Soustruh - nekup to za ty peníze... :-)

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

3. 11. 2017, 6:26

O
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 4:00, celkem upraveno 1 x.
V20
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

3. 11. 2017, 8:57

lubos píše:
lubbez píše:náhodou, bylo tady smazaný celý vlákno o samodomo broušení lože soustruhů. ano, bylo to celé spíš srandovní, ale videa se mi líbily. na rovinu, tady nebyl jedinej důvod to mazat.
Tady bych úplně nesouhlasil.
Pokud by to zkusil člověk který úplně neví co má dělat tak to nedopadne dobře. Stejně tak jako kdyby na stránkách o zdraví byl návod jak si doma vyoperovat slepé střevo.
Tomu se říká přirozená selekce. :-) Jak lidí, tak strojů. Ne nemám sebemenší problém s tím, že se to vlákno smazalo, byla to fakt kravina. Docela rád bych se ale dočetl, jak s tím kdo tady z fóra uspěl. Na druhou starnu obdivuju robokopa, že dávno neprobral těch cca 55 stránek blábolů kolem Lifiho stavby stroje. Takže můj předchozí příspěvek byl čistě pro odlehčení.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

3. 11. 2017, 9:09

Já to tak beru to broušení byla taková kravina asi jako že se na 3D tiskárně dá vytisknout BLDC motor co bude k něčemu. To bych zase smazal já jako blbost ale internet je z 90% plný blbostí jen tady je to zatím , bohu dík, obráceně.
Je dobré když tu někdo napíše kravinu že ho ostatní většinou hned pošlou do háje a není to tu zaplevelené jako na jiných forech ( mojehobby, geocaching, rcmania....), kde jsou oddíly tleskačů a patolízalů.
Jestli chcete vidět jak dopadne diskutování kde neni žádná autorita tak zkuste třeba hybrid a schválně kolik komentářů v diskuzi pod jakým koliv tématem je k věci.
Blbost vládne světem a pokud k ní budeme lhostejní tak nás převálcuje.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2017, 9:26

bu_bu píše:RaS:
No tak buď tak hodný, vyšetři si chvilku a vysvětli mi reakci fmodela na předchozí straně, cituju:
"Pěkně to motáš ,věnec 60 z nejde koupit protože je to průměr 14 cm, a je to na zkušební zařízení zkus si to alespoň přečíst když to chceš komentovat"
Mě z toho vyplývá, že jsem negramot, kterej ani číst neumí. Co tobě, jak by sis tohle pro sebe vyložil?
bu_bu píše: .....tak čerstvě třeba pastorek ze starteru felicie - favorit, navíc věnec 60 zubů pro tenhle konkrétní pastorek je ke koupi jako náhradní díl ale pro trochu jiný motor, cena proti kusové výrobě mi nějak horentní taky nepřipadá, ale i další).
Budeš tak laskav a ukážeš mi kde se ten věnec se 60zuby a s modul 2.1167, xm=1.514mm dá kupit ???? nebo na čem se přesně vyskytuje ???
Nebo jsi jen tak žvanil jako že všechno víš ?
Děkuji za fundovanou odpověď.
Naposledy upravil(a) fmodel dne 3. 11. 2017, 9:34, celkem upraveno 1 x.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

3. 11. 2017, 9:31

ani nevím pořádně jak začít s nějakým komentem k výše napsaným řádkům a stranám....
většina z vás si dobře pamatuje jak jsem se ve smazaných vláknech prezentoval nebo jak to nazvat no...
pokud jde o takové řekněme kontroverzní téma tzn broušení lože stačilo by nazačátku napsat že uvedené postupy jsou jen na vlastní nebezpečí a bez potřebného vybavení a značných zkušeností dojde k poškození lože a dál nech si tam píše kdo chce co chce
nicméně když je tu někdo nový neznamená to že je to trouba a představte si, že za troubu označíte člověka /ač nepřímě/co v tomto oboru pracuje desítky let tak ho to absolutně odradí....v žádném případě nemluvím o sobě to na 100% NE
no a ten člověk co tu mohl časem vypustit své zkušenosti sem prostě už nikdy nepujde
dál co napsat?... chodí sem noví lidé často odborníci ...založím tu téma o vstřikování plastů a napíše mě radši do SZ s tím, že doslova: radši to nebudu psát na fórum protože by mě znemožnili
co tím chci říct....když už je to na strojirenstvi.cz což je trošku vyšší level, tak by bylo vhodné trošku být zdrženlivý a komunikovat v klidu bez narážek či urážek
mnoho lidí čte mezi řádky jak se říká a jak už zde bylo napsáno.... kolikrát to z textu vyplyne uplně jinak než to bylo myšleno.
to je tak asi všechno Zbyňa
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2017, 9:54

Hmm ,tak že žvanil :( tak nějak jsem to čekal.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

