Litinový základ 3040

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

31. 8. 2017, 5:56

martasg1: Zatím je to předčasné. Nejdřív musím všechno potřebné dodělat, pak udělám nějaké odlitky pro sebe a teprve potom můžu začít uvažovat jestli to dělat i pro někoho jiného a kolik si za to říct. Ten tvůj časový plán by tomu mohl odpovídat. Já si žiju ve vlastní časoprostorové bublině a ty tři roky, to je tak akorát, abych se tím nemusel stresovat :lol:
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1867
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

1. 9. 2017, 11:59

milan584 píše:Optický pravítka a NURBS systém při retrofitu by byl samozřejmě nutností, to dá rozum.
Motto:
Laik žasne, odborník se diví. :mrgreen: :shock:
Jsi mimo kámo... já jsem zarytej odpůrce čínskej mašin a na retrofit o kterém mluvím a do kterého rejpeš je tady na fotce:
(Mazak FJV25 - 9 tun, 12 tis. ot. vřeteno 24kW, 30m/min., 1200kg zatížení stolu)
vystup.jpg
Tak asi řešení optických pravítek a NURBS má cenu nemyslíš?

Další mašina co mám teď rozebranou a řeším repasi motoru a vřetena 11kW je toto:
(Hurco BMC 25, 5 tun, kluzný vedení, 11kW)
DSCF9169.JPG
Fakt ti přijde že jsem příznivce strojů alá Proma a spol.? Mám snad nějakej v podpisu?

Prostě mám jen velké plány - tomu se smát můžeš... ale to je jen otázkou peněz a času. A jestli něco nevím? tak se to velice rád doučím... nepovažuju se za odborníka.

Tak proč bych se nemohl až opravím tyhle mazlíky pustit do stavby polymerbetonový víceosý brusky nebo soustruhu? Tohohle typu se konstrukce sehnat za levno nedá. Co na tom vidíš divnýho nebo k smíchu? Klidně mě pouč...
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1867
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

1. 9. 2017, 12:03

milan584 píše:
martasg1 píše: A hlavně staré stroje pak už neodpovídají moderním koncepcím a někdy jsou zbytečně moc robustní.
.
Přesně :mrgreen:
To by se dalo vyřešit tím, že by se na bazoši koupila ojetá mašina typu třeba jako Proma FPX-25 nebo BOW a ta se pak osadila pohony od Yaskawy a Hajdošem.
Optický pravítka a NURBS systém při retrofitu by byl samozřejmě nutností, to dá rozum.
Motto:
Laik žasne, odborník se diví. :mrgreen: :shock:
Mimochodem tím příliš robustní jsem měl na mysli, že celkově jsou staré stroje příliš robustní - předpotopní výměny nástrojů, příliš rozměrné krytování a odkapy, krycí plechy, elektroskříně apod. Určitě jsem neměl na mysli užitnou váhu kluzných částí a částí sloupů, ale to jsem si myslel, že inteligentnímu člověku dojde.

Co se týká koncepcí, tak tam je to snad jasné - nové koncepce strojů jako modulární uspořádání, výpočty žebrování pro tlumení vibrací apod.

Ano jak píšeš - tvé poznámce Laik žasne a odborník se diví... :lol:
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 9. 2017, 12:29

Bohuzel vsechno konci akademickou diskusi o nicem, jak zminoval tusim Robo :-( Cinani jsou blazni a u vetsinu zbozi kalkuluji leteckou dopravu. Kdyz jsem neco tezkeho hodne chtel (china) speditera jsem vzdycky ukecal a dopravu lodi si zajistil. Pochopitelne z jedne palety neni zadny spediter odvazany. Na FOB se odesilate presvecit docela daji.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

1. 9. 2017, 3:19

Tak to někdo kupte a není se o čem bavit.
Podle mě materiál bude na houby a obrobené to bude taky na houby.
Celá mašina není připravená na nějaké rozumné krytování vedení. Bůch ví jak tam uvažujou s koncákama a tak dále.
To už bych raději něco přidal a koupil základ od Muellera FS3MG.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
hub66
Příspěvky: 16
Registrován: 12. 6. 2010, 10:58
Bydliště: Rakovník

1. 9. 2017, 8:17

Něco přidat = cca + 70000 Kč dle ceníku z roku 2014 (možná jsou ceny nyní jiné)

A já pořád žiji v domnění , že jsem na " hobby " fóru.

