by jste nabidli cca cenu za MCV 1000 od kovosvitu z roku 1998 ? Ta mašina ještě pořád běží ve fabrice a mám šanci jí získat. Nějakou cenu jsem nabidl ale už pár dní nemůžu spát jestli jsem náhodou nedal málo.

Proč to sem píšu. Jsem totiž v boji s 2-3 překupníkama.

Dík 8)
i kdyz nevim kolik, tak je velmi pravdepodobne, ze jsi nabidl vic nez prekupnici ,ale sem tu cenu nedavej!
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 7. 2018, 4:59

Když se prodává jeden stroj tak to jde. Překupník do nějaké normální ceny nepůjde, protože i když pak cenu při prodeji od sebe přepálí, tak samozřejmě nepůjde do velkého rizika. Musím mít prostor, aby mohl, když bude nejhůře prodat za normální cenu. Takže to není problém ho přeplatit a pořád ještě koupit dobře.
Horší je to když se rozprodávají celé dílny, dělá se obměna strojového parku atd. To pak je pro ně vyžíranda, protože to sebere všechno a prodávající to preferují než prodávat po kusech a riskovat, že nakonec toho plno zbude. Bez ohledu, že jednotlivé kusy by se dali prodat daleko lépe.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

22. 7. 2018, 5:05

Právě tohle je obměna parku 4 strojů. Naštěstí se vedení rozhodlo kdo dá nejlepší cenu. Ikdyz překupník nabídl rovnou za všechny. Cenu neprozradili takže jsem to střelil odhadem dle svých nulových zkušeností. Ale prodávají teď 2 a pak za pár měsíců další. Takže je ještě šance uspět u druhé faze. Proto vznikl tenhle dotaz. Nerad bych totiž o to přišel ale na druhou stranu nechci dávat přemrštěné ceny za 20 let starou mašinu aby pak odešlo vřeteno za 100 tisíc.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

22. 7. 2018, 5:55

Tak jestli budou 2 stroje prodávat po jednom, nebo oba najednou je asi pro ně jedno. Není to, jako kdyby šlo o 10 strojů kde, když to vezme někdo celé najednou je to už pro ně zajímavé. Tj. je šance že půjdou cestou největší nabídky byť za jeden stroj.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

30. 7. 2018, 10:14

Objednal jsem si střechovnici (ebay) normálně se to posílá namotaný na roli, a tihle debilové to namotali do koule jak kopačák. No můžu tohle dát někomu na střechu? (barvu hapluje foťák, ta je dobrá)
37996461_1990325907684466_8898836602797686784_n.jpg
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
berni
Příspěvky: 250
Registrován: 24. 11. 2012, 6:56
Bydliště: Brno, Boskovice

15. 8. 2018, 1:41

mám pocit že se tu již tento pán probíral...to opravdu pouze přeprodává inzeráty?

inzerát v maďarsku
https://szerszampiac.hu/szerszamgep/esz ... 0-eszterga
a překupník ??? na slovensku
https://stroje.bazos.sk/inzerat/8879699 ... EMU200.php

a nebo
https://szerszampiac.hu/szerszamgep/esz ... r-eszterga
https://stroje.bazos.sk/inzerat/8874014 ... verovy.php
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

15. 8. 2018, 2:01

Su to dvaja priekupníci ktori len kopirujú madarské stránky,supek a deltaving,,všetko čo ponúkaju nájdete na madarskych stránkach min o 20%lacnejššie,,
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

3. 9. 2018, 10:36

Tohle fakt nechápu, jak to dělaj, že je ta mašina tak čistá, nikde žádnej bordel, všechno vypadá nakonzervovaně. Jen horká wapka na to nemůže s chemií stačit. To je zaliskaný pořád dokola... https://stroje.bazos.cz/inzerat/9378623 ... -100-A.php
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1818
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

3. 9. 2018, 11:02

DwPetr píše: 3. 9. 2018, 10:36 Tohle fakt nechápu, jak to dělaj, že je ta mašina tak čistá, nikde žádnej bordel, všechno vypadá nakonzervovaně. Jen horká wapka na to nemůže s chemií stačit. To je zaliskaný pořád dokola... https://stroje.bazos.cz/inzerat/9378623 ... -100-A.php
To je jednoduchý - nakupuje stroje v insolvenci třeba takhle čistý... a přeprodává je za 200-500 procent dráž. Myslím si, že tenhle pán zrovna stroje nečistí :) (nemá to zapotřebí vydělá na insolvencích dost). U nás v průmyslové zóně nakupoval také a měl přednost přede mnou - že prý bere celé stroje tak mu k tomu dávali nástroje a držáky s cenou na kila. To se to pak vydělává.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

3. 9. 2018, 11:06

Jo to je mi jasný, vím jak to chodí. Ale že někdo dokáže takhle tu mašinu vyčistit, tam není nikde nic :shock:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

6. 9. 2018, 9:13

Nevěděl jsem kam, tak snad sem to pásne. Je to takový můj poznatek z praxe posledních dvou týdnů, ale protože jsem zde stále "cucák" a novas, tak mi možná řeknete, že to je standard a nic nového. Ale třeba někomu moje poznámka pomůže, vyvarovat se nepříjemností.