3. 11. 2017, 10:16

bu_bu píše:
lubos píše:Já to tak beru to broušení byla taková kravina asi jako že se na 3D tiskárně dá vytisknout BLDC motor co bude k něčemu. To bych zase smazal já jako blbost ale internet je z 90% plný blbostí jen tady je to zatím , bohu dík, obráceně.
Je dobré když tu někdo napíše kravinu že ho ostatní většinou hned pošlou do háje a není to tu zaplevelené jako na jiných forech ( mojehobby, geocaching, rcmania....), kde jsou oddíly tleskačů a patolízalů.
Jestli chcete vidět jak dopadne diskutování kde neni žádná autorita tak zkuste třeba hybrid a schválně kolik komentářů v diskuzi pod jakým koliv tématem je k věci.
Blbost vládne světem a pokud k ní budeme lhostejní tak nás převálcuje.
Lituju,ale tohle mi už připadá stejný, jako soudobá mediální masáž o Benešových dekretech a poválečném odsunu němců.
Pokud si tedy dobře pamatuju, tak spory tam byly o jedno jediný ruský video, který tam navíc a nevím proč, vložil jeden ze zdejších posměvatelů, jen aby se mohl pošklebovat. Ale pokud by ten dotyčný uměl aspoň trochu rusky, tak by zjistil, že ten rusák ve videu flexou pouze před broušením hruboval zapájené díry na vylomeném loži.
Proč je tady teda obsáhlá kapitola " Začínám stavět a nevím jak na to"? To smazané vlákno přeci bylo přesně o tom samém, "Jde si doma opravit projeté nebo poškozené lože na soustruhu"? Ano, jde a dělá se to, zrovna tak jako si amatéři staví cnc jezdítka. Taky drahé komponenty můžou poškodit zrovna tak, jako soustruh. Chtěli pouze poradit, o ničem jiném to tehdy nebylo, nechápu, asi jsem teda blbej.

fmodel:
vpředu jsem psal o ignoraci nesympatických jedinců, podle mě to je tady vcelku rozumné řešení :D
Nikde jsem nepsal že bych souhlasil s mazáním toho blábolu. Jen mi je jasný že pokud by to podle toho zkusilo udělat 100 lidí, kteří sem přišli poprvé a nemaj se strojařinou žádnou zkušenost, jak by to dopadlo. Pak by si řekli co to tu je za kretény co tohle poradí. Já bych si na to netroufnul ale věřím že jsou borci co to daj. Stejně tak jsou borci co běhají stovku pod 10 a já žádného osobně neznám.
Většina dotazů pro nové stavěče tu byla zodpovězena stokrát a stejně se lidi ptaj pořád na to samé dokola. Plno lidí už omrzelo na to samé odpovídat. Nehledě na to že slovo prosím a děkuji vymizelo ze slovníku.
Osobně nemám problém se zeptat na něco co nevím ,ale nejdřív zapojím to co mám mezi ušima a nečekám že to někdo udělá za mě. Taky se občas přistihnu že se ptám na něco co bych si měl být schopný najít protože jsem línej a otravuju s tím kamarády a stydím se za to. A pokud se z mojí blbosti poučím já i někdo jiný tak forum splní svůj účel.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

3. 11. 2017, 10:25

kenybz píše:ani nevím pořádně jak začít s nějakým komentem k výše napsaným řádkům a stranám....
většina z vás si dobře pamatuje jak jsem se ve smazaných vláknech prezentoval nebo jak to nazvat no...
pokud jde o takové řekněme kontroverzní téma tzn broušení lože stačilo by nazačátku napsat že uvedené postupy jsou jen na vlastní nebezpečí a bez potřebného vybavení a značných zkušeností dojde k poškození lože a dál nech si tam píše kdo chce co chce
nicméně když je tu někdo nový neznamená to že je to trouba a představte si, že za troubu označíte člověka /ač nepřímě/co v tomto oboru pracuje desítky let tak ho to absolutně odradí....v žádném případě nemluvím o sobě to na 100% NE
no a ten člověk co tu mohl časem vypustit své zkušenosti sem prostě už nikdy nepujde
dál co napsat?... chodí sem noví lidé často odborníci ...založím tu téma o vstřikování plastů a napíše mě radši do SZ s tím, že doslova: radši to nebudu psát na fórum protože by mě znemožnili
co tím chci říct....když už je to na strojirenstvi.cz což je trošku vyšší level, tak by bylo vhodné trošku být zdrženlivý a komunikovat v klidu bez narážek či urážek
mnoho lidí čte mezi řádky jak se říká a jak už zde bylo napsáno.... kolikrát to z textu vyplyne uplně jinak než to bylo myšleno.
to je tak asi všechno Zbyňa
Jen se těš, brzo se stanu majitelem dvou ručních vstřikolisů a jednoho malého poloautomatu Arburg, tak ze sebe udělám idiota ve tvém vlákně zcela veřejně protože o plastech vím jen to, že když se zapálí a kápne mi na ruku tak to bolí a jizva zůstane napořád. :-)
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Zbýňa
Příspěvky: 1921
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

3. 11. 2017, 11:16

Upozorňovat na dobrý nabídky má svůj smysl, ale vytahovat z netu nabídky s napálenejma cenama s cílem pošklebovat se inzerentovi, kterej ani neni odsud je nesmyslný.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

3. 11. 2017, 11:31

a kdo ho ma teda vetsiho, uz se vtom trochu ztracim
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 11. 2017, 8:10

většího to nevím jedině všichni vytasit jak v tom filmu :D
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 11. 2017, 8:16

To: Lubos
proč blbce žádný učený z nebe nespadl...
tak to pak veřejně proberem no plat hoří něktrý skápne, některý pění, každý hoří jiným plamenem a jinak zapáchá
je zpracovaná metodika rozpoznávání plastů říká se tomu zkouška hořením a dá se tak rozpoznat většina druhů plastů
těžko se to z textu chápe...lepší by bylo natočit video
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“