Nic ve zlém.

Vyrobte to tedy někdo z "ne na houby" materiálu a obrobte to "ne na houby"
a dejte to nám hobíkům za 20 - 30 000 Kč. Budete mít možná mnoho spokojených zákazníků.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

1. 9. 2017, 8:24

Jenže on by každý chtěl za cenu číny funční kvalitní věc, za cenu octavie labmo, na vřeteni výkon 5Kw a příkon 3 Kw.
Je tu spousta příkladů hobby staveb a když to má být k něčemu tak cena hotového stroje je stejně 100-200 tis.
Když si vemeš zbytek komponentů tak aby to bylo k něčemu tak ten základ bude v nákladech pětina stroje možná i mín.
Pokud by někdo udělal něco podobného v přiměřené kvalitě a i kdyby to zvláld třeba za 40 tic. což je je o fous více než to je od čínanů s dopravou tak to stejně bude pro
místní drahé ( bohužel většina má pocit že mašina na občasné obrábění duralu jde postavit za 10 tis).
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

1. 9. 2017, 8:29

hub66 píše: A já pořád žiji v domnění , že jsem na " hobby " fóru.
A na tom je nejhorší že se hobbýkům stejně nezavděčíš .Když poradíš jak to má být tak si to udělají stejně po svém protože i když se ptají tak i přesto to znají nejlíp tak že jsou rady zbytečný .Když by to někdo dal odlejt tak to tady na foru stejně nikdo nekoupí protože všichni co to tak moc potřebují by to najednou potřebovali víc kulatý nebo víc hranatý ,prostě taková místní klasika.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

1. 9. 2017, 8:31

Kuva Lubošu ty jseš rychlej :wink: tak už máme stejný zkušenosti :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

1. 9. 2017, 9:42

Já to mám každý den, zákazníci chtějí za cenu čínského šmejdu věc která funguje. A dost často věci které odporují fyzice základní školy. Zas nedávno někde psali jak jsou elektomotory super že nepotřebují převodovku. Někdy mám pocit že tenhle svět jde doopravdy do háje.
Tím si ale každý musí projít sám. Taky jsem si stavil různé strojky, ale pokud člověk chce doopravdy obrábět tak to zkrátka má jen jedno řešení ( byt´ v nějakém intervalu).
Dokud člověk nezkusí pořádný stroj tak si může myslet že to tak je správné.
Hobby nemusí znamenat že to musí být laciné a ojebané, těžko si v klenotnictví objednáte nějaké to horší zlato se slovy " já to mám jen jako hobby tak mi stačí něco horšího".
Troufnu si tvrdit že pokud to někdo koupí bude neštastný. Ale ano někomu stačí na obrábění Kress a každé zboží má svého kupce. Každý má jiné potřeby a cestu do cíle.
My idioti co jsem si tím prošli, protože nebylo kde čerpat informace to máme jednoduché, dnes každý najde na všechno 1000 různých odpovědí.
Bohužel si lidi tak nějak zapomněli vážit lidské práce... a informace berou jako samozřejmost.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5201
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

