Celni system CZ

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 12. 2017, 11:23

Kdo neojebava musi se nutne zlaznit a ted pekne zurim. Kolega zapomnel napsal cinanum castky do deklarace a na vsechny balicky ted skocili. Ted zacina matematika celni spravy. Z balicku 30USD je DPH 200kc (to proste nedopocitam zdravym rozumem), USD stred 21.7 je 650kacek. Chapu je celni sprava jede podle svych kurzu a pece na CNB, ovsem tohle je silna kavicka. Celkove naklady na vydani zbozi za 650 korun jsou 300kacek, kdyz si clim sam. Pokud mi bude clit posta a to znamena, ze referent odnese papiry o pet metru dal do vedlesiho okna, je to jeste o stovku drazi. To potom znamena ze na balicek za 650kacek jsou naklady 400kc !!!! DHLka mi za 550 alespon nabidne servis tady travim hodiny na celnici. Ty mi teda hnuli zluci.

Podobny celni system snad nemaji bananove republiky. Kdo chce tady prezit a nezblaznit se musi donekonecnena OJEBAVAT a OJEBAVAT.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22388
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2017, 11:57

je mozne ze ti zapocetli do toho DPH nejakou prumernou cenu dopravy (kdyz neni uvedena tak se pouzije tabulkova)

tohle se prave musi vychytavat tim ze to nechas poslat jako jednu zasilku a vsechny ty veci jsou uvedene jinak strasne tratis
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5197
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

16. 12. 2017, 3:30

Před cca 3/4 rokem se mi stalo to, že DHL mi při celním řízení za "shipping free" napařila průměrnou cenu dopravy.
Pokud není určena cena dopravy nebo je tam shipping free je potřeba si od dodavatele vyžádat dobrozdání,
že cena zboží je včetně dopravy a tím pádem by si nikdo další neměl počítat poplatek průměrné ceny dopravy,
protože tímto je cena dopravy určena (cena dopravy je určena jako součást ceny za zboží).
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2017, 3:56

cenice pouziva jine kurzy, nez ty, ci tvoje banka https://www.celnisprava.cz/cz/aplikace/ ... kurzy.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2017, 4:18

Celnice používá standartní kurs ČNB. Akorát ne denní, ale měsíční.
SABLE-2015
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22388
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2017, 4:26

to je pak super kdyz kupujes neco drazsiho a mezi temahle dvouma kurzama jim uz vyleze nejakej rozdil kterej pak vyskoci na financaku jako nesrovnalost v dokladech
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

16. 12. 2017, 5:33

Ono úplně stačí, když celníci pošlou svoje papíry finančáku o pár dní později a jim se to tam nespáruje s kontrolním hlášením. Finančák okamžitě startuje na kontrolu, samozřejmě zjistí, že je to v pořádku, ale za měsíc se znova totéž opakuje. Ztráta času lidí s finančáku, lidí z firmy, ale zřejmě je to v době internetu a umělé inteligence neřešitelná situace :-) :-)
Aleš Procháska
tomik.tk
Příspěvky: 589
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

16. 12. 2017, 6:04

na financaku ma kazdej urednik papir, se seznamem buzeraci, co je potreba pravidelne delat .. proste interni narizeni. nic ze zakona atd. :(
a clovek s tim nic nenadela..
tomik.
prochaska píše:Ono úplně stačí, když celníci pošlou svoje papíry finančáku o pár dní později a jim se to tam nespáruje s kontrolním hlášením. Finančák okamžitě startuje na kontrolu, samozřejmě zjistí, že je to v pořádku, ale za měsíc se znova totéž opakuje. Ztráta času lidí s finančáku, lidí z firmy, ale zřejmě je to v době internetu a umělé inteligence neřešitelná situace :-) :-)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 12. 2017, 10:47

... hmmm to ma Robo asi pravdu. Celnikovi je shiping free zrejme uplne sumak a pripocte dopravu tabulkove. A to uz chteji snap stranky z eshopu, kde je FREE. K tomu kurz co je napadne a jsme pocetne doma. V ramci firemnich zasilek chapu, ze si stat chce vydelat, bohuzel u obcana co si objedna balicek detem k vanocum, je to nekonecna buzerace, vychca... a nesmyslne navysovani ceny zasilek. Tohle je tezky socik, otravovatt lidi.
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 993
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

17. 12. 2017, 8:06

prochaska píše:Ono úplně stačí, když celníci pošlou svoje papíry finančáku o pár dní později a jim se to tam nespáruje s kontrolním hlášením.

Tak teď mě zatrnulo ... Do kontrolního hlášení se dovoz/vývoz do třetích zemí uvádí? To se přece uvádí do DPH ....
JuanV
Příspěvky: 152
Registrován: 22. 2. 2011, 3:09
Bydliště: Praha

17. 12. 2017, 9:58

Hlavne je potreba uvadet jednu veticku na dokladu pokud mate Free Shipping a neni vycislena doprava - jinak se veme tabulkova a ta je pekne draha.
Takze uvadet "Incoterms DAP ...cilove mesto...."
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

17. 12. 2017, 10:06

Martinhora píše:
prochaska píše:Ono úplně stačí, když celníci pošlou svoje papíry finančáku o pár dní později a jim se to tam nespáruje s kontrolním hlášením.

Tak teď mě zatrnulo ... Do kontrolního hlášení se dovoz/vývoz do třetích zemí uvádí? To se přece uvádí do DPH ....
Ano uvádí se to každý měsíc a vývoz a to jak celní tak necelní ti musí sedět. Navíc pokud něco budeš clít na vývoz , vyfakturuješ to třeba 25. 10 ale než ti zaplatí a než to vyclíš bude další měsíc tak to fu a celníkům nebude sedět a už tě prudí. Záleží pak na FU, mě se to stalo asi 3x po sobě a už mě neotravují.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 993
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

17. 12. 2017, 10:13

lubos píše:
Martinhora píše:
prochaska píše:Ono úplně stačí, když celníci pošlou svoje papíry finančáku o pár dní později a jim se to tam nespáruje s kontrolním hlášením.

Tak teď mě zatrnulo ... Do kontrolního hlášení se dovoz/vývoz do třetích zemí uvádí? To se přece uvádí do DPH ....
Ano uvádí se to každý měsíc a vývoz a to jak celní tak necelní ti musí sedět. Navíc pokud něco budeš clít na vývoz , vyfakturuješ to třeba 25. 10 ale než ti zaplatí a než to vyclíš bude další měsíc tak to fu a celníkům nebude sedět a už tě prudí. Záleží pak na FU, mě se to stalo asi 3x po sobě a už mě neotravují.
No já to dělam čtvrtletně. Na našem FU mi řekli, že se do kontrolního hlášení dávají jen služby ze třetích zemí. Zboží ne. Takže to tak dělám 2 roky a nikdo se zatím neozval ....
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“