Týká se poptávání stroje (jak jsem zde někde psal, vybavuji dílničku, tak sháním) se záměrem následné koupě. Takže jsem se ponořil v rámci možností času do sledování inzerce. Tady hodně díky členovi DwPetr, že asi pravidelně sleduje nabídky na dvou nejznámějších serverech a dává do jednotlivých vláken soustruhy, frézky a další opravdu zajímavé odkazy na zajímavé stroje za dobré ceny. To je moc fajn, docela mi to ušetří dost času.

Tím, že sháním, tak občas člověk musí někam zavolat, doptat se, domluvit si návštěvu, zajet okouknout, odzkoušet, prohlédnout... asi znáte. To, že moc lidí neumí komunikovat asi nepředělám. Horší je, když si někdy někde domluvíte schůzku, a je to jinak, nebo už tam dokonce není stroj, nebo tam je, ale najednou je za jinou cenu, než za kterou byl v inzerátu...?---...? Ptám se zkušenějších. Je to standard?

Druhé neblahé poznání, které jsem nabral, je pomlouvání, přebíjení cen (již předjednaných nebo dokonce zálohově zaplacených). A to si myslím, že je na facku, nebo lopatou do palice. Domluvíte si, zajedete se podívat, líbí se, vyhovuje to, složíte zálohu s tím, že si stroj odvezete druhý den (např.). To mi přijde normální, ale ouha! Kupující, protože je v tomto případě velmi vzácně hodně slušný člověk, který drží slovo, ví, co znamená podání a stisk ruky s potvrzením "To beru a platí", tak musí den odolávat bombardování telefonátů asi překupníků, typu:
" Tak já si jedu hned a dám Vám o XY víc, než ten pán."
Nebo další:
"Jestli si to neodvezl, tak je to překupník a shání někoho, komu to hned prodá". "A proč si to hned neodvezl? To je přeci podezřelé, asi nemá zájem".
a prodávající:
"Ale pán zaplatil zálohu a dopravu má domluvenu, přijede si pro stroj už zítra."
a neodbytný opruz:
"To já bych si přijel hned a dám Vám o 2.000,- víc hned na ruku."

Dělám někde chybu? Vy, když se jedete podívat někam na stroj, tak hned jedete náklaďákem a s plnou šrajtoflí a odjíždíte se strojem? (s výjimkou "super" kupů nebo pokud se vzájemně už třeba odsud znáte a víte o co jde, pochopitleně). To asi ne, že? Přeci pokud je u inzerátu uvedeno prohlídka po domluvě možná, tak to tam něco znamená, ne? Nemusím stroj hned koupit, že ne? :wink:

No asi bych mohl pokračovat, ale nějak na to zrovna nemám chuť, jen se chtěl svěřit. I když bych chuť a radost mít měl, protože mám vysněný strojík konečně doma a jsem moc šťastný. Naštěstí pan prodejce byl super, je to chlap s "koulema" (omlouvám se, ale není to myšleno vyulgárně, ale jako přirovnání), který když dá ruku a slovo, tak to platí a navíc prodával opravdu nevyužitý stroj ale "nepotřebuje" peníze. Neboli jinými slovy neprodává ho kvůli penězům, protože by je neměl. To bylo možná nakonec jediné moje štěstí, jinak byla mašina pryč.

Tak doufám, že to zas není tak hrozné a obvyklé vždy, ale možná se mýlím. Jak jsem psal, nevím, nemám v tom praxi. Ještě mě asi nějaké to jednáníčko čeká, ale teď si mohu dát na chvilku pauzu a začít se konečně v něčem vrtat. Tak mějte všichni hezký a úspěšný den a co nejméně stresu a dementů :)
Petr.
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

6. 9. 2018, 9:34

Mě se zatím podařilo téměř všechno, až na jednu pilu, paradoxně jsem ji měl slíbenou od člověka co mi prodal už jednu mašinu a nečekal jsem že přes nekolik ujištění k tomu nakonec nedojde.

Dneska ve dvě v noci jsem hledal ten malej soustruh co tu chtěl novej uživatel, a našel jsem něco jinýho čerstvýho, co jsem musel hned pro sebe booknout. Hned ráno v 8 jsme se dohodli, inzerát zmizel, a zejtra ráno zapřahám podval.

Dokonce mám pozitivní zkušenost i s CEE, kde mi nakonec poslali adresu, ať si to dotáhnu do konce sám. Byla to ale rozbitá mašina. Já teda vlastně lovím hlavně rozbitý zanedbaný stroje, jdu do rizika za adekvátní cenu.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“