Spolehlivý open source software pro 3D tisk

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Stanek3Dim
Příspěvky: 9
Registrován: 2. 11. 2015, 10:31

5. 11. 2015, 7:01

Ahoj všem,

chtěl bych Vás upozornit na novou IndieGoGo kampaň na podporu vývoje sliceru a software pro 3D tisk nazvaného 3DimMaker, který plánuje přejít na open source licenci.

3DimMaker jsme začali vyvíjet před 2 roky motivováni potřebou výrobců 3D tiskáren. Našim cílem bylo vyvinout spolehlivý nástroj pro 3D tisk velkých a složitých modelů s mnoha tenkými částmi a chybami. Nyní máte možnost podpořit další rozvoj 3DimMakeru ve formě open source, který bude zdarma dostupný komunitě pohybující se v oblasti 3D tisku.

Navštivte stránku naší IndieGoGo kampaně, kde najdete další informace o našich cílech a možnostech 3DimMakeru:

http://igg.me/at/3dimmaker/x/12489930" onclick="window.open(this.href);return false;

Pokud Vás 3DimMaker zaujal, přepošlete prosím tento informační e-mail, nebo odkaz na kampaň, svým přátelům, kolegům a dalším stoupencům 3D tisku a podpořte vývoj 3DimMakeru formou open source.

Děkujeme!

S pozdravem,

Vývojový tým 3DimMaker
http://www.3dimmaker.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

5. 11. 2015, 7:32

Zdravím , stáhnul jsem si free verzi a jeví se velice přívětivě , jen jsem narazil na jeden problém , pokud zastavím tisk tak program více méně zamrzne , to se děje i když chci jen odpojit tiskárnu - musím pak program ukončit přez správce , tiskárna je homemade a firmware nějaký starý tonokip . běží to na win 7 64
Stanek3Dim
Příspěvky: 9
Registrován: 2. 11. 2015, 10:31

6. 11. 2015, 7:40

packa píše:Zdravím , stáhnul jsem si free verzi a jeví se velice přívětivě , jen jsem narazil na jeden problém , pokud zastavím tisk tak program více méně zamrzne , to se děje i když chci jen odpojit tiskárnu - musím pak program ukončit přez správce , tiskárna je homemade a firmware nějaký starý tonokip . běží to na win 7 64

Zdravím, museli bychom se podívat do logů, co se přesně děje. Pošlete mi prosím log soubory (3dimmaker.log a 3dimmakerprint.log (nebo nějaký podobný název mají)) na mail stanek@3dim-laboratory.cz. Měly by se nacházet přímo v domovské složce uživatele (nebo se můžete podívat do preferences, kam se ukládají). A napište přesné číslo firmware, který používáte.

Děkuji
Uživatelský avatar
drk222
Příspěvky: 389
Registrován: 15. 3. 2011, 11:02
Bydliště: Brno

6. 11. 2015, 11:18

K tomu abych takovou kampaň chtěl podpořit rozhodně chci vidět co to umí a podle free co jsem zkusil verze toho moc nevidím, každopádně hodně štěstí.
Stanek3Dim
Příspěvky: 9
Registrován: 2. 11. 2015, 10:31

9. 11. 2015, 7:19

drk222 píše:K tomu abych takovou kampaň chtěl podpořit rozhodně chci vidět co to umí a podle free co jsem zkusil verze toho moc nevidím, každopádně hodně štěstí.
Zdravím, free verze je stejná jako plná verze, pouze je omezena na 30 modelů. Můžete mi prosím konkrétně sdělit, co se Vám nelíbí a proč je to pro Vás nepoužitelné (hodně by nám to pomohlo)?

Děkuji.
Uživatelský avatar
drk222
Příspěvky: 389
Registrován: 15. 3. 2011, 11:02
Bydliště: Brno

9. 11. 2015, 9:29

V dnešní době existuje celá řada SW pro 3dtisk. Mezi komunitou je asi nejrozšířenější slic3r, docela oblíbená byla cura z komerčních je to třeba kisslicer, simplyfy3d a další. ABy měl Váš projekt smysl je potřeba aby byl ve všem srovnatelný a vněčem lepší. Nenašel jsem nic co by ospravedlňovalo investici do něj. Uvedu příklad slic3r je zcela free pokud chci mohu přispět autorů na vývoj ale program mám zcela k dispozici. Je dlouhodobě ve vývoji a stále se zlepšuje navíc je snad nejrozšířenější. Kisslicer je sice za peníze, nicméně free verze je omezená na jeden model, nastavení jsou prakticky všechna přístupná a výsledná kvalita tisku je lepší a umožňuje lepši nastavení raftu. Simplyfy3d má jedinečnou možnost editovat parametry i po vrstvách či modelech a navic editovat podporu, je zase hodně drahé a není free verze..

Vaše free verze je tak omezená, že nenastavím skoro nic, jedině že by jste myslel zkušební verzi vyžadující registraci a "žádost o zkušební verzi".

