odmeriavacie pravítka uni-max

navody prirucky brozury
prosim oznacujte vlakna podle nasledujiciho klice "Frezka nastrojova FNGJ32"

Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2012, 6:25

Prosím vás,

nemáte náhodou niekto poruke dokumentáciu, resp. mohli by ste mi zmerať rozmery týchto pravítiek:
http://www.uni-max.sk/digitalne-pravitk ... -300-mm/d/" onclick="window.open(this.href);return false;

Objednal som ich na vyskúšanie, ale do konca roka musím dať vyrobiť podstavce pod jednotlivé osi frézy a potreboval by som vedieť hrúbku a výšku meracej lišty a toho čidla. Stačí aj krajčírskym metrom alebo "kvalifikovaným odhadom". Keď bude viacej, nevadí, radšej budem podkladať ako dofrézovávať. A dodávka je až koncom januára.

V unimaxe sk nemajú ani rozmery ani vzor.

Ďakujem
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

21. 12. 2012, 10:20

třístovka ma delku 435x31x21mm
čidlo delka 80 hloubka21,5 výška 18mm
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2012, 11:03

Dakujem velmi pekne. P.
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2014, 11:53

Nemáte někdo zkušenost s uvedeným pravítkem a odměřováním z uni-maxu?
Zajímá mě spolehlivost, přesnost, mechanická odolnost, odolnost vůči kapalině a td...
Obrázek
Obrázek
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

4. 10. 2014, 3:56

:roll:
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 10:43, celkem upraveno 1 x.
V20
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2014, 8:36

Čo konkrétne by ste chceli vedieť?
Ja to mám namontované, funkčné už viac ako dva roky...
Všetko funguje ako má, na zašpinenie si to nezťažuje, ale nepoužívam chladiacu emulziu...
Presnosť plus mínus dostatočná, jediný problém, ak máte softwarovo eliminovanú kolmosť x/y, tak to ukazuje rozdielne hodnoty (stotiny) oproti RS.
Ale ak to chcete k CNC, podľa mňa zbytočnosť... Spätnú väzbu do RS neviem ako, možno keby to niekto vymyslel, vtedy by to malo zmysel...

Ako odmeriavanie k manuálnej frézke lepšie ako tie šublerové merače.

Mechanická odolnosť viac ako dostatočná, keď som zauhlovával X a Y, tak som do stola tĺkol veľkým kladivom, až potom som si všimol, že som nepovolil držiaky snímačov. Stále to funguje ako má... A to dostávali dobré rany.

Jo a ak to máte primontované s obrazovkou na frézke, tak vyzerá omnoho profesionálnejšie :) :) :)

Nejaké video mám aj tu - rozdiel medzi pravítkom a RS pri softwarovej korekcii kolmosti X/Y http://youtu.be/YMmr15mTzaU
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2014, 8:53

Aj keď to o tom "profesionálnejšom" vzhľade beriem späť :)
WP12588487.jpg
A ak náhodou máte niekto návod k tomu DRO (zobrazovaču), buďte tej dobroty a pošlite mi to oskenované... Ten môj som niekde vyhodil
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2014, 9:56

Díky za informce. Myslím že jdu do toho :D
Není návod zde? http://www.uni-max.cz/foto/manuals/CZ_DSDRO3M_01.pdf
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

6. 10. 2014, 10:15

Ach jo, člověk se pro něco nadchne a pak zjistí že to bude skladem možná až na vánoce :(
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

6. 10. 2014, 11:48

jova píše:Ach jo, člověk se pro něco nadchne a pak zjistí že to bude skladem možná až na vánoce :(
Já jsem to objednával z ebay, dorazilo to za cca týden přes fedex, běhá to cca rok naprosto bez problémů, mám novější model než co je na obrázku. Ty pravítka jsou na jedno brdo ať to prodává petr nebo pavel :D , dvojité silikonové těsnící lišty, vysloveně by to nemělo být obrácené nahoru těma těsnícíma lištama a padat do toho špony a téct emulze, je to i v manuálu. Dával jsem sem fotky jak odměřování, tak pravítek
Ano, jistě bude spousty lidí argumentovat zárukou :) , no je otázkou, jestli při rychlosti dodávek výše uvedeného eshopu budou stejně rychle řešit také reklamce..můžeš v to jen doufat :wink:
V současnosti budu brát ještě jedno na druhého deckela a vezmu opět z ebay přímo od číňana protože jsem na konkrétním modelu nezaznamenal nic co by mělo způsobovat problémy, pokud dobře namontuješ pravítka, vykrmovat tady někoho jenom proto, že mám záruku na zboží..............udělal jsem nemilou zkušenost se zárukou na tablet a baba na mobil, které nebyly uznané, takže od jisté doby beru "záruku" s rezervou :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

6. 10. 2014, 12:30

Také už jsem nad tím uvažoval. Nebral jste někdo něco takového z Anglie? Bylo by to pak bez cla a DPH? Finančně by to pak vyšlo možná pak lépe.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... +&_sacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

6. 10. 2014, 12:49

to jova:

pokud je to i s pravítky, tak jsou to dobré ceny. Jinak je to tak jak píše Tumlík - všechno je to jedna Čína. Mám to na frézce taky skoro rok a nepozoruji žádné potíže. Já bral teď 3-osý set před týdnem od Číňana z Číny a už to mám na soustruhu skoro namontované. Jsou tam toho mraky: http://www.aliexpress.com/premium/dro-k ... isViewCP=y" onclick="window.open(this.href);return false;.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

6. 10. 2014, 9:42

jova píše:Také už jsem nad tím uvažoval. Nebral jste někdo něco takového z Anglie? Bylo by to pak bez cla a DPH? Finančně by to pak vyšlo možná pak lépe.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... +&_sacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Tohle co jsi dal odkaz je jen konzola, bedna bez pravítek, musel by tam být napsaný "set". Ostatně i do té anglie to ten číňan musí taky dovézt, co jsem po tom před tím rokem než jsem to kupoval šmíroval jsem zjistil, že je to fuk odkud ti to pošle, cena bude +- autobus stejná ať už počítáš s naším nebo jejich dph a clem, podle mě on když to do té anglie doveze to výpalné zaplatí tam a to si do toho potom započte takže tu svou vatu za kterou to vystavuje na ebay dostane a zbytek je mu šumák :wink:
Já teda nedošel na žádný způsob jak s tím lidově řečeno vyjebat :D
Už se budu asi opakovat, ale i když tam koupíš jakkoli drahou věc, na balíku bude uvedená cena jen do 150 usd, to je údajně limit pod který neplatí číňani "vývozní clo" jinak by to bylo opět dražší, když do toho započteš ještě 15 procent co mu ztrhne Ebay+PP tak to pro něj žádný moc velký vývar není :roll:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

6. 10. 2014, 10:19

Nešlo mi o to, jak něco „ojebat“. Ty příklady jsem sem dal jen pro porovnání. Když se v nich spočítá náklady za dopravu a za zboží vyjde to více méně stejně. Chtěl jsem jenom najít cestu jak se rychleji a jednodušeji získat dané zboží. O tom že je to jen panel samozřejmě vím.
Občas něco beru na modelařinu a tam je pro mě jistější a mnohem rychlejší to vzít právě z Anglického skladu, než objednávat z Číny. U tohohle jsem si nebyl jistý.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

7. 10. 2014, 3:58

jova píše:Nešlo mi o to, jak něco „ojebat“. Ty příklady jsem sem dal jen pro porovnání. Když se v nich spočítá náklady za dopravu a za zboží vyjde to více méně stejně. Chtěl jsem jenom najít cestu jak se rychleji a jednodušeji získat dané zboží. O tom že je to jen panel samozřejmě vím.
Občas něco beru na modelařinu a tam je pro mě jistější a mnohem rychlejší to vzít právě z Anglického skladu, než objednávat z Číny. U tohohle jsem si nebyl jistý.
Jo jasně rozumím, ta anglie vypadá lákavě, ovšem v těchto konkrétních případech dražších věcí, kde to clo a dph je, to radši zaplatím v ČR jak někde zprostředkovaně v rámci EU a díky tomu jsem někomu potřebnému u nás přispěl třeba na důležitou sociální dávku :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Odpovědět

Zpět na „Navody ke strojum, dokumentace“