20. 9. 2017, 8:30

lubos píše:Já to mám každý den, zákazníci chtějí za cenu čínského šmejdu věc která funguje. A dost často věci které odporují fyzice základní školy. Zas nedávno někde psali jak jsou elektomotory super že nepotřebují převodovku. Někdy mám pocit že tenhle svět jde doopravdy do háje.
Tím si ale každý musí projít sám. Taky jsem si stavil různé strojky, ale pokud člověk chce doopravdy obrábět tak to zkrátka má jen jedno řešení ( byt´ v nějakém intervalu).
Dokud člověk nezkusí pořádný stroj tak si může myslet že to tak je správné.
Hobby nemusí znamenat že to musí být laciné a ojebané, těžko si v klenotnictví objednáte nějaké to horší zlato se slovy " já to mám jen jako hobby tak mi stačí něco horšího".
Troufnu si tvrdit že pokud to někdo koupí bude neštastný. Ale ano někomu stačí na obrábění Kress a každé zboží má svého kupce. Každý má jiné potřeby a cestu do cíle.
My idioti co jsem si tím prošli, protože nebylo kde čerpat informace to máme jednoduché, dnes každý najde na všechno 1000 různých odpovědí.
Bohužel si lidi tak nějak zapomněli vážit lidské práce... a informace berou jako samozřejmost.
Chlapci vy to pořád berete ze svého úhlu pohledu - vás to přeci živí!!!
Takže potřebujete opravdu něco na co se můžete spolehnout - tedy strojky na takovéto domácí šudlání pro vás nikdy nebudou.
Proto mi někdy připadají vaše poznámky (Neberte to proboha ve zlém !!) ;-) trochu mimo.
Tohle je okresní přebor, kdežto vy jste extraliga.
To o čem se bavíme je stavebnice základu frézky.
To co nabízí Číňan v úvodu vlákna tady podle mne za ty peníze včetně dopravy nikdo neudělá.
Proto my hobíci, těžko můžeme někoho z vás přemlouvat aby se do něčeho takového pustil - leda by v tom on zase viděl to Hobby ;-)
Řešení to podle mne má jen jedno, že to někdo vymyslí postaví, ověří a pak to publikuje bez nároku na cenu vývoje.
Pak se možná najde někdo koho to zaujme a bude to pro něj ekonomicky zajímavé.

Mimochodem tahle firma nabízí i další polotovar klasického tvaru
https://www.aliexpress.com/item/5-axis- ... Yi0eVj&s=p" onclick="window.open(this.href);return false;
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

20. 9. 2017, 8:50

To Zdenek: tady je pro hobbika hlavni problem s doprava. Profik to dovazet v mnozstvi desitek az stovek kusu nebude a kutil to nikdy nema sanci za rozumnou dopravu do cech dostat. Posledni brzdou je cinan, pro ktereho starosti s FOB urcite nesroji za jeden kus. Snad mala sance, kdyz se dohodne vice hobiku a vezmou 10 kusu. Potom vyrobce a spediter uz mozna alespon zauvazujou.
Uz dlouho mi dloube v palici proc ty zluty posuci vsechno kalkulou na letadlo, pripadne na express lode. Ceny dopravy je potom 2-5x vyssi nez vlastni zbozi. OK bezna kontakova lod se plazi vcetne nakladani 3 mesice, ale cena je akceptovatelna. Stacilo by do Shipping Method proste pridat pomale a levne lode.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 9. 2017, 10:31

A o kolik levněji to tou levnou a pomalou lodí při jednom kusu ode dveří ke dveřim vyjde?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

20. 9. 2017, 10:52

Podle mě pokud by to šlo lodí a vzalo se toho třeba 10 ks tak by doprava ke mě byla cca 5tis ks, možná méně.
Doba od objednání do doručení je taky cca 2 měsíce.
Podle mě hobby neznamená že se musím trápit. Hobby nemá nic společného s tím na čem dělám ale to že to nedělám za účelem zisku ale pro radost a potřebu uspokojení.
Bohužel si každý myslí že se to dá ojebat ( to bude asi nějaká národní vlastnost), ale něco je ojebat nedá. Nemám problém zaplatit za práci druhých pokud je kvalitně odvedená pak si to zaslouží. Platit za odfláklou práci i kdyby polovinu s tím že mi to stačí jen v lidech, který mají dělat kvalitně, pěstuje dojem že nemusí protože každého zajímá jen ta cena.
Někdo má hold žaludek dělat výrobky za které by se ostatní styděli. Potom není divu že řemesla a i vědomosti lidí jdou od háje když se dá vše koupit na aliku a vygooglit.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 9. 2017, 11:00

tak ono kdyz ten ram bude tuhej asi tak jako se to v hobby sfere delava tak je to jedno
nejak se to podda, nekde se to ohne a ono to jezdit bude
ale kdyz se ty kolejnice daj na tuzsi litinu a daj se tam blbe tak s tim nehnes protoze uz se tomu do ohybani nebude moc chtit
tim chci rict ze prechodem na litinu tj. mohutnejsi konstrukci, dojde ke zvyseni naroku na ulozeni vedeni, voziku, sroubu, a matic
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“