Pokud by měl mít Váš program smysl, čekal bych následující vlastnosti.
1. možnosti nastavení parametrů srovnatelné s kisslicerem a lepší
2. možnosti opravy a úpravy poloh a řezy 3d stl těles
3. možnost editace volby jednotlivých podpor a detailní nastavení raftu
4. lepší optimalizace drah nástroje
5. lepší řešení přemostění (v tomhle občas hapruje kisslicer)

Existuje nějaké srovnání vlastností Vašeho programu s konkurencí, třeba nějaká recenze?
To co máte na stránkách jsou bohužel zatím jen obecné sliby. MImochodem můžete sem dát nějaký model co slic3r nezvládá a Váš program ano? Docela by mne zajímalo co to má být...
Proč bych měl financovat Vaši kampaň když už mohu koupit hotové funkční řešení třeba od kissliceru či symplify3d?
Stanek3Dim
Příspěvky: 9
Registrován: 2. 11. 2015, 10:31

9. 11. 2015, 2:42

Zdravím, software byl zacílen na běžného uživatele, který nechce nastavovat velké množství věcí, ale spustí ho a tiskne. Chápu, že tato koncepce není pro každého. Co se týče srovnání s ostatními programy, snažili jsme se jej prezentovat pomocí obrázků v kampani, ale pracujeme na novém videu, ve kterém to bude lépe viditelné. Předpokládám, že jej zveřejníme v kampani do dvou dnů.
Uživatelský avatar
drk222
Příspěvky: 389
Registrován: 15. 3. 2011, 11:02
Bydliště: Brno

9. 11. 2015, 3:21

To je pořád "kampaň". Jestli lidi chcete přesvědčit, že to za něco stojí, udělejte pořádnou recenzi, se spoustou testů, kde porovnáte několik aplikací z ukážete v čem je to lepší. Aplikace, kde se toho bude nastavovat "co nejméně", a kterých už tu pár bylo, je navíc už z principu nevhodná na nejrozšířenější tiskárny typu "reprap" "prusai3" "rebel2" atd. kde je to každý pes jiná ves dává se do toho xx různých materiálů a ladění je obrovskou výhodou....

Taky můžete zkusit vyrobit nějaké vzorové kusy dát na fóra fotky a modely a vyzvat lidi ať zkusí totéž se stejnou tiskárnou s jinými slicery.
Martin Marek
Příspěvky: 187
Registrován: 17. 2. 2012, 5:19
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

10. 11. 2015, 6:50

Určitě váš program později vyzkouším. Zajímá mě hlavně kvalita generovaných podpor.
Hádám že to nemáte v češtině ...
Už se v ČR vyrábí kvalitní filamenty, spousta typů tiskáren má české kořeny, fandím vám.
Je dobře, že se o vaší snaze dovídám na tomto fóru. Veznámost ale podle mě snáze vejdete, když přesvědčíte Průšu, Zahradníka, Lence, Nerudu, anebo třeba pana Homolu.
http://figury.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Stanek3Dim
Příspěvky: 9
Registrován: 2. 11. 2015, 10:31

11. 11. 2015, 8:23

Martin Marek píše:Určitě váš program později vyzkouším. Zajímá mě hlavně kvalita generovaných podpor.
Hádám že to nemáte v češtině ...
Už se v ČR vyrábí kvalitní filamenty, spousta typů tiskáren má české kořeny, fandím vám.
Je dobře, že se o vaší snaze dovídám na tomto fóru. Veznámost ale podle mě snáze vejdete, když přesvědčíte Průšu, Zahradníka, Lence, Nerudu, anebo třeba pana Homolu.
Zdravím, děkujeme za podporu. Jazyk lze přepnout v nastavení, je tam čeština a angličtina. Děkujeme také za tip na výše zmíněné pány, uvidíme, co v tomto ohledu zmůžeme.
Stanek3Dim
Příspěvky: 9
Registrován: 2. 11. 2015, 10:31

12. 11. 2015, 7:10

Zveřejnili jsme nové video v kampani, které porovnává náš slicer s Curou a KISSlicerem.
kofilka
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 11. 2015, 2:37

22. 11. 2015, 2:39

Tak ho dem testnout, zrovna zamnou tisknu 4,5h výtisk tak doufám že mě to nesekne kompl :-)
Snek
Příspěvky: 65
Registrován: 13. 11. 2013, 10:06
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

22. 11. 2015, 3:20

Stanek3Dim píše:Zveřejnili jsme nové video v kampani, které porovnává náš slicer s Curou a KISSlicerem.
Fajn porovnání, ale proč podporujete Win+MAC a Linux v podpoře není?
Win ani MAC nevlastním a kvůli jednomu open source produktu kupovat closed source licenci na OS .......
Stanek3Dim
Příspěvky: 9
Registrován: 2. 11. 2015, 10:31

23. 11. 2015, 7:33

Zdravím, na Linux bohužel zatím build není, ale teoreticky by neměl být problém jej udělat. Nicméně minimálně do konce kampaně to nemáme v plánu.
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2015, 1:57

Chápu to správně, že pledgerům nabízíte za 90€ zdrojáky a binárky, které zároveň slibujete uvolnit pod Apache 2.0 licencí ? To působí samo o sobě dost zmatečně v cílové skupině uživatelé MS Windows (co není zadarmo, to zkopíruju) a uživatelé MAC (co je in, to koupím za jakoukoliv cenu) mi to přijde jako dost špatná komunikační strategie.

Osobně si myslím, že jste obecně s cenovou politikou trochu vedle, lidi co si tiskárnu staví, tak nedají 30% ceny do SW, u kterého není jasné, jestli s tou jejich konstrukcí bude fungovat a v čem je tak skvělý a lidé, co si jí kupují tak použijí to, co jim k tomu doporučil/přibalil jejich dodavatel.
SABLE-2